Biznes to wojna. I to taka, w której nie bierze się jeńców. Aby zgromadzić wielki majątek, trzeba być bezwzględnym i gotowym na wszystko. Takim właśnie człowiekiem był Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis). Na przełomie XIX i XX wieku udało mu się odkryć złoża ropy naftowej w Nowym Meksyku. Umiejętnie inwestując kapitał, Plainview dorobił się całkiem pokaźnej fortuny. Sukces miał jednak swoją cenę - Daniel stał się potworem znienawidzonym przez wszystkich. Nie cofał się przed niczym, nawet jeśli w grę wchodził szantaż czy zabójstwo. W swoim dziele reżyser (Paul Thomas Anderson) pokazał brutalne narodziny wielkiego, amerykańskiego kapitału.

Od 2008 r. przez kilkanaście lat na Ziemi nie rodzi się ani jedno dziecko. Większość ludzi żyje z dnia na dzień, bez nadziei na ocalenie gatunku. Są jednak tacy, którzy walczą o godność i prawa ginącej populacji. Pogrążony w alkoholizmie brytyjski urzędnik państwowy Theodore Faron zostaje poproszony przez dowódcę ruchu oporu - swoją dawną miłość, o pomoc czarnoskórej Kee w ucieczce z wyspy. Theo, początkowo niechętny, w końcu się zgadza. Wkrótce okazuje się, że kobieta jest w ósmym miesiącu ciąży.

Tenoch i Julio spotykają Luise na weselu. Chcąc zaimponować starszej dziewczynie mówią jej, że wybierają się w daleką podróż. Luise chce koniecznie jechać z nimi. W czasie podróży Luisa wprowadzi chłopców w tajniki seksu, a długa droga każe im stanąć oko w oko z rzeczywistością, z której istnienia, nie zdawali sobie sprawy.

Film ukazuje specyfikę kultury lat siedemdziesiątych. Epokę wolnej miłości, narkotyków i starego, dobrego rocka. Jest 28 maja 1976 r. Grupa nastolatków świętuje swój ostatni dzień roku szkolnego i początek wakacji. Są seniorami w liceum, co daje im prawo "zaopiekowania się" młodszymi kolegami. Mniej lub bardziej brutalnie przeprowadzają rytualne otrzęsiny przyszłych pierwszaków. Zbliża się wieczór, wszyscy czekają na imprezę u jednego z maturzystów. Jednak ta zostaje nagle odwołana. Młodzież rozprasza się po lokalach. Czas umila im, przeważnie bezcelowe, jeżdżenie w kółko po mieście z licznymi atrakcjami w postaci niszczenia skrzynek pocztowych, czy przewracania kubłów na śmieci. W końcu wszystkich obiega wiadomość o imprezie organizowanej pod Księżycową Wieżą. Zjeżdża się masa ludzi.

"Kochankowie z Kręgu Polarnego" to film o miłości, której dzieje opowiadane są jednocześnie przez dwoje bohaterów: Anę (Najwa Nimri) i Otta (Fele Martínez), w serii przeplatających się sekwencji pełnych symbolicznych znaczeń i powtarzających się motywów. Pokochali się jako 8-latkowie, on wyznał jej miłość wypuszczając przez szkolne okno niezliczoną ilość papierowych samolocików. W końcu jeden z nich trafił do rąk dziewczynki. Dorastali razem, gdyż ojciec Otta związał się z matką Any. Kochali się, lecz ich szczęście nie trwało długo. "Kochankowie z Kręgu Polarnego" są bowiem filmem o miłości niespełnionej, o ciągłych rozstaniach i powrotach w najbardziej nieprawdopodobnych okolicznościach i miejscach, niemal na końcu świata, tam, gdzie przebiega krąg polarny...

Barbara jest surową nauczycielką, która żelazną ręką trzyma swoją klasę. Nie ma rodziny, ani przyjaciół. Jej świat ulega przemianie, kiedy w szkole pojawia się nowa nauczycielka Sheba Hart. Kiedy Barbara odkrywa, że Sheba ma romans z jednym ze swoich uczniów, ich relacje przyjmują dramatyczny obrót.

