Filmo herojai – mafijozai, jų žmonos, samdomi žudikai ir kitokie kriminalinių skaitalų personažai – daug kalba, cituoja Bibliją, mąsto apie gyvenimą, žudo, sėdi kavinėse. 1995 m. už geriausią scenarijų filmas laimėjo "Oskarą" bei gavo dar 6 nominacijas.
Filmo herojė Marion Krein pasisavina milžiniškus pinigus ir skuba pas savo meilužį. Moteris išsigandusi ir pavargusi, todėl mielai apsistoja mažai lankomame motelyje toli nuo greitkelio. Jaunas savininkas pasiūlo jai drauge pavakarieniauti šalia esančiame jo name, kur gyvena drauge su motina...
Rašytojas Tomas (Paul Bettany) pirmasis pasitinka Greisę ir ima įkalbinėti miestiečius paslėpti ją. Atsidėkodama moteris sudaro gan keistą sandėrį: dirbti kiekvienam miestelėnui. Ji privalo kasdien padaryti gerą darbą, bet kai už Greisės galvą pasiūloma didelė pinigų suma, žmonės nutaria dar kartą peržiūrėti sutartį. Dogviliečiai sutinka priglausti bėglę, bet dabar ji privalės atidirbti tą pinigų sumą, kurią miestelis prarado. Nuo šiol Greisė turi dirbti nuo ryto iki vakaro, kęsti pažeminimus, įžeidinėjimus, teikti miestelėnams lytines paslaugas. Palaipsniui ji tampa vergė ir kalinė. Viena, ko nežino miestelio gyventojai, yra tai, jog Greisė atlieka misiją ir visi jie žaidžia su ugnimi.
Niujorko policininkas Džonas Makleinas atvyksta į Los Andželą aplankyti žmonos, kuri darbovietėje linksminasi Kalėdų vakarėlyje. Staiga pastatą užgrobia teroristai. Profesinė pareiga, žmoniškumas ir meilė suteikia ryžto stoti į žūtbūtinį mūšį.
Ešas, vienintelis likęs gyvas pirmosios filmo dalies herojus, grįžta į tą pačią trobelę miške ir vėl išleidžia numirėlių ordas. Jo merginą apsėda demonas, o jis pats priverčiamas grumtis su prakeiktųjų legionais...
Sukrečianti istorija išsamiai atpasakojanti garsųjį 1971 m. Stanfordo (JAV) universiteto mokslininkų vykdytą “Kalėjimo eksperimentą”, jo eigą ir labai netikėtus rezultatus. Po elementarios atrankos sveiki, stabilios psichikos vyrai dviems savaitėms “pasodinami” į dirbtinį kalėjimą. Ištisą parą stebimi užsakovų, 12 eksperimento dalyvių tampa “kaliniais”, kiti 8 “prižiūrėtojais”. Nuo pat pirmos dienos vyrai iš gatvės suskyla į priešiškas stovyklas. Su pažeminimais nelinkęs taikstytis jaunuolis tampa “savųjų” lyderiu ir kaipmat užsitarnauja su kiekviena diena žvėrėjančių “prižiūrėtojų” neapykantą. Vyrai akimirksniu įsijaučia į vaidmenis, ima pamiršti esą tik žaidimo dalyviai ir, svarbiausia, žmonės. Eksperimentas suka neprognozuota linkme, kol galiausiai apskritai netenka kontrolės. Atrodytų, ką reiškia 5 dienos improvizuotame kalėjime? Deja, jie irgi taip galvojo. Bandos jausmas, noras išsiskirti, dominuoti ar įrodyti savo pranašumą daro savo.
„Šaltasis karas“. Maskvoje ir Londone kilo baisus sąmyšis. Paslaptingai dingo du modernūs britų ir rusų povandeniniai laivai su branduolinėmis raketomis. Tirti šį reikalą Londonas įpareigoja Džeimsą Bondą, o Maskva į pagalbą siunčia seksualią KGB majorę Anią Amasovą. Vienintelis pėdsakas veda pas žmones, kurie nori parduoti modernų povandeninių laivų ieškiklį. Beprotis Strombergas rengiasi sunaikinti pasaulį pasitelkdamas saulės energiją ir garsą.
Džeimsui Bondui vėl tenka susigrumti su galinga ir slapta teroristine organizacija „Spektras“, kurios vadovas Blofeldas yra deimantų kolekcininkas maniakas. Pavogti labai brangūs deimantai iš Pietų Afrikos Respublikos į rinką nepatenka. Bondas seka deimantų vagišių pėdsakais ir greitai supranta, į kieno rankas jie pateko. Brangakmeniai niekšui Blofeldui reikalingi ypatingai piktadarybei: jie bus svarbiausias elementas jo konstruojamam lazeriui, kuris iš kosmoso turėtų pridaryti Žemės gyventojams daug nemalonumų. Pasitelkęs į pagalbą gražuolę Tifani Bondas dar kartą gelbėja žmoniją...
Pjūklas ir jo mokinė Amanda nebegyvi. Detektyvo Hofmano padedami FTB agentai bando įminti painią paskutinės Pjūklo bylos dėlionę. Joje apstu į niekur vedančių pėdsakų, nutrūkstančių linijų ir nepaaiškinamų ryšių tarp aukų. Tačiau net ir mirus Pjūklui, skerdynės nesibaigia. Netrukus prasideda dar vienas kankinantis bepročio žaidimas su nieko nenutuokiančiomis aukomis.