Историята на италианец от еврейски произход по време на Втората световна война, който трябва да използва своя хумор и въображение, за да помогне на малкия си син да оцелее в немския концентрационен лагер.

Град, в който се влиза лесно, но е много по-трудно да се напусне. Особено, ако името ви е в нацисткия списък на най-търсените. И начело на този списък е лидера на чешката съпротива Виктор Ласло, чиято единствена надежда е Рик Рейн, който не желае да рискува главата си заради никого, особено за съпругата на Виктор, Лиза, в която е бил влюбен и тя е разбила сърцето му. Затова, когато Лиза предлага себе си в замяна на безопасното измъкване на Виктор от страната, огорченият Рик е принуден да решава, кое е по-важно - личното му щастие или животите на тези, които остават.

Съпругата на Уилям Уолъс е жестоко убита от английски войници. Личното му отмъщение постепенно се превръща в кръстоносен поход срещу Англия, целящ да извоюва свободата на народа му, а легендите за невероятната му смелост вдъхновяват шотландците да поведат война срещу английските си потисници.

Някои хора колекционират марки, цигарени кутии или чашки за чай. Джонатан събира семейни спомени: снимки, визитки, изкуствени зъби, всякакви боклуци - всяка вещ, запечатана в отделен плик и закачена на стената. Сега Джонатан търси по-неуловим спомен. Той ще замине за Украйна, за да открие жената, спасила неговия дядо от нацистите през 1942 г.

Група млади хора споделят странен интерес... идиотщина. Използвайки голяма къща като база, те прекарват всичкото си свободно време заедно, изследвайки тайните и недооценени качества на идиотията. Практикуват я! Награди и номинации Кан'98 - Номинация за "Златна палма" Европейски филмови награди'98 - Номинация за най-добър сценарий Лондон'98 - Наградата на ФИПРЕССИ Роберт'99 - Най-добра актриса (Бодил Йоргенсен) Валядолид'98 - Номинация за "Златен клас"

Историята е базирана на действителен случай за изнасилването на 14-годишно момиче от група американски войници в Ирак, е разказана толкова сурово, че предизвика гнева на цензурата. Заради това "Redacted" бе разпространен на много малко екрани и почти никой не успя да го види. А все пак за него Де Палма бе отличен с награда за режисура на кинофестивала във Венеция през 2007 г.