История за млада жена обречена на смъртта, безпомощно красива и слаба... Клео се бори със своята вродена суетност и новия страх, който разголва пред нея един тревожен свят. Тя е играчка на впечатленията, които я заливат като вълни.
Слабоволев италианец се превръща в лакей на фашистите и заминава в чужбина, за да уреди убийството на учителя си, политически дисидент. Лишавайки адаптацията си на романа на Моравия от всички психологически обяснения освен едно - като дете, Марчело е преживял травма в ръцете на хомосексуалист, - Бертолучи го представя като сложна личност на две нива: подходящо мрачен герой на film noir за политическо убийство и едновременно с това конформист, така силно желаещ да води нормален живот, че съзнателно се превръща в анонимна пионка на властта. Жонглирайки с миналото и настоящето с бляскав размах, сравним с Гражданинът Кейн, Бертолучи постига впечатляваща историческа и лична перспектива (класическият изглед на коридорите на властта на Мусолини; танцовата зала, в която двете жени се впускат в двусмислено танго), демонстрирайки как търсенето на нормалност приключва с неизбежното откритие, че такова нещо просто не съществува. Том Милн, Time Out Film GuideДрама
Бони и Клайд обитават въображаем свят, възхитени от легендата, която създават около себе си. Те са гангстери-аматьори, които използват пушките като играчки и са загрижени само да си прекарат страшно. Същността на техния непрофесионализъм е показана великолепно и с чувство за хумор. Но зад комедията винаги се усеща чувството за надвиснала и неизбежна обреченост. Безпогрешно е описана Америка от началото на 30-те, времето на Голямата депресия.
Мъж, страдащ от амнезия, е спасен от италиански риболовен катер малко преди да издъхне насред. Оказва се, че по петите му са наемни убийци, а той не си спомня кой е и защо го преследват. В същото време демонстрира завидни умения и има сейф с 6 паспорта, пистолет и купища пари, които издават опасно минало и подсказват за някаква връзка с ЦРУ и Борн все по-ясно осъзнава, че в него е заложен инстинктът да убива.
Героите на Бунюел водят битка с еротичното желание повече от петдесет години. Те са суетни, изтънчени представители на средната класа, изпълнени със самоуважение. Що се отнася до похотта, ревността и разни странни сексуални мании обаче, са доста уязвими. С напредването на възрастта, Бунюел проявява все по-голямо разбиране към техните слабости и намира страстите им за все по-смешни.
Единственото, което Джейсън Борн искаше, беше да забравят за него и да го оставят да изчезне. Но бившите му шефове го подгониха и бившият смъртоносен агент е принуден да се пребори с амнезията си. Борн продължава да търси истинската си самоличност, но този път има и партньор в лицето на журналиста Сам Рос. Още на първата им среща Борн разбира, че враговете му ще правят всичко възможно да убият репортера. За да помогне на Рос и да разкрие миналото си, Борн трябва отново да обиколи планетата - мисията му ще го отведе до Москва, Ню Йорк, Лондон, Париж и Мадрид.
Педагог, който не е нито тесногръд, нито излишно строг, често успява да изненада учениците с екстравагантната си прямота. До момента, в който те не започват да подлагат на съмнение методите му на обучение.
Часовникарят Мишел (Филип Ноаре), не в първа младост, живее спокойно в Лион със сина си, чувствително и деликатно момче, до момента, в който то извършва убийство на полицай. Говори се, че полицаят е бил подъл тип, който се е гаврил с приятелката на момчето. Пред бащата е поставена нравствената дилема: да застане на страната на закона и обществения морал или да проумее протеста на сина си и да поеме произтичащи от деянието последствия…
Октав е истински господар на вселената. Той работи като копирайтър. Днес той решава какво вие ще искате утре. За него "човекът е продукт като всички останали". Октав работи за най-голямата рекламна агенция в света - "Рос и Уичкрафт", за по-кратко просто "Рос". Той се къпе в пари, момичета и дрога. Въпреки това има своите съмнения. Две събития ще преобърнат живота му: любовната му връзка със Софи - най-красивата служителка на агенцията, и среща в "Мадон", на която трябва да продаде реклама на най-голямата компания в бизнеса с млечни продукти.
Време за раздяла е вторият филм от трилогията на Франсоа Озон за смъртта и скръбта - един от най-талантливите френски режисьори в момента. В първият - Под пясъка, Шарлот Рамплинг играе жена, неспособна да приеме смъртта на съпруга си, който се удавя в морето. Филмът категорично показа, че Озон, известен дотогава основно с провокативни социални комедии, плува още по-уверено във водите на интелектуалното кино. Демонстрира и зрял, безмилостно модерен подход към темата за смъртта, избягвайки решително изкушенията на мелодрамата и лесните послания. Във втория филм красив и успешен моден фотограф припада по време на изтощителна фотосесия. Преди лекарите да му съобщят лошата новина, с инстинктът на всеки хомосексуалист той очаква да е болен от СПИН.