Zgodba se začne z Noahovim prihodom v bolniško sobo. Noah je star 80 let in je prišel obiskat Allie, ki ima Alzheimerjevo bolezen. Na njeno željo ji začne pripovedovati zgodbo, ki se je dogajala pred 49 leti, ko se je Allie vrnila v New Bern, da bi poiskala Noaha. Dogodki se prepletajo in Noah takrat ugotovi, da čustva do Allie še niso zamrla. Prav tako se svojih čustev zave Allie, a ker je zaročena, poskuša svoja čustva do Noaha zatreti. Tako ima dve možnosti: lahko se poroči z moškim, ki ga ne ljubi, a bo skrbel za njo, ali tvega z Noahom, ki nima ničesar, a ga vseeno ljubi.
The Osterman Weekend, zadnji film velikega, ikoničnega in nadlegendarnega režiserja Sama Peckinpaha, ki je bil takrat že zelo bolan in je umrl samo leto kasneje, star 59 let, je dovolj zanimiv, dovolj napet, dovolj intriganten, dobro posnet in z vrhunsko igralsko zasedbo okrašen politični triler, v katerem CIA agent Laurence Fassett (John Hurt), ki mu KGB agenti umorijo ženo (Merte Van Kamp), kar po kameri spremlja njegov nadrejeni Maxwell Danforth (Burth Lancaster), o čemer Fassett seveda nima pojma, za nevarno in prebrisano igro angažira zvezdniškega voditelja politične oddaje, Johna Tannerja (Rutger Hauer), da bi dokazal, da so njegovi trije najboljši prijatelji, tv producent Bernard Osterman (Craig T. Nelson), plastični kirurg Richard Tremayne (Dennis Hopper) in borzni posrednik Joseph Cardone (Chris Sarandon), v resnici ruski agenti.
Ker Kevin živi pri mami, se odloči, da bo božične praznike raje preživel z očetom in njegovo novo punco Natalie v njeni ogromni graščini, polni neverjetnih tehnoloških čudes. Medtem Kevinov stari sovražnik Marv skupaj s pomočnico Vero naredi načrt, da bo ugrabil princa, ki prihaja k Natalie na obisk. Nepridiprava ne računata na Kevina, ki jima po hiši pridno nastavlja past za pastjo. Lekcija za Marva in Vero bo zelo boleča! Medtem ko Kevin obračunava z njima, njegova starša odkrijeta, da za njun zakon morda le še obstaja upanje.