Na przedmieściach Londynu młody Jamie ucieka z zajęć wychowania fizycznego, aby uniknąć bycia ofiarą równieśników. Ste, jego bity przez ojca sąsiad, prosi matkę Jamiego o przenocowanie. Młodzieńcy odkrywają swoją tożsamość i zakochują się w sobie.

Prześladowany w szkole outsider i najlepszy zawodnik rugby są zmuszeni zamieszkać razem w jednym pokoju w internacie. Chociaż są całkiem różni, zaczynają coraz lepiej się rozumieć. Przyjaźń chłopaków wzbudza jednak negatywne reakcje ich kolegów. Mimo ciągłych drwin, których doświadcza, Ned ma optymistyczne podejście do życia. Próbuje przetrwać w szkole, której nie znosi, gdzie wszyscy poza nim mają obsesję na punkcie rugby. Czara goryczy przelewa się, gdy do jego pokoju w internacie przydzielony zostaje nowy w szkole Conor – chłopak, który jest ucieleśnieniem wszystkiego, co do tej pory zatruwało Nedowi życie. Kiedy wydaje się, że nie dojdą do porozumienia, nauczyciel angielskiego, pan Sherry (Andrew Scott) daje im zadanie, które zmusza ich do współpracy.

Mary ma zadatki na wybitną paleontolożkę, jej znaleziska trafiły nawet do Muzeum Brytyjskiego w Londynie, ale w wiktoriańskiej Anglii bycie kobietą-naukowcem nie jest społecznie poważane. Mary mieszka z matką w małej nadmorskiej miejscowości i zamiast zajmować się tym, co ją pasjonuje, prowadzi sklep dla spragnionych pamiątek turystów. Nic nie zapowiada, że przybycie Charlotte zmieni cokolwiek w jej zastałym, pełnym frustracji życiu niespełnionej intelektualistki. Młoda dama zostaje podstępem przekazana jej pod opiekę – mąż Charlotte, poważany brytyjski naukowiec o arystokratycznych korzeniach, pozoruje zainteresowanie opiniami Mary, po czym płaci jej sowicie za doglądanie "pogrążonej w melancholii" żony i wyrusza w świat, by chwalić się wszem i wobec swoją naukową wiedzą oraz doświadczeniem. Dwie obce sobie kobiety żyją pod jednym dachem, ale ani nie darzą się sympatią, ani jakoś specjalnie się nie komunikują.

Student sztuki, Ben Willis (Sean Biggerstaff), zostaje rzucony przez swoją dziewczynę Suzy (Michelle Ryan). Od tej pory zrozpaczony Ben zaczyna cierpieć na bezsenność. Aby przeżyć każdą nieprzespaną noc, postanawia zatrudnić się w jednym z lokalnych, popularnych hipermarketów na nocna zmianę. Tam spotyka ludzi, którzy tak jak on, często bardzo zabawnie, próbują zabić czas podczas ośmiogodzinnej nocnej zmiany. Tam też spotyka Sharon (Emilia Fox), która może okazać się lekarstwem na jego bezsenność.

Akcja filmu rozgrywa się wśród Pakistańczyków mieszkających w Londynie. Jednym z nich jest Omar, bezrobotny chłopak mieszkający ze swoim zniedołężniałym ojcem alkoholikiem. Wuj Omara zatrudnia go w myjni samochodowej, a kiedy okazuje się, że chłopak ma talent do rachunków, pozwala mu kierować podupadającą pralnią. Omar najmuje do pomocy przyjaciela z dzieciństwa, Johnny'ego, należącego do grupy faszystów, znęcającej się nad londyńskimi Pakistańczykami. Udoskonalona pralnia zaczyna przynosić zyski, a Johnny i Omar zbliżają się do siebie.

Opowieść o niedojrzałej emocjonalnie kobiecie, skazanej na ostracyzm społeczny. May rozpaczliwie próbuje znaleźć miłość, poznaje mężczyznę, który nie ma nic przeciwko jej dziwactwom, jednak związek nie trwa zbyt długo. Wdaje się w krótki romans z koleżanką z pracy. Zdesperowana postanawia sama stworzyć idealnego partnera.

J.C. Wiatt odniosła wiele sukcesów zawodowych. Jest zapracowana i daleka od myśli o rodzinie, aż do chwili, kiedy musi zaopiekować się dziewczynką, której rodzice zginęli w wypadku. Po początkowej panice J.C. zaczyna rozsmakowywać się w urokach macierzyństwa. Stopniowo rezygnuje z rzeczy jeszcze niedawno uważanych za niezbędne. W końcu rzuca pracę, przeprowadza się do Vermont, gdzie odnosi nowy sukces komercyjny.