Chaplin csavargó figurája megjelenítésében legnagyobb szerepe a megjelenésen kívül az arcjátéknak, és a pantomimnak van. Szinte mindent a pantomim alá rendel. Ez a mozgási mód határozza meg a komikus segédeszközök kiválasztását, szerepeltetését, mozgatásának mikéntjét. Ezért van meghatározó szerepe a bambuszbotnak is. Ebben a filmben egy másik eszköz gazdagítja új színekkel pantomimját, a korcsolya, a görkorcsolya, mely ismét rengeteg nevettető helyzetet teremt...

Chaplin mint zálogos tevékenykedik nap, mint nap. Hogy becsüsként mennyit ért a dolgokhoz, azt mi sem bizonyítja jobban, mint az átvételre hozott vekkeróra esete, de más miatt sem lehetünk teljesen nyugodtak.

A jóképű Lucky Jackson (Elvis Presley) vérbeli autóversenyző és azért jön Las Vegasba, hogy induljon a nagydíjért. Csakhogy autójába új motort kell szereznie, máskülönben aligha állhat ki legnagyobb pálya- és versenytársa, az olasz gróf, Elmo Mancini ellen. Egy kaszinóban vállal pincérkedést, hogy némi pénzt szerezzen a versenyzéshez, ám úgy tűnik sokkal nagyobb energiát fektet abba, hogy elnyerje a gyönyörű úszóoktatónő, Rusty Martin (Ann-Margret) szívét.

Ebben a filmben Chaplin kétbalkezes szabóinas, szédült nőbolond, aki méreteket véve egy kuncsaftról, a szép hölgyről a centiméterrel átfogja a bábut is, és hozzáméri a derékbőséghez. Tönkreteszi a vasalni való nadrágokat, s amikor a türelmét vesztett mester kirúgja, fölcsap grófnak egy lányos háznál, hogy ott, a "másik közegben", a gazdagoknál másfajta dolgokat műveljen.