Kultovní snímek Burtona vypráví o vánočních radovánkách v trochu netradiční podobě. Hlavním hrdinou filmu je Jack Skellington, znuděný nekorunovaný vládce Halloweenského městečka, kostlivec s dýňovou hlavou. Jednoho dne se náhodou ocitne v sousedním Vánočním městě. Tamní atmosféra ho natolik uchvátí, že se chce také zapojit do místních oslav a uspořádat Vánoce v trošku jiném, halloweenském duchu. Na pomoc si pozve své přátele ze záhrobí a vyrobí nádherné dárečky pro všechny hodné děti. Naloží je na sáně tažené kostrami sobů a vyráží nadělovat vánoční pohodu. Jak tohle může dopadnout?

Psal se rok 1916. Romanovci slavili 300 let své vlády matičce Rusi a na nádherném plese se loučila princezna Anastasia se svou babičkou Marií. Vtom se objevil odvržený carův mág, Rasputin, aby se pomstil celému rodu Romanovců. Přizval si na pomoc kouzla a čáry a uvrhl na celý rod kletbu. Pohromu přežila jen mladinká Anastasia. Když pak o mnoho let později opustila sirotčinec, neměla tušení, kdo vlastně ve skutečnosti je. To Dimitrij, pohledný mládenec, v ní poznal dokonalou dvojnici ztracené princezny a přemluvil ji, aby se s ním vydala do Paříže. Anastasia si pomalu začíná vzpomínat na svou minulost, do které patří i zlý Rasputin.

Příběh zvoníka Quasimoda se znetvořeným zevnějškem, ale srdcem z ryzího zlata začal jedné zimní noci, kdy se do Paříže pokusili tajně proniknout mladí manželé s nemluvnětem. Obávaný soudce Frolo a jeho biřici však byli ve střehu a žena s dítětem v náručí marně hledá útočiště v slavné pařížské katedrále Notre Dame. Frolo pak pozdě pochopil, že v uzlíčku na její hrudi nebyl lup, ale znetvořené nemluvně. Dříve než soudce stačil čerstvého sirotka utopit, zasáhla prozřetelnost v podobě chrámového kněze. Soudce se z obavy před božím trestem zavázal, že dítě vychová, ale vymínil si, že chlapec nikdy neopustí katedrálu....

Snad nejznámější pohádka na světě, příběh chudé dívky, která se přes noc stává princovou vyvolenou. Nezapomenutelnou, animovanou verzi této pohádky dokončilo v roce 1950 studio Disney. Diváky kromě kouzelné animace zaujala i nádherná hudba, která film doprovází. Popelka byla tehdy nominována na Oscara ve třech kategoriích: za Nejlepší píseň (Bibbidi-Bobbidi-Boo), Nejlepší soundtrack a Nejlepší zvuk. Kromě toho získala po celém světě velkou řadu ocenění (jen pro ilustraci uveďme Golden Bear Award, Berlínský mezinárodní filmový festival, 1951 či Cinemonde Et Les Film Francais, 1950 a mnohé další)

Svoboda, příroda, nespoutanost, soužití člověka s přírodou, takto se dá charakterizovat život Indiánů. Vraťme se teď do roku 1607, kdy začínají připlouvat lodě do Nového světa. Evropě se tak otevírá nový kontinent, který skýtá řadu bohatství, čehož se dá využít. Bohatství tohoto kontinentu zaujalo především chamtivého guvernéra společnosti Virginia Johna Ragcliffa. S guvernérem připlouvá do Ameriky také mladý, pohledný kapitán John Smith. Tato země ale není pustá. Žijí v ní Indiáni, kteří milují přírodu a svoji svobodu. Jednou z nich je také krásná Pocahontas, kterou čeká svatba s mužem, kterého jí vybral její otec. Velkou rádkyní Pocahontas je vrba, která vypadá jako babička. Ve vrbě sídlí duch, který jí vždy poradí.

