Doktor Miles J. Benell, psychiatra, zauważa, że jego pacjenci chcą przerwać terapię. Spotyka kobietę, która prosi go o pomoc w sprawie jej męża, z którym dzieje się coś dziwnego. Mężczyzna wygląda tak jak zawsze, jednak zachowuje się, jakby był obcym człowiekiem. Doktor zaczyna go obserwować i szybko odkrywa, że nie jest to jedyna osoba, która zachowuje się w podobny sposób. Okazuje się, że na Ziemi grasują przybysze obcej cywilizacji, którzy są w stanie skopiować człowieka, uzyskując identyczny wygląd, ale pozbawiając go uczuć.

Akcja "Zawsze chciałem być gangsterem" oscyluje wokół perypetii gości niepozornej kawiarni. Jest to ulubione miejsce spotkań kryminalistów. Zjawia się tam również Gino. Mężczyzna szykuje się do napadu. Jego plany krzyżuje jednak kelnerka Suzy.

Dziewiętnastoletnia Casey porzuciła marzenia o studiach, by się zajmować wychodzącą z uzależnienia od metaamfetaminy i niebezpiecznych mężczyzn matką. Tymczasowo pracuje w miejscowej bibliotece i stara się w miarę spokojnie przeżyć każdy kolejny dzień. Pewnego dnia poznaje Jina, starszego o prawie dwadzieścia lat tłumacza amerykańskiej literatury.

Donald Sullivan, dla przyjaciół Sully, to prosty i nieco zagubiony mężczyzna z prowincjonalnego miasteczka w stanie Nowy Jork. Mimo, że jest już w wieku emerytalnym, zachował duszę nastolatka. Chętnie flirtuje z młodszymi o połowę kobietami - na przykład z żoną swojego szefa, Carla, dla którego czasami Sully pracuje dorywczo na budowach. Pewnego dnia w miasteczku pojawia się niespodziewanie jego porzucony syn. Zaskoczony Sully odkrywa, że ma wnuka, który nigdy o nim nie słyszał i... postanawia nadrobić stracony czas. Jednak nauczenie się jak być ojcem i dziadkiem to poważne wyzwanie.

Zamknięcie huty zagraża pośrednio istnieniu miejscowej grupy hokejowej. Trener popycha zawodników do ostrzejszego stylu gry.

Guillermo Arriaga, nagradzany scenarzysta filmów takich jak "Babel" i "21 gramów" przeniesie nas w świat niczym z powieści Paulo Coelho. Fascynująca historia trzech nieznanych sobie kobiet, których losy zaczynają się ze sobą przeplatać. Każda z nich poszukuje w życiu odkupienia, wybaczenia miłości. Zdobywczyni Oscara – megagwiazda Charlize Theron oraz długo oczekiwana Kim Basinger w niezwykłej opowieści o miłości, która oczyszcza, uzdrawia, a także spala.

Rok 1969. Zamknięty w sobie nastolatek Charlie Bucktin (Levi Miller) mieszka z rodziną w małym miasteczku w Australii. Pewnego letniego wieczoru miejscowy rozrabiaka, Jasper Jones (Aaron L. McGrath), prowadzi go za sobą do buszu. Okazuje się, że chłopak znalazł tam zwłoki swojej dziewczyny, Laury, i teraz boi się, że jako pół Aborygen zostanie oskarżony o jej zamordowanie. Jasper prosi Charliego, aby pomógł mu odnaleźć prawdziwego zabójcę i tym samym oczyścił go z potencjalnych zarzutów. Cała sprawa szybko przybiera niespodziewany obrót.

W obliczu potrójnego morderstwa społeczność niewielkiego miasteczka na Alasce prowadzi życie pełne dyskomfortu. Gdy Elwood zajeżdża do motelu prowadzonego przez byłego mistrza rodeo, Sama, połączeni losem społecznych odludków nawiązują krępującą przyjaźń, która będzie nie tylko powodować spięcia między dwójką mężczyzn, ale wyzwoli w Samie jego najmroczniejsze demony.

Angelo Manglehorn (Al Pacino) nigdy nie pogodził się z utratą kobiety, która była miłością jego życia. Żyje samotnie, pogrążony we wspomnieniach, większą bliskość czując do swojego kota niż do ludzi, których spotyka na co dzień. Przed laty sprowadził się do małego miasteczka, gdzie niewielu mieszkańców zna tajemnice z jego przeszłości. Jedyne osoby, z którymi utrzymuje sporadyczne kontakty, to zajęty karierą syn (Chris Messina) oraz zamieszany w podejrzane interesy dawny uczeń (twórca „Spring Breakers” Harmony Korine). Raz w tygodniu Manglehorn celebruje swój mały rytuał: odwiedza lokalny bank, w którym pracuje intrygująca go kobieta (nagrodzona Oscarem za rolę w „Fortepianie” Holly Hunter). Para samotników nawiązuje nić porozumienia, ale gdy dzielący ich dystans zacznie maleć, Manglehorn niespodziewanie znajdzie się na emocjonalnym rozdrożu. Będzie zmuszony dokonać wyboru między bezpiecznym życiem w cieniu przeszłości, a nieznanym, które może przynieść każdy nowy dzień.

Historia seryjnego gwałciciela Paula Bernardo i jego wspólniczki Karli Homolki, dwójki najbardziej zwyrodniałych przestępców Kanady, oraz ich zdeprawowanej zabawy pełnej porwań, napaści seksualnych i morderstw. Film ten jest zapisem wydarzeń opisanych w zeznaniach sądowych, spotkaniach pomiędzy Karlą i jej psychiatrą oraz na podstawie zapisów video zbrodni nakręconych przez samych skazanych. Makabryczne wydarzenia odsłaniają całkowity brak wyrzutów sumienia u Paula i jego dziwaczne przedstawianie urojonego świata normalności Karli, skonfliktowanej z własnym sumieniem, ale wciąż nie mogącej wyrwać się. Na koniec, czy jest ona ofiarą Paula, czy też jej widoczna poczytalność moralna czyni z niej osobę jeszcze gorszą?

Historia żydowskiego bankiera skazanego za nadużycia, oparta na rzeczywistych wydarzeniach. "Żyd Süß" jest przedstawiony jako wcielenie zła i w sposób modelowy ukazuje tendencje panujące w nazistowskiej kinematografii nacechowanej nieskrywanym szowinizmem i antysemityzmem. Film manipulując uczuciami widzów nawoływał do rozprawy z żydowską społecznością.