Národně socialistické myšlenky něco stály. V průběhu celé historie nacismu byly středem zájmu právě peníze, průmyslová výroba a organizace hospodářství... Nacistický režim 12 let vyvíjel s pomocí racionalizace průmyslu, měnových machinací a posedlosti ideologií svůj vlastní hospodářský systém. Hitlerovský režim dělal vše možné proto, aby dokázal financovat válku a vyrábět zbraně. Ať to stojí, co to stojí. Hitler se dostal k moci 30. ledna 1933. 3. února sdělil důstojníkům generálního štábu své válečnické záměry. Už v knize Mein Kampf, kterou napsal ve vězení a v roce 1925 vydal, je jeho ústředním zájmem válka. Válka silných proti slabým. Válka árijců proti Židům. Pro nacisty nebyla válka otázkou volby, nýbrž otázkou života. K válčení je zapotřebí armády. Německo však mělo v roce 1933 pouze velmi malou armádu. Podle Versailleské smlouvy byly jeho pozemní síly početně omezené na 100 000 mužů.
Dokumentární film Kuciak: Vražda novináře podrobně zkoumá nejen vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové, ale i důsledky této dramatické události, která na Slovensku vyvolala největší protesty od pádu komunismu.
Freakonomics je filmové zpracování stejnojmenné knihy ekonoma Stevena Levitta a novináře a spisovatele Stephena J. Dubnera (v češtině vyšla tato kniha jako "Špekonomie aneb Freakonomics"). Steven Levitt je známý svou aplikací metod ekonomie na netradiční oblasti. Čtyři ze svých zkoumaných témat představuje nyní i pomocí tohoto filmu. Všechny jeho části spojuje Levittova snaha hledat příčinné vztahy či motivace lidí k jejich chování a jejich vysvětlení.
Slavní sportovci, kteří hrají hodně špinavou hru, a novináři na stopě obrovského podvodu. Dokument o skandální korupci v indickém sportu.