Znakomity bokser Rubin "Huragan" Carter został w 1966 roku skazany za morderstwo na podstawie fałszywych zeznań. Przez długie lata bezskutecznie próbował udowodnić swoją niewinność. W więzieniu przeszedł głęboką przemianę duchową i intelektualną, napisał autobiografię. Trafiła ona przypadkowo w ręce młodego czarnoskórego Lesry Martina, którego bardzo zaintrygowała sprawa Cartera. Dzięki wysiłkom jego i trójki Kanadyjczyków, Terry'ego, Lisy i Sama, po prawie dwudziestu latach Rubin znowu staje przed sądem.
Kwiecień 1981 roku. 27-letni Bobby Sands (Michael Fassbender), jeden z czołowych bojowników Irlandzkiej Armii Republikańskiej, zostaje wybrany do Izby Gmin. Nie jest mu jednak dane zabrać głos w sprawie wyzwolenia Irlandii Północnej spod brytyjskiego panowania. W tym samym czasie przebywa już w więzieniu Maze. Nieludzki system więziennictwa sprawia, że rozpoczyna walkę. Żąda uznania siebie i innych bojowników osadzonych w bloku H za więźniów politycznych. Protestujący podejmują coraz bardziej radykalne formy strajku - od odmowy mycia, poprzez niszczenie cel, wylewanie moczu na korytarzach i odmowę wkładania ubrań. Bobby decyduje się na ostateczny, desperacki krok - głodówkę.
Film opowiada o Jimie Morrisonie, liderze grupy The Doors. Akcja obejmuje ostatni okres życia legendarnego artysty - od momentu założenia zespołu, po śmierć w wieku 27 lat. Reżyser, zafascynowany mitami współczesnej amerykańskiej kultury, przedstawia swojego bohatera nie tylko jako wybitnego muzyka, ale również osobę egocentryczną, niszczącą swoich najbliższych. Wokalista, wiecznie odurzony alkoholem i narkotykami, ukazany jest jako człowiek zafascynowany śmiercią i dążący do autodestrukcji. Kreacja Jima Morrisona okazała się rolą życia dla Vala Kilmera. Podczas realizacji obrazu aktor sam wykonywał utwory nieżyjącego muzyka. Film, kreujący przygnębiającą wizję, umocnił tylko popularność artysty. Rzesze fanów Morrisona entuzjastycznie przyjęły opowieść o swoim idolu, który stał się jednym z symboli epoki dzieci-kwiatów.
Tytułowy Jerry Maguire zdobył w życiu wszystko: jest cenionym agentem sportowym, zajmuje wpływową pozycję, świetnie zarabia, ma atrakcyjną dziewczynę. Pewnego dnia jednak decyduje się przedstawić zwierzchnikom manifest, w którym krytykuje bezmyślną pogoń za karierą i pieniędzmi. W wyniku swego czynu traci wszystko, czym żył do tej pory: pracę, pieniądze i przyjaciół. Staje za to przed szansą na prawdziwie romantyczne uczucie do dziewczyny, która samotnie wychowuje kilkuletniego synka...
Historia życia wybitnego brytyjskiego komika Petera Sellersa. Akcja rozpoczyna się pod koniec lat 50., gdy Sellers stał dopiero u progu wielkiej kariery. Wątki zawodowe przeplatają się z osobistymi, a całość jest próbą stworzenia psychologicznego portretu artysty i człowieka. Nie jest to łatwe, bo Sellers zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym nosił rozmaite maski, nieustannie mieszając życie z fikcją.
Billy Chapel od 20 lat jest liderem drużyny baseballowej Detroit Tigers. W sporcie osiągnął już wszystko. Jako weteran boiska przeżywa jednak poważny kryzys. Nie może pogodzić się z faktem, że jego sława i dokonania odchodzą w zapomnienie. Wie, że musi odejść z drużyny. Wiek i liczne kontuzje eliminują go z gry. Jednak zanim to się stanie, chce zagrać jeszcze jeden mecz, zapewniając drużynie zwycięstwo. Będzie to jedna z najtrudniejszych rozgrywek w jego życiu.
Klasztorny kucharz zamierza wesprzeć sierociniec, który ma problemy finansowe. By zrealizować cel, bierze udział w walkach zapaśniczych z najlepszymi zawodnikami Meksyku.
W latach 40. przystojny Bugsy Siegel (Warren Beatty) prowadzi w Los Angeles interesy bossów mafii, Lansky'ego (Ben Kingsley) i Luciana (Bill Graham). Gangster wiąże się z piękną Virginią Hill (Annette Bening). Pewnego dnia Bugsy wpada na pomysł, by wybudować luksusowe kasyno na pustyni w Nevadzie. Bowiem prawo tego stanu dopuszcza legalne uprawianie hazardu. Pomysł urządzenia wystawnego centrum rozrywki w tak nieprzyjaznym dla ludzi miejscu wszystkim wydaje się jednak absurdem. Tymczasem bandyta wybiera na lokalizację domu gry Las Vegas. Wielkie przedsięwzięcie finansuje z mafijnych pieniędzy. Pewnego dnia szefowie Siegela - wśród których jest Mickey Cohen (Harvey Keitel) - uznają, że inwestycja pochłania zbyt duże sumy. Zlecają zabicie Bugsy'ego...
Akcja toczy się we Florencji, w czasie dyktatury Mussoliniego. Mary, Angielka w średnim wieku, postanawia przygarnąć siedmioletniego chłopca, który stracił matkę. W jego wychowaniu pomagają jej przyjaciółki: lady Hester, wdowa po byłym ambasadorze Wielkiej Brytanii, nieco zwariowana śpiewaczka Arabella, trzy niestrudzone opiekunki bezpańskich kotów, Molly, Usula i Edith, oraz dziennikarka Connie. Mimo szykan ze strony faszystów żadna z nich nie traci pogody ducha i klasy, właściwej angielskim damom.
"Maria Skłodowska-Curie" to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.
Rok 1901 rok, szpital psychiatryczny w rosyjskim zaborze. Jednym z pacjentów jest więzień polityczny - Józef Piłsudski. Polskie podziemie niepodległościowe przygotowuje ucieczkę słynnego już działacza. Piłsudski zostaje uwolniony, nie dane mu będzie jednak rodzinne szczęście u boku żony. Kolejne burzliwe lata naznaczone będą rewolucyjnymi wydarzeniami, przemocą i zdradą. Piłsudski musi manewrować na grząskim gruncie – między zachowawczą biernością Polskiej Partii Socjalistycznej a agresją wobec zaborców, skutkującą odwetem. Zbliża się rok 1914, a wraz z nim szansa na niepodległą Polskę.