Klasyk literatury dziecięcej dr Seuss. Genialny animator Chuck Jones. Obaj już za życia stali się legendami, nic więc dziwnego, że film, który były owocem ich współpracy, GRINCH natychmiast po swej premierze zaliczony został do klasycznych pozycji kina familijnego i zdobył liczne prestiżowe nagrody, w tym cenione Peabody Awards. Narratorem opowieści o zrzędliwym Grinchu, który próbuje wykraść święta Bożego Narodzenia mieszkańcom Ktosiowa, jest nie kto inny jak sam Boris Karloff. Oglądając animowany film dr. Seussa weźmiesz udział we wspaniałym festynie radości, poznasz niezwykłych bohaterów, przezabawne wierszyki i wesołe piosenki.
Mieszkaniec slumsów za pomocą kłamstw próbuje przebić się do wyższych sfer. Ta misternie utkana sieć oszustw może jednak mocno zaszkodzić jego synowi.
Film opowiada o niezwykłej rodzinie Tucków, mieszkającej na skraju miasteczka w Nowej Anglii. Fenomen tej rodziny polega na tym, iż nie starzeją się, nie chorują i nie odczuwają bólu. Zawdzięczają to źródłu, które bije między korzeniami rosnącego nieopodal ich domu klonu. W ich świat wkracza nastolatka Winnie (Alexis Bledel) z typowymi dla wieku dojrzewania problemami. Po ucieczce z domu znajduje u Tucków pocieszenie. Bohaterka musi zdecydować, czy miłość do Jessego jest odpowiednim powodem do zmiany swojego życia, czy jednak powróci do rodziny i zestarzeje się z resztą świata.
Lato 1832 roku. Pułkownik huzarów, młody Piemontczyk Angelo Pardi, ucieka przed austriackimi szpiegami do południowej Francji. Szuka schronienia w Prowansji, gdzie wybuchła właśnie epidemia cholery. Przybywszy do Manosque, Angelo zostaje posądzony o zatrucie miejscowej studni. Uciekając przed atakiem mieszkańców i depczących mu po piętach austriackich agentów, znajduje schronienie w opuszczonym domu. Okazuje się, że ukrywa się tam piękna, młoda arystokratka Pauline de Théus.
Film oparty na biografii Iris Murdoch, pisarki i filozofki, jednej z ważniejszych postaci XX-wiecznej literatury. Choroba Alzheimera zniszczyła jej mózg i zabrała świadomość. Film zestawia na zasadzie kontrastu dwa okresy z życia Iris Murdoch i jej męża, Johna Bayleya. Sceny, które chronologicznie dzieli 40 lat, następują po sobie, podkreślając ciągłość procesów zachodzących w życiu artystki.
Casey Carlyle marzy, by zostać pełną wdzięku mistrzynią w jeździe figurowej na lodzie. Jest natomiast niezgrabnym molem książkowym, której matka ma wielkie aspiracje i chce posłać ją na jeden z czołowych uniwersytetów. Gdy jednak Casey przemyślnie podąża za głosem swego serca, okazuje się, że przemiana jest możliwa... i to taka, o jakiej nie marzyła nawet w najśmielszych snach.
Zbliża się Wigilia Bożego Narodzenia. Shrek marzy o tym, by nacieszyć się spokojem domowego ogniska. Każdy ulega euforii, jedynie Shrek nie poddaje się emocjom, bo nie znosi świąt. Aby jednak nie sprawić Fionie i dzieciom zawodu, postanawia zaangażować się w przygotowania. Udaje mu się zdobyć poradnik dla tych, którzy m.in. nie wiedzą, jak zorganizować święta. Shrek szykuje dom i rodzinę do Bożego Narodzenia. Osioł, Kot w Butach i Ciastek obserwują jego wysiłki z dezaprobatą. Zażenowani niezdarnością ogra postanawiają pomóc.
Student z Biharu Madhav zostaje przyjęty na uniwersytet w Delhi. Na miejscu jego uwagę przykuwa piękna Riya. Chłopak zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Próbuje zdobyć jej uczucie, ale ona nie jest nim zainteresowana. Widząc jednak determinację adoratora, proponuje mu pewien kompromis...
Gdy państwo Krankowie ze względu na nieobecność córki postanawiają spędzić Boże Narodzenie na Karaibach, ich sąsiedzi wpadają w gniew. Nie mieści im się w głowie, że można przeżyć święta poza domem, bez kupowania choinki i pieczenia ciast. Zbulwersowani postanawiają za wszelką cenę odwieść Kranków od pomysłu wyjazdu i nakłonić ich do udziału w tradycyjnym dekorowaniu ulicy. Tymczasem w przeddzień Bożego Narodzenia córka państwa Kranków informuje rodziców, że jednak przyjeżdża na święta do domu. Zaczyna się szaleństwo spóźnionych przygotowań.
Jedyną ambicją Shauna Brumdera było prowadzenie nieskomplikowanego życia luzaka (utalentowanego i bystrego co prawda), który całymi dniami ślizga się na desce po falach oceanu. Nadszedł jednak dzień, w którym do rąk wpadła mu książka uznanego pisarza Martina Skinnera. Nagłe zetknięcie z literaturą lotów wyższych, niż najwyższa fala i głębsza od najgłębszych głębin oceanu, skłoniło go do opuszczenia sennych okolic rodzinnego Orange County i wstąpienia na słynny uniwersytet Stanford, by studiować u boku idola. Kiedy jednak w wyniku urzędowej pomyłki, drzwi uczelni zatrzaskują mu się przed nosem, Shaunowi przychodzą z pomocą: nie tylko przyjaciółka Ashley, beznadziejnie nieprzystosowani do rzeczywistości rodzice, czy mało inteligentny brat Lance, ale też... cała seria komicznych zbiegów okoliczności. Wszystko po to, aby ziściło się marzenie szczęśliwej ucieczki od koszmarnie nudnej rzeczywistości rodzinnego miasta.
Kiedy Philip Ashley dowiaduje się o śmierci swojego bogatego kuzyna, jest przekonany, że Ambrose został zamordowany dla ogromnego spadku przez swoją świeżo poślubioną małżonkę Rachelę. Philip czym prędzej udaje się do Włoch, gdzie kuzyn mieszkał ostatnie miesiące, by spotkać się ze swoją nową kuzynką. Do spotkania nie dochodzi, bowiem kobieta zdążyła wyjechać już z kraju.
Ted Brooks żyje dostatnio na Florydzie, dbając o uzębienie ludzi sukcesu, gdy nagle przychodzi wiadomość z Alaski. Mężczyzna otrzymuje w spadku psi zaprzęg. Jego dziedzictwo to osiem psów husky, które lekceważą nowego pana. W miasteczku w którym się znalazł, psy są ważniejsze od ludzi. Po jakimś czasie bohater nawiązuje kontakt ze zwierzętami, dzięki czemu doskonali swe umiejętności w powożeniu psim zaprzęgiem. Na urocze czworonogi ochotę ma też Grzmot Jack Johnson . Dochodzi do starcia obu mężczyzn.