Uhonorowany Specjalną Złotą Palmą esej 88-letniego reżysera: błyskotliwe, radykalne formalnie, prowokacyjne intelektualnie spojrzenie na filmowe medium. Każdy z rozdziałów (poświęconych m.in. podróżom, wojnom czy prawu) to fragment historii i dopiero gdy zbierzemy je razem, dostrzeżemy pełny obraz. Złożony z cytatów z klasycznych dzieł, newsów czy filmików ISIS z YouTube’a, erudycyjny "The Image Book" mówi o terrorze obrazów nie tyle wyjaśniających nam świat, ile kształtujących go zgodnie z politycznym zamówieniem. Podążając w stronę Bliskiego Wschodu, Jean-Luc Godard przygląda się kwestiom reprezentacji i jej braku, przekleństwu wizerunku narzuconego przez Zachód, podporządkowującemu spojrzeniu. Tasując na ekranie obrazy i manipulując dźwiękiem, twórca "Do utraty tchu" pyta o rolę, jaką odgrywa kino w historii XX i XXI wieku: kronikarza przemocy, wirusa roznoszącego groźne ideologie, strażnika istniejącego porządku, a może biernego obserwatora?

Reporterka Angela przygotowuje materiał o pracy strażaków. Wraz z jednostką zostaje wezwana do budynku, gdzie odkrywa, że rozprzestrzenia się groźny wirus.

Vincent Gallo tworzy kontrowersyjny obraz według swego scenariusza, w którym jednocześnie występuje w głównej roli. Obraz opowiada o losach Buda Clay`a, który jest kierowcą rajdowym. Bud wciąż myśli o swej życiowej miłości, jaką jest Daisy. Jednak nie są razem. Mężczyzna próbuje zagłuszyć marzenia i wspomnienia o niej wrażeniami z innymi kobietami, ale zrezygnowany dochodzi do wniosku, że Daisy niczym nie zastąpi.

Dwóch młodych Amerykanów podróżuje do Barcelony. Sprawy komplikują się, gdy zostają uwięzieni przez nowo poznaną dziewczynę.