1972 m. Urugvajaus karinių oro pajėgų 571-asis reisas, užsakytas regbio komandai skristi į Čilę, katastrofiškai sudūžta ant ledyno pačioje Andų širdyje. Iš 45 keleivių išgyveno tik 29. Atsidūrę vienoje atšiauriausių pasaulio vietų, jie priversti imtis ekstremalių priemonių, kad išgyventų.

II-asis pasaulinis karas eina į pabaigą. Jauna moteris izoliuotoje Džersio saloje (esančioje tarp Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos) su viltimi laukia iš fronto sugrįžtančio vyro. Didžiuliame ir gražiame dvare Grace (akt. Nicole Kidman) augina du vaikus. Ji yra įsitikinusi, kad tai yra vienintelė saugi vieta, kurioje dukrelei Anne ir sūnui Nicholasui negresia joks pavojus. Šis dvaras labai skiriasi nuo kitų gyvenamųjų vietų. Languose užuolaidos visuomet sandariai užtrauktos. Kiekvienos durys (o jų yra 50) kruopščiai užrakintos ir gali būti atrakintos tik tokiu atveju, jei vaikai leidžia laiką kitoje dvaro vietoje. Vieną dieną iš dvaro išėję trys tarnai nebegrįžta atgal. Kaip tik tą akimirką į duris pasibeldžia trys nauji pagalbininkai. Trijulė ieško darbo ir tvirtina, kad jau dirbo šiame dvare prie ankstesnių šeimininkų. Neturėdama išeities, moteris įsileidžia geranoriškai nusiteikusius tarnus. Nuo tos akimirkos dvare prasideda neįtikėtini dalykai.

Kai vieno žmogaus pragaras yra kito žmogaus rojus, konfliktas – neišvengiamas. Vidutinio amžiaus prancūzų pora persikelia į ispanišką kaimelį, ieškodama ryšio su gamta, kur augina ir parduoda savo ekologiškus produktus bei atkuria kadaise apleistas patalpas, kad jose galima būtų vėl gyventi. Tačiau svetimšalių atvykimas pakursto du vietinius gyventojus iki visiško priešiškumo ir net šokiruojančio smurto. Tikrais įvykiais paremta įtempto siužeto drama, nagrinėjanti ksenofobijos problemas, kur veiksmas greitai pasiekia tašką, iš kurio sugrįžti nebegalima.

„Jūros gelmėse" remiasi autentiška istorija. Filme atskleidžiama ispanų žvejo ir laivo mechaniko Ramono Sampedro gyvenimo istorija. 1969-siais jis patyrė sunkią stuburo traumą ir buvo paralyžuotas nuo kaklo iki kojų. Prie lovos prikaustytas vyras net 29 metus mėgino įteisinti eutanaziją, o 1988-siais meistriškai suplanavo savo savižudybę ir išgėrė lemtingą gurkšnį vandens su cianidu.

La Manča – tipiškas Ispanijos kaimelis. Tokiuose kaimeliuose didžiąją gyventojų dalį sudaro moterys. Jos senatvės sulaukia vienišos, nes vyrai tokiose gyvenvietėse miršta jauni. Aistringoms moterims belieka pasitenkinti trumpomis laimės ir meilės akimirkomis jaunystėje, o sulaukus auksinio amžiaus – guostis prisiminimais.

Kalėjimo prižiūrėtojas Chuanas Oliveris nekantrauja pradėti darbą, todėl atvyksta į kalėjimą diena anksčiau. Apžiūrinėdamas teritoriją Chuanas netikėtai susižeidžia ir netenka sąmonės. Kalėjime prasideda neramumai, tad kolegos nutempia jį į tuščią 211-ąją kamerą ir pabėga į saugią zoną. Atsigavęs vyras supranta, jog atsidūrė žiauraus maišto sūkuryje, kuriam vadovauja pavojingas kalinys pravarde Malamadrė. Patekęs į nepavydėtiną situaciją, Chuanas apsimeta kaliniu.