Film Ashes and Snow režiséra Gregoryho Colberta využívá statickou i filmovou kameru k prozkoumání neobvyklých interakcí mezi lidmi a zvířaty. Šedesátiminutový snímek je spíše poetickým vyprávěním než dokumentem. Jeho cílem je zrušit přirozené i umělé bariéry mezi lidmi a jinými druhy a rozpustit vzdálenost, která mezi nimi existuje.

Profesor Jim Al-Khalili si tentokrát troufá na největší téma ze všech, na samotný vesmír. Jim se zaměřuje na sérii kritických pozorování a experimentů, díky kterým se úplně změnilo naše chápání světa. Postupně nás tak provádí největší kosmickou detektivní záhadou od počátku vesmíru až na úplný konec času, a zároveň odpovídá na palčivou otázku: odkud jsme se (a celý vesmír) vzali a jak to skončí?

Všichni sedíme na časované bombě. Pokud mají pravdu pesimistické hlasy, představované drtivou většinou světových klimatologů, máme přibližně deset let na to, abychom odvrátili ekologickou katastrofu nedozírných rozměrů, kterou by doprovázelo extrémní počasí a jež by nenávratně změnila tvář naší planety a život na ní. Pokud jste se teď zarazili, určitě vás zaujme hit filmového festivalu v Sundance, Nepříjemná pravda režiséra Davise Guggenheima. V ní popisuje zanícený souboj jednoho muže s mýty a nepravdami obklopujícími fenomén globálního oteplování a jeho návod na únik ze slepé uličky. Tím mužem je bývalý americký viceprezident Al Gore, který po neúspěšných prezidentských volbách v roce 2000 přesměroval kormidlo svého života vstříc záchraně planety před nezvratnými změnami.