Vada zmaga się z traumą po tragedii, do której doszło w jej szkole. To doświadczenie zmienia na zawsze jej relacje z rodziną i przyjaciółmi a także spojrzenie na świat.

Tytułowy Kevin to demoniczny nastolatek, który świadomie manipuluje swoim otoczeniem, nie uznaje żadnych zasad i z prowokującym uśmiechem mówi: "Wstajesz rano i oglądasz telewizję, jedziesz samochodem i słuchasz radia. Chodzisz do swojej nudnej pracy albo nudnej szkoły, ale o tym nie mówią w głównym wydaniu wiadomości. Doszło do tego, że nawet ludzie z telewizji często oglądają telewizję. Na co oni wszyscy tak patrzą? Właśnie na takich jak ja...". Magnetyczna Tilda Swinton i demoniczny Ezra Miller w thrillerze obnażającym najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy, który prowokuje, pociąga i nie daje o sobie zapomnieć.

Film pod przewrotnym tytułem "Earl i ja, i umierająca dziewczyna" to wyjątkowo dowcipna i podnosząca na duchu opowieść, która skradnie twoje serce bez reszty, dowodząc, że siła prawdziwej przyjaźni nie zna granic. Oto Greg Gaines, ekscentryczny nastolatek, starający się gładko prześliznąć przez liceum, nie wchodząc w żadne zażyłe związki z rówieśnikami. Nawet Earla, z którym realizuje amatorskie parodie znanych filmów nazywa "współpracownikiem", a nie najlepszym przyjacielem. Gdy jednak na prośbę matki spędza czas ze śmiertelnie chorą na białaczkę Rachel, jego stosunek do życia i świata zmienia się całkowicie, w sposób jakiego sobie nawet nie wyobrażał...

Ekstrawagancki niegdyś fryzjer wybiera się na długi spacer po małym miasteczku, aby uczesać martwą kobietę.

Film „DOPE” opowiada historię trzech nastolatków, którzy mają obsesję na punkcie hip-hopowej subkultury z lat 90. Razem tworzą zespół Awreeoh (wym. Oreo), którego piosenka „Don’t Get Deleted” została utworem promującym film.

Grupa chrześcijańskich rodzin prowadzi edukację domową, nie chcąc wysyłać dzieci do pobliskich szkół. Wkrótce zaczynają ich kontrolować urzędnicy. Wielebny Dave Hill staje w obronie rodzin i postanawia pomóc im w walce o swoje przekonania. Duchowny uważa, że prawo do nauki własnych dzieci powinno być kwestią wolnego wyboru rodzica. Mężczyzna jedzie do Waszyngtonu, by w tej sprawie stanąć przed Kongresem.

Czy człowiek potrafi żyć bez wiary? Czy życie bez niej ma w ogóle sens? To pytania, przed którymi – w swoim najnowszym filmie – postawili bohaterów twórcy znanego z polskich ekranów "Bóg nie umarł". Dwanaście różnych postaw życiowych, dwanaście całkowicie odmiennych charakterów, których drogi niespodziewanie krzyżują się... Każdy z bohaterów – często wbrew swoim przekonaniom – odkryje moc Chrystusowego krzyża. Punktem wyjścia do opowiedzenia historii staje się przypadkowe (?) spotkanie ulicznego kaznodziei z proboszczem lokalnej parafii. Uświadamia ono temu drugiemu, jak ważne w prawdziwej wierze – obok szczerej modlitwy – jest działanie w imię dobra.

Interesujące połączenie czarnego kryminału z dramatem psychologicznym. Bohaterem filmu jest Henry Trawers, szeryf o niezłomnych zasadach moralnych. Jego życie zostaje wywrócone do góry nogami po wdaniu się w romans z dużo młodszą dziewczyną. Piękna Alma wciąga Trawersa w niebezpieczną grę na pograniczu prawa... Na uwagę zasługuję kreacja Gregory Pecka, który po raz pierwszy w karierze wcielił się w postać dwuznacznie moralną.

Ostatni rok szkoły, przed młodzieżą krok w nieznane. Jedni chcą iść na studia, drudzy zrobić sobie przerwę, inni wolą nic jeszcze nie planować. Najbliżej poznajemy wrażliwą Mashę, która wraz z Yaną i Senią tworzy paczkę przyjaciół. Razem eksperymentują, borykają się z samotnością, problemami z rodzicami, pierwszymi miłościami. Masha sekretnie kocha się w Sashy, koledze z klasy, którego wielkie oczy i skrytość niesamowicie ją pociągają, ale i wiele kosztują.