Soulský taxikář Kim Man-seob se o politické dění nezajímá. Stěží uživí sebe a svou dceru, která je pro něj prvním a posledním. Proto ani neváhá, když se mu naskytne příležitost odvézt německého reportéra do Kwangdžu zmapovat nebezpečné studentské povstání. To, co je tu ale ve skutečnosti čeká, nepřekvapí jenom je, ale i celý svět.
Gu-nam dře jako taxikář v Yanbian (korejská autonomní prefektura severovýchodní části Číny), aby mohl splatit půjčku, kterou si vzal, aby mohl poslal manželku za prací do Jižní Koreje. Situace se ještě zhorší, když Gu-nam ztratí práci. Navíc se stále častěji věnuje hazardu a o manželce už neví šest měsíců. Jednoho dne je mu šéfem podsvětí nabídnuta "práce" v Jižní Koreji, může tak hledat svou maželku a vymazat své dluhy.
Renomovaný íránský tvůrce se ve svém druhém snímku natočeném v rámci nuceného domácího vězení proměnil v taxikáře, který prostřednictvím rozhovorů s rozličnými klienty nabízí vytříbeně kritický pohled na íránskou společnost. Panahí tu bez jakékoli sebelítosti a s odzbrojujícím humorem nastoluje otázku, jak se má chovat umělec v zemi, která mu neumožňuje svobodu projevu. S kamerou připevněnou za předním sklem svého vozu natočil Panahí film výmluvnější než mnohé sociopolitické studie.
Thom Colvin nemá dobrý den. Poté co byl odmítnut ve fotografické agentuře, vrací se domů, kde najde majitele domu jak mu vyhazuje všechny věci na chodbu. Bez vyhlídek na zaměstnání a šancí na místo, kde by přespal, obrátí se Thom k poslední možnosti, která se mu naskytá. Začne nezákonně jezdit jako taxikář po ulicích New Yorku. Naštěstí pro něj Claire Barrowová rovněž nemá dobrý den. Po návratu najde svého manžela flirtujícího s novou sekretářkou a brzy nato zjistí, že její odcizený otec měl srdeční příhodu v Kalifornii. V záchvatu zuřivosti Claire uteče do noci a stopne si taxíka, jež patří právě Thomovi. S životem v troskách se rozhodne z rozmaru odjet do Kalifornie.