Klasyk literatury dziecięcej dr Seuss. Genialny animator Chuck Jones. Obaj już za życia stali się legendami, nic więc dziwnego, że film, który były owocem ich współpracy, GRINCH natychmiast po swej premierze zaliczony został do klasycznych pozycji kina familijnego i zdobył liczne prestiżowe nagrody, w tym cenione Peabody Awards. Narratorem opowieści o zrzędliwym Grinchu, który próbuje wykraść święta Bożego Narodzenia mieszkańcom Ktosiowa, jest nie kto inny jak sam Boris Karloff. Oglądając animowany film dr. Seussa weźmiesz udział we wspaniałym festynie radości, poznasz niezwykłych bohaterów, przezabawne wierszyki i wesołe piosenki.

Termin "hipernormalizacja" został wymyślony przez rosyjskiego profesora antropologii w odniesieniu do paradoksalnej sytuacji - wszyscy w ZSRR wiedzieli, że ustrój upada, ale nikt nie mógł wyobrazić sobie alternatywy dla ówczesnego porządku. Dlatego politycy i obywatele byli zmuszeni do utrzymywania pozorów funkcjonującego społeczeństwa. W swoim filmie Adam Curtis stara się pokazać, w jaki sposób nastały obecne czasy zagubienia i niepewności, gdy ludzie u władzy są sparaliżowani i nie mają pojęcia, co robić dalej. Gdy na świecie dochodzi do zdarzeń, zdawałoby się, kompletnie poza kontrolą, od Donalda Trumpa i Brexitu, przez wojnę w Syrii i niekończący się kryzys migracyjny, po losowe ataki bombowe. Twórca tłumaczy nie tylko dlaczego dochodzi do tych zdarzeń, ale również to, dlaczego nie jesteśmy w stanie ich zrozumieć. Film ukazuje, jak całe społeczeństwa Zachodu uciekają w uproszczoną i często fałszywą wizję świata.

Nad średniowiecznym Paryżem góruje katedra Notre Dame. Lalkarz Clopin śpiewa piosenkę o losach Quasimodo, tajemniczego dzwonnika z Notre Dame. Quasimodo jest dzieckiem cyganki, która zgineła z ręki okrutnego sędziego, opętanego ideą oczyszczenia miasta z wyrzutków. Kaleka znalazł schronienie w katedrze, ale jego opiekun zabronił mu ją opuszczać. Młody chłopak marzy jednak o życiu między ludźmi. W dniu dorocznego święta błaznów Quasimodo zbiera się na odwagę i dołącza do tańczącego tłumu. Tam poznaje piękną cygankę Esmeraldę.

W czasie pokazu efektów tajnego wojskowego projektu zrywa się gwałtowna burza. Piorun uderza w jeden z prototypów robotów, który dzięki temu ożywa i wydostaje się spod kontroli konstruktorów. Przeznaczony do walki mechaniczny uciekinier zaczyna odczuwać smutek, lęk i radość. Niezauważony przez nikogo ukrywa się w samochodzie Stephanie Spack (Ally Sheedy), która bierze go za inteligentną istotę z innej planety. Tymczasem wojskowi robią wszystko, by odnaleźć zgubę.