Nękana problemami finansowymi dziennikarka rozpoczyna śledztwo w sprawie tuszowania wstrząsających przypadków molestowania młodych dziewcząt w domach dziecka.

Przybywając do Detroit na rozmowę o pracę, młoda kobieta wynajmuje dom. Dociera tam późno w nocy i okazuje się, że dom wynajęto również obcemu mężczyźnie, który jest już na miejscu. Wbrew rozsądkowi, Tess postanawia przenocować i wkrótce odkrywa, że nieoczekiwany współlokator to nie jest jej największy problem.

Tori jest małym chłopcem, Lokita zaledwie nastolatką, oboje uciekli przed przemocą i biedą z Afryki Zachodniej i chcieliby razem ułożyć sobie życie w Belgii. Obojętność imigracyjnych urzędników, rodziny domagające się wsparcia i długi zaciągnięte u przemytników spychają jednak bohaterów w szarą strefę, gdzie do eksploatowania pozbawionych opieki i praw dzieci przyłączają się przestępcy. Podejrzani dla urzędów, bezbronni wobec przemocy, chłopak i dziewczyna mają tylko siebie. „Tori i Lokita” to opowieść o odwadze i nadziei, których nie sposób złamać. O sile przyjaźni w świecie, który niszczy więzi, o wartości wzajemnej troski, choć wokół liczą się tylko pieniądze.

Blanka wiedzie nastoletnie, buntownicze życie lokatorki domu zastępczego. Przypadkiem znajduje się centrum kryminalnych zdarzeń, w które uwikłani są wysoko postawieni politycy. Pod wpływem ekstremalnych emocji dziewczyna wydaje im wojnę według własnych reguł. W mrocznej grze o sprawiedliwość Blanka staje się tematem mediów i ikoną wielu kobiet. Jednak im więcej pytań, tym mniej jasna staje się jej rola w aferze.

Thórdur (Gunnar Eyjólfsson), starzejący się magnat przemysłu rybnego, na którym konkurencja wymusza sprzedaż własnej fabryki, doprowadza do spotkania całej rodziny w niewielkiej islandzkiej wiosce, skąd pochodzi, aby podyskutować o stanie rodzinnego interesu. Podczas wspólnego pobytu ze swoimi krewnymi Thórdur zaczyna dochodzić do wniosku, że konstruktywna rozmowa z nimi jest tak samo ciężkim wyzwaniem, jak walka z zagrażającą coraz bardziej jego majątkowi zaawansowaną technologicznie konkurencją.

Chicago. Czarnoskóra narkomanka Khaila Richards (Halle Berry) porzuca swojego nowo narodzonego synka, Isaiaha. Przemarznięte i wygłodzone niemowlę zostaje znalezione na śmietniku...

Laureatka Nagrody Akademii Renée Zellweger wciela się w rolę pracownicy opieki społecznej, której przydzielono niezwykły i niepokojący przypadek Lillith Sullivan (Jodelle Ferland)… dziewczynki o dziwnej i tajemniczej przeszłości. W miarę gdy Emily (Zellweger) coraz bardziej angażuje się w pomoc Lillith, jej własne życie zamienia się w śmiertelnie niebezpieczny koszmar. W filmie znakomitą kreację tworzy także Bradley Cooper ("Kac Vegas"). "Przypadek 39" to przerażający i pełen zaskakujących wydarzeń thriller, który trzyma w napięciu do samego końca.

Film Mistrza sexploatacji Jessa Franco, który ma na swoim koncie najwięcej adaptacji Sade'a. Przełom lat 60/70 przyniósł te najciekawsze, m.in. Eugenie De Sade, Justine. Podróż Eugenii ku Perwersji oparta jest bardzo luźno na "Filozofii w buduarze", to raczej "wariacja na temat". Amoralne rodzeństwo postanawia wyedukować seksualnie młodziutką, niewinną dziewczynę. Ich poczynania obserwuje tajemniczy Dolmance (duch Markiza?) i jego świta.

Po zagadkowej śmierci swojej ciotki Bryan Becket (Tim Daly), odrzuca teorię adwokata, że dom jego ciotki jest nawiedzony, nie wierzy również w pogłoski krążące o tym miejscu. Bryan jest człowiekiem, który nie wierzy w duchy i inne paranormalne zjawiska. Po krótkim czasie od przeprowadzki zaczynają dziać się dziwne rzeczy, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Mężczyzna chyba będzie musiał zmienić zdanie na temat duchów. Dom kryje jakąś mroczną tajemnicę.