Ku swojemu ogromnemu zdziwieniu młodziutka Juno dowiaduje się, że jest w ciąży. Za radą najlepszej przyjaciółki Lei postanawia znaleźć dla nienarodzonego dziecka bezdzietne małżeństwo, które zgodziłoby się je adoptować. Wkrótce natrafia na pasującą do jej oczekiwań parę, Marka i Vanessę

Film "Dreamgirls" jest zainspirowany broadwayowskim musicalem. Jego akcja rozgrywa się na początku lat 60. XX wieku. Trzy czarnoskóre przyjaciółki z Chicago: Effie White, Deena Jones i Lorrell Robinson zakładają zespół The Dreamettes. Razem z bratem Effie, tekściarzem, udają się do Nowego Jorku na konkurs talentów. Chociaż nie zdobywają nagród, poznają obrotnego managera Curtisa Taylora Jr, który pomoże im przebić się w świecie showbiznesu. Curtis wprowadza swoje porządki w grupie - każe im śpiewać muzykę pop, która jest bardziej dochodowa, a dotychczasową wokalistkę Effie zastępuje atrakcyjniejszą Deeną. Zmienia też nazwę zespołu na The Dreams. Dzięki tym zmianom The Dreams zdobywa międzynarodową sławę i ogromne pieniądze, ale sukces zawodowy dziewczyn nie idzie w parze z ich szczęściem w życiu.

Dan Dunne, nauczyciel w szkole średniej na Brooklynie, miał kiedyś wielkie plany. Jednak brutalna rzeczywistość szybko je zweryfikowała. Dunne jednak nie porzucił zupełnie swoich ideałów. Uczniom próbuje wpajać umiejętność samodzielnego myślenia i krytycznego spojrzenia na rzeczywistość, a także wiarę, że mimo wszystko warto mieć marzenia. Dunne ma także pewną tajemnicę, która wychodząc na jaw może podważyć jego autorytet. Pewnego dnia jedna z jego uczennic ją odkryje... [opis dystrybutora dvd]

Przekonaj się jak fascynujące role Keanu Reevesa, laureata nagrody Akademii Foresta Whitakera i znakomitej obsady drugoplanowej wzmacniają akcję w kryminalnym thrillerze traktującym o policjancie - weteranie, który zostaje usidlony w pajęczynę konspiracji i zdrady. Reeves wciela się w postać Toma Ludlowa, bezkompromisowego detektywa, który nie boi się wymierzać brutalnej, ulicznej sprawiedliwości. Kiedy odkryte dowody wskazują, że był on powiązany ze śmiercią byłego policjanta, przemoc wokół Ludlowa eskaluje zagrażając jego życiu. Zasłużony detektyw odkrywa, że nie może ufać nikomu...

Po wygraniu turnieju sztuk walki przez Daniela (Ralph Macchio) jego matka przeprowadza się do innego miasta w poszukiwaniu pracy. Gdy nauczyciel chłopca, Kesuke (Pat Morita), otrzymuje z Japonii list od umierającego ojca, Daniel postanawia wyruszyć z nim do Okinawy. Mistrz opowiada uczniowi o swojej przeszłości i kobiecie, którą utracił, gdy uciekł przed pojedynkiem z członkiem wpływowej japońskiej rodziny. Po przyjeździe okazuje się, że dawny przeciwnik wciąż jest gotowy do walki.

Wiek XVII nie miał większego literackiego talentu i bardziej bulwersującego skandalisty w jednej osobie. John Wilmot (Johnny Depp), hrabia Rochester, sławę rozpustnika na dworze angielskiego króla, Karola II (John Malkovich), zyskał sobie bluźnierczymi sztukami i życiem pełnym erotycznych i awanturniczych ekscesów. "Rozpustnik" to historia ostatnich lat życia największego buntownika czasów przed Jamesem Deanem.

Lata 90. XX wieku. Thomas Harrison (Conor Proft) jest młodzieńcem, który zainspirowany Kurtem Cobainem marzy o założeniu własnego zespołu tworzącego muzykę grunge'ową. Po śmierci wokalisty marzenie to zamienia się w obsesję. Tymczasem jego młodsza siostra, zbuntowana nastolatka z problemami osobistymi, Bridget (Michaela Cavazos), gardzi utworami, którymi zachwyca się ich pokolenie. Wybiera rap.

Przez osiem lat Alex Thomas (Cuba Gooding Jr.) jako jeden z najlepszych agentów Secret Service z poświęceniem chronił prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jednak tym razem profesjonalizm i oddanie Alexa nie wystarcza - prezydent zostaje na jego oczach postrzelony i po kilku godzinach umiera. Załamany Alex z pomocą dociekliwej dziennikarki Kate Crawford (Angie Harmon) usiłuje wykryć sprawców zamachu. Nie jest to łatwe, ktoś umiejętnie zaciera ślady, a na dodatek Alex nie otrzymuje żadnego wsparcia ze strony swoich szefów. Wszystko wskazuje na to, że morderstwo zlecił ktoś bardzo wysoko postawiony...