Zbývá jediný den do svatby bohaté Tracy Samanthy Lord a v rodinném sídle se začínají objevovat první hosté. Nechybí zde Tracyn první manžel, hudebník a skladatel C.K. Dexter-Haven s Louisem Armstrongem a jeho kapelou, pikantní detaily z milionářské veselky se snaží zachytit reportér Mike Connor z magazínu Spy. Zatímco Tracy má o své budoucnosti po boku nového manžela definitivně jasno, Dexter svou exmanželku stále velmi miluje a je odhodlán ji svatbu překazit. Velkolepě pojatý večírek na rozlučku se svobodou je tak jeho poslední šancí, jak vývoj událostí ještě zvrátit.

Osiřelý Jakub žije u svých zlých tetiček. Jednoho dne potká podivného starce, který mu věnuje vak plný kouzel. Díky nim vyroste na suchém stromě obří broskev a Jakub netuší, že právě ta ho dovede k zaslouženému štěstí.

Troy a Gabriella se spolu setkají na oslavě Nového roku. Gabriellinu matku přeložili v práci do Allbacercu, kde Troy bydlí. Později jde Troy na konkurz na Jarní muzikál, kde se potká s Gabriellou. Oba zkouší své šance v tomto konkurzu a postoupí až do druhého kola. Jejich úspěchjim však závidí Sharpay s Ryanem, kteří usilují o to, aby den konkurzu byl přeložen na další den. Troy ani Gabriella by se jej nemohli zúčastnit, jelikož oba již mají další povinné aktivity - Troye čeká zápas a Gabriella závodí v akademickém desetiboji. Podaří se hlavním hrdinům tuto zapeklitou situaci vyřešit?

Film nás zavede do Agrabahu, kde se všichni jeho obyvatelé chystají na svatbu století. Ale ještě předtím, než si Aladin a krásná Jasmína řeknou své „ano“, musí Aladin zastavit legendárních čtyřicet loupežníků. Ti se chystají uloupit tajemný svatební dar. Aladin a jeho přátelé – Jasmína, opička Abu, kouzelný koberec a vždy zábavný Džin – musejí čelit mnohým nebezpečím, když sledují krále zlodějů a jeho bandu loupežníků.

Kdo by neznal Pepka námořníka, slavnou postavičku amerických kreslených grotesek, které bavily několik generací filmových diváků. Na stříbrné plátno se však Pepek vrátil také v hrané podobě, ve skvělém podání známého komediálního herce Robina Williamse. A samozřejmě tu s ním jsou další známé postavy půvabná Olive Oyle, kapitán Bluto, Swee´pea a Wimpy. Pepek a kapitán Bluto spolu bojují o lásku Olive, ale teprve, když mořský vlk spořádá pořádnou dávku špenátu, aby doplnil síly, podaří se mu Bluta přemoci a společně s Olive vykročí vstříc blaženému životu.

S původním českým muzikálem na motivy románu Alexandra Dumase staršího navázal hudební skladatel Karel Svoboda se Zdeňkem Borovcem a Richardem Hesem na úspěšné uvádění předchozího muzikálu Dracula. I muzikál Monte Cristo byl uváděn v Kongresovém centru Praha a dosáhl od 13. 12. 2000 do 21. 12. 2002, kdy proběhla derniéra, úctyhodných 444 repríz. Představení za tu dobu shlédlo 600 000 diváků. Díky záznamu České televize máte i Vy možnost být při tom. Muzikál vznikal téměř dva roky a skladatel Karel Svoboda opět prokázal, že patří dnes k našim nejlepším muzikálovým tvůrcům, s obrovským smyslem pro melodičnost hudby. Opřel se o skvělou práci textaře, libretisty a spolutvůrce námětu a scénáře, dnes již bohužel zesnulého mistra slova Zdeňka Borovce. Spolutvůrcem námětu a scénáře a hlavně choreografem pak byl Richard Hes....