Amerikiečių epinė drama, legendinės šeimyninės sagos apie italų mafijos gimimą pirmoji dalis, pelniusi tris „Oskarus” ir keturis „Aukso gaublius”. Puikus Marlono Brando vaidmuo įvertintas „Oskaru”, kurio aktorius atsisakė. Populiariojo Mario Puzo to paties pavadinimo romano ekranizacija. Veiksmas vyksta 1945 metais Niujorke. Tarp dviejų mafijų klanų vyksta žiauri, žūtbūtinė, kruvina kova. Dono Korleonės mafija - tai pirmiausiai šeima, susijusi giminystės ryšiais, draugyste ir net meile. O klano galva yra visų krikštatėvis tiek perkeltine, tiek tiesiogine prasme. Kruvinų kovų scenos ir idiliški šeimos švenčių vaizdai – vestuvės, krikštynos. Don Korleonės sūnus Maikas iš švelnaus, intelektualaus jaunuolio virsta šaltakrauju diktatoriumi, kuriam svetimi tėvo mieli gestai.

Dviejų jaunų senegaliečių, Sedu ir Musos, galvose – svajonės apie Europą. Su pavogtais pasais ir pasiskolinta drąsa jie leidžiasi į pavojingą homerišką odisėją. Viltis mirga kaip miražas ir veda juos per pavojingas dykynes ir jūras, kur lūpas pagardina sūrus oras, o kiekvienoje bangoje tyko pavojus. Čia jų brolystė išbandoma išdavysčių ir nevilties pinklėse. Tai liudijimas apie neblėstančią svajonių galią net ir tada, kai dėl jų keliauji į kitą pasaulio kraštą.

Antrojo pasaulinio karo pabaiga: 1945-ųjų balandis. Sąjungininkų kariuomenė veržiasi vis giliau į Vokietiją. Tarp puolančiųjų yra ir Šermano tankas, pavadintas „Įniršio" vardu. Penkių žmonių tanko įgulai vadovauja seržantas, kurio tikro vardo turbūt niekas ir nežino - visi jį vadina „Karo tėtušiu" (seržantą vaidina Brad'as Pitt'as). Kovų užgrūdintas seržantas išsirengia į ypatingą misiją, kurios metu atsiduria priešo užnugaryje. Likę vienui vieni, penki vyrai (ir visiškai „žalias" kulkosvaidininkas) privalo atsilaikyti prieš žymiai skaitlingesnį priešą. Tačiau „Karo tėtušio" užmojai kur kas didesni. Jo tikslas - ne vien atsilaikyti, o smogti netikėtą smūgį į pačią nacistinės Vokietijos širdį...

Viskas, ko Džeisonas Bornas trokšta, tai išnykti, tačiau jį persekioja žmonės, kurie Džeisoną ir pavertė tokiu, koks jis yra: kovine mašina, nežinančia, nei kas yra pralaimėjimas, nei kas yra jis pats... Praradęs žmogų, kurį mylėjo, Bornas trečioje epopėjos dalyje priverstas bėgti nuo dar geriau treniruotų žudikų, tobulesnių technologijų ir kulkų lietaus. Jis suvokia, kad išsigelbėti gali tik išsiaiškinęs, kas jis yra iš tikrųjų. O atsakymai slypi pačioje pradžioje. Bornas iškeliauja ieškoti pradžios ir atsakymų į savo klausimus, žūtbūt besistengdamas išvengti viso pasaulio, kuris rimtai pasiryžęs ištrinti Borną nuo žemės paviršiaus!

Pasakojimas apie žurnalisto Deivido Loko likimą. Atvykęs daryti reportažo į karštą Sacharą reporteris niekaip negali surinkti medžiagos. Be to, padėtį apsunkina sausas atogrąžų klimatas. Neištvėręs karščio, miršta Deivido kaimynas, gyvenantis kambaryje priešais. Žurnalistas pagautas impulso apsimeta mirusiu, perklijuoja nuotrauką pase ir pasiima jo daiktus. Mūsų herojaus laukia viliojantis ir kartu rizikingas gyvenimas. Filmas apdovanotas dviem sidabriniais kaspinais ir prizu „Bodil“, taip pat nominuotas Kanų festivalyje 1975 m. („Auksinė palmių šaka“).

Tai vienas iš pačių romantiškiausių ir be galo juokingų Audrey filmų. Aktorė pagrininį vaidmenį atlieka su garsiu aktoriumi Albert Finney. Duetas įkūnija sutuoktinių porą ir atskleidžia šeimyninio gyvenimo nuosmūkius ir pakylimus.

Pagrindinis veikėjas – amerikiečių kareivis Deividas Meningas. Jis tarnauja JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos 28-ojoje pestininkų divizijoje ir lieka vienintelis išlikęs gyvas savo būryje. Vėliau jį paaukština iki seržanto. Deividas labiau už viską pasaulyje nori atsistatydinti ir pasitraukti iš karinių misijų. Bet kuopos vadas Rojus Pričetas turi savų planų. Deividas paskiriamas atsakingu už neapmokytų karių būrį. Jis susipažįsta su naujais žmonėmis ir tampa tinkamu mokytoju būrio naujokams. Kad išgyventų šiame mirties pragare, pagrindiniam herojui teks ne tik susidurti su savo baimėmis, bet ir tapti tikru didvyriu. Parengta naujokų komanda patraukia Šmidto miesto link. Misijos metu Semas Baksteris bando pabėgti, ragindamas kitus padaryti tą patį. Meningas šauna į jį ir pataiko į ugniasvaidį, esanti vyrui ant nugaros. Įvyksta sprogimas. Pasibaisėję tuo, ką išvydo, kiti komandos nariai nesiliauja vykdę įsakymą ir šturmuoja šmidto tiltą su dideliais žmonių nuostoliais.