Niemal 30 lat po zamachu na prezydenta USA Johna Fitzgeralda Kennedy'ego 22 listopada 1963 r. w Dallas sprawa "prawdziwego" mordercy ciągle porusza opinię amerykańską. Reżyser Oliver Stone, tak jak we wszystkich swoich filmach, występuje w roli adwokata na rzecz uwolnienia się od historycznego narodowego urazu, rozpracowania sprzeczności i otwartych kwestii w relacjach ówczesnej komisji rządowej: "John F. Kennedy - miejsce czynu Dallas". Jima Garrisona, prokuratura w sprawie Kennedy'ego, gra hollywoodzki gwiazdor, Kevin Costner. Po długich poszukiwaniach Garrison dochodzi do wniosku, że w tym morderstwie chodzi o spisek na najwyższych szczeblach rządowych. W sumie jednak trzy godziny "JFK" nie przyczyniają się w sposób zadowalający do wyjaśnienia sprawy. Mimo to mieszanka faktograficznej dokumentacji oraz pełnego napięcia politycznego thrillera stanowi wartościową lekcję amerykańskiej historii.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Monachium z 1972 roku przeszły do historii nie ze względu na rekordy sportowe jakie tam padły, ale tragedię, która rozegrała się 5 września. Tego dnia członkowie palestyńskiej organizacji "Czarny Wrzesień" wdarli się na teren olimpijskiej wioski biorąc do niewoli 11 członków izraelskiej reprezentacji. 21 godzin później, w wyniku nieudolnej akcji antyterrorystycznej, zginęli wszyscy sportowcy i pięciu z ośmiu porywaczy. W swoim kolejnym filmie Steven Spielberg... powraca do tragicznych wydarzeń. Opowiada jednak nie tylko o dramatycznym losie izraelskich sportowców, ale głównie o wydarzeniach, jakie nastąpiły po terrorystycznym ataku.

Rzym, 44 rok p.n.e. Republikanie pod wodzą Kasjusza (John Gielgud) knują intrygę, by zgładzić Juliusza Cezara. W dniu id marcowych władca zostaje zamordowany. Marek Antoniusz (Marlon Brando) zwraca się przeciwko spiskowcom.

Godzinny program opisuje zwroty akcji przez pryzmat mediów społecznościowych Gabby Petito. Wypowiadają się ludzie, którzy ją znali, oraz społeczność internetowych detektywów.

W 1861 r., po śmierci swego męża, księcia Alberta, brytyjska królowa Wiktoria pogrąża się w tak głębokiej żałobie, że cały dwór zaczyna się niepokoić o jej zdrowie i wizerunek monarchii w oczach poddanych. 42-letnia wówczas władczyni opuszcza Londyn, zaszywa się w posiadłości na wyspie Wight, nie chce pokazywać się publicznie ani nawet opuszczać swego domu, w którym wszystko musi nadal być tak, jak za życia męża.

Anglia, rok 1585. Królowa Elżbieta I sprawuje rządy od ponad 30 lat. Na dworze trwają poszukiwania odpowiedniego kandydata na męża, który zapewniłby monarchii kontynuację. Żaden z kandydatów nie przypada Elżbiecie do gustu. Jej serce zaczyna bić mocniej, gdy zostaje jej przedstawiony podróżnik i odkrywca Walter Raleigh, który zdaje się wart bliższego poznania. Tymczasem hiszpański król Filip II zamierza obalić królową i zmusić naród do porzucenia wiary protestanckiej. Elżbieta po raz kolejny postanawia poświęcić sprawy osobiste na rzecz Anglii.

Prawdziwa historia Caleba "Kaia" McGillvary’ego - bezdomnego włóczęgi, który uratował kobietę przed brutalnym napastnikiem i błyskawicznie został celebrytą, za którym uganiali się fani i producenci telewizyjni. Aż do dnia, w którym popełnił morderstwo, a sława ustąpiła miejsca potępieniu.