Dwaj przyjaciele wygrywają w Nowym Jorku konkurs na najlepszą drag queen - mężczyznę występującego na scenie w damskim przebraniu. Swój sukces świętują w barze w towarzystwie innego zawodnika. Panowie na tyle przypadają sobie do gustu, że postanawiają wspólnie pojechać do Los Angeles na zawody "Drag Queen of America" i wystąpić jako Vida, Noxeema i Chi Chi. Kupują starego cadillaca i ruszają w drogę. Niestety, przekraczają dozwoloną szybkość i zostają zatrzymani przez szeryfa.

Ciepły, zagrany z klasą i pełen życiowej mądrości film, który zdobył wiele nagród na festiwalach kina niezależnego. Dostał też nominację do BAFTA Awards, czyli tzw. brytyjskiego Oscara. To przykład kina, w którym Brytyjczycy są najlepsi: skupionego na obserwowaniu powszedniości i wnikliwie przyglądającego się ludzkim emocjom. Lizzie przed laty odeszła od męża, bo ją bił, i teraz sama wychowuje niedosłyszącego synka Frankiego. Nie powiedziała chłopcu prawdy o ojcu, tylko zmyśloną historię, że pływa na statku Accra. 9-latek pisze do ukochanego taty listy, Lizzie je przechwytuje i sama na nie odpisuje. To jedyny sposób porozumienia z synem. Mistyfikacja udaje się do momentu, gdy do portu w Glasgow faktycznie przybija frachtowiec Accra. Lizzie wynajmuje nieznajomego mężczyznę, aby ten przez jeden dzień udawał ojca Frankiego.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Stephenie Meyer. 17-letnia Bella Swan (Kristen Stewart), przeprowadza się do Forks, miasteczka w deszczowym stanie Waszyngton, by zamieszkać ze swoim ojcem (Billy Burke). Kiedy poznaje tajemniczego i niezwykle ponętnego Edwarda Cullena (Robert Pattinson), jej przeciętne dotychczas życie zupełnie się odmienia. Zachwycona jego złotymi oczami, hipnotyzującym głosem i nadprzyrodzonymi umiejętnościami, kompletnie traci dla niego głowę. Nie mogąc mu się oprzeć, nie zdaje sobie sprawy, na jakie niebezpieczeństwo naraża siebie i swoich najbliższych...

Claudia Larson ma naprawdę zły dzień. Została wyrzucona z pracy, a jej nastoletnia córka oznajmia, że zamierza stracić dziewictwo z nowo poznanym chłopakiem. Najgorsze Claudia ma jednak przed sobą. W wigilię Święta Dziękczynienia bohaterka leci do Chicago, by spędzić ten dzień z bliskimi. Claudia przewiduje, że będzie to koszmarne spotkanie. Nie myli się. Jej nieznośni rodzice, brat homoseksualista z nowym przyjacielem, nienawidzący gejów mąż infantylnej młodszej siostry oraz ekscentryczna ciotka tworzą mieszkankę wybuchową.

Mike i Carol mają zaledwie tydzień na zapłacenie 20 tys. dolarów zaległych podatków, albo stracą dom na rzecz sąsiada intryganta . Co gorsza, jednocześnie Marcii puchnie nos tuż przed randką, Cindy nałogowo plotkuje, a w Jan odzywa się wewnętrzny głos Marcia, Marcia, Marcia. Ale to rodzinka Bradych, więc kiedy dzieciaki zgłaszają się do konkursu młodych talentów z nagrodą 20 tys. dolarów, znów można zaśpiewać A Sunshine Day!

Losy pewnej rodziny zastępczej z Los Angeles przed wybuchem zamieszek w sprawie wyroku w procesie Rodneya Kinga.

W niedalekiej przyszłości klimat Ziemi ulega drastycznej zmianie. Przestaje padać deszcz. Zapasy pitnej wody kontroluje potężna korporacja "Woda i Potęga". Na jej drodze staje zwariowana dziewczyna o pseudonimie Tank Girl , która zostaje pojmana i uwięziona przez żołnierzy konglomeratu. W więzieniu kobieta poznaje Jet Girl , z którą postanawia stawić czoła niebezpiecznej organizacji.

Kontynuacja wielkiego hitu muzycznego Grease, z nową obsadą. Lata sześćdziesiąte, amerykańska młodzież w Rydell High. Michael, kuzyn Sandy (bohaterki części pierwszej) pragnie zdobyć serce pięknej i niedostępnej liderki Pink Ladies. Ona ma problemy z nauką, on przodujący w nauce, oferuje jej pomoc. Całość przeplatana piosenkami mającymi powtórzyć sukces Grease.

Opowieść o czterech przyjaciółkach "na całe życie”, mieszkających na Zachodnim Wybrzeżu, które osiągnęły już pewien poziom wygody w swoim życiu i już zdążyły przyzwyczaić się do markowych ciuchów, przyjęć charytatywnych i opieki nad mężami i potomstwem. Ale gdy osiągają „pewien wiek” niezałatwione sprawy zaczynają burzyć ich wygodne życie.

"Wizje Europy" to gigantyczny projekt stworzony przez Zentropę - firmę produkcyjną założoną m.in. przez duńskiego reżysera Larsa von Triera. Pomysł był prosty: 25 uznanych reżyserów z 25 różnych krajów - członków nowej Unii Europejskiej przedstawia swoją wizję Nowej Europy. Obowiązywała całkowita dowolność artystyczna, filmy mogły dotyczyć zarówno teraźniejszości, jak i przyszłości. Jedynym ograniczeniem był czas etiud - każdy twórca miał do wykorzystania maksymalnie 5 minut. Polskę reprezentuje Małgorzata Szumowska i jej "Skrzyżowanie" ze zdjęciami Michała Englerta.