Film vypráví neuvěřitelný příběh světově proslulého kouzelníka, únikového umělce a světově proslulého nepřítele podvodu, Jamese 'The Amazing' Randiho. Film ukazuje Randiho složitá vyšetřování, která veřejně odhalují jasnovidce, léčitele víry a podvodníky s kvazi-náboženskou horlivostí. Mistr podvodník, který se ve věku 81 let odhaluje, vytvořil fiktivní postavy, falešné jasnovidce a ze svého 25letého partnera Joseho Alvareze dokonce udělal falešného guru jménem Carlos.

Jeden z nejkontroverznějších a nejoslnivějších režisérů Roman Polanski dlouho fascinoval publikum svými filmy i svým osobním životem. Tento dokument znovu otevírá případ, který před třemi desítkami let šokoval svět. Podrobně zkoumá Polanského odsouzení za nezákonný sexuální styk s nezletilou i chaos, který následoval. Tvůrci dokumentu měli k dispozici bezprecedentní přístup k právníkům figurujícím v celé kauze, k médiím, která o ní referovala i k oběti samé. Je alarmující obžalobou amerického právního systému a naší zmámenosti celebritami. Měl by mít Polanski i nadále zakázaný vstup na území Spojených států? Tento film může změnit váš názor.

Portrét českého dramatika, divadelního režiséra, herce a odborníka na pantomimu a pohybové techniky asijského divadla... Profesní cesta všestranného divadelního umělce, který vystudoval činoherní režii na brněnské JAMU a roku 1976 založil amatérský soubor Yorickova pantomima. Současně působil jako dramatik a režisér v Divadle na provázku a HaDivadle. Od roku 1990 spolupracoval s dalšími profesionálními divadly i předními režiséry, mezi které patřili Eva Tálská, Vladimír Morávek či Jan Antonín Pitínský. Spoluzaložil Malé divadlo kjógenu specializující se na interpretaci tradičních japonských frašek, které dodnes patří k hrstce souborů kontinuálně rozvíjející prvky a tradici tohoto umění za hranicemi Japonska. Aktivní byl i jako pedagog na vysokých uměleckých školách a dramatik...

Nekorunovaný král pianistů 20. století se po více než 60 letech vrátil do nesvobodou sužované vlasti, aby zde na klavírním recitálu přednesl svou labutí píseň. V polovině osmdesátých let minulého století se v Moskvě odehrál úchvatný koncert, na nějž mnozí dodnes s dojetím vzpomínají. Vystoupil tu po více než půlstoletí znamenitý ukrajinsko-americký klavírista Vladimir Horowitz. V té době byla hranice mezi východem a západem neprostupná. Studená válka byla v plném proudu. Dvě velmoci, USA a Sovětský svaz, se navzájem považovaly za nepřátele. Závod ve výrobě atomových zbraní ohrožoval životy všech. Legendární pianista, tehdy dvaaosmdesátiletý Vladimir Horowitz začal jednou večer se svým koncertním agentem Peterem Gelbem rozebírat, o čem sní a co by si přál. Jednou z věcí bylo podívat se zpátky do Ruska.