Osudy plavidel typově shodných s nejznámější lodí světa byly neméně dramatické. Titanic, Olympic a Britannic, velkokapacitní lodě spoečnosti White Star se zapsaly nesmazatelně do historie námořní dopravy. A to spíše svými technickými parametry a pohnutou historií než faktickými výkony. Titanic se stal synonymem nadnesených ambicí a omezenosti lidských možností. Méně známý osud jeho sesterské lodě Britannicu byl neméně zajímavý. Větší (48.158 t) a teoreticky bezpečnější paroloď byla dokončena v roce 1914. V souvislosti s vypuknutím 1. světové války byl luxusní parník přeměněn na nemocniční loď. Její teprve šestá plavba ve službách Královského námořnictva skončila tragicky. 21. listopadu 1916 se Britannic potopil v Egejském moři u ostrova Kea. Z 1134 osob na palubě jich 30 zahynulo. O příčinách ztroskotání se dodnes spekuluje. Torpédo německé ponorky, námořní mina nebo dokonce sabotáž? Potápěčská výprava Carla Spencera se pokusila tuto záhadu objasnit.

Titanik: Poslední slovo s Jamesem Cameronem nám osvětlí důvod, proč tato veleloď ztroskotala při své první plavbě. Proslulý režisér a několik předních expertů na problematiku Titaniku podnikne podrobné forenzní pátrání, které je vrcholem 100 let neutuchajících otázek, které dodnes rezonují. Cameronův tým nejen využije všechny své možnosti a znalosti k objasnění doposud nezodpovězených pochybností, ale za cíl si vezme rovněž samotný Cameronův snímek a osvětlí nám, jakých faktických chyb se dopustil a co nového bylo objeveno během posledních 15 let.

National Geographic vám exkluzivně přináší nejslavnější podmořskou expedici století. Po letech pátrání a výzkumu, Dr. Robert Ballard se svým týmem z Oceánografického institutu ve Woods Hole, objevil místo poledního odpočinku Titaniku - lodi s nešťastným osudem – téměř dvě a půl míle pod hladinou ledového Atlantiku. Vyzbrojeni důmyslným vybavením, včetně miniponorky Alvina a množství dálkově ovládaných kamer, Dr. Ballard a jeho tým se stali prvními lidmi, kteří viděli a fotografovali Titanik od jeho potopení před více než 70 lety. Nyní vám přinášíme bechderoucí záběry z této výpravy stejně jako poutavý příběh objevení Titaniku.

Podíváme se na novou výpravu k vraku Titaniku, která má zaznamenat jeho současný stav. Pomocí nejnovějších vědeckých metod se pokusíme odhadnout, jaká je budoucnost nejznámější lodi světa. Díky počítačovým grafickým modelům pochopíme strukturu vraku i jeho postupné změny. Snímky lodi ve vysokém rozlišení jsou dost možná poslední, jelikož se již žádné další výpravy do zdejších hlubin nechystají. Diváci po celém světě mohli dokonce na sociálních médiích sledovat živé záběry z ponorů.

Elizabeth a Juan se vydávají se svými přáteli v ponorce na dno moře, aby prozkoumali vrak lodi. Mají ale nehodu a hrozí jim utopení. Naštěstí jsou poblíž města Atlantida, jehož obyvatelé dokážou zařídit, aby obyčejný smrtelník mohl pod vodou dýchat. Všichni tak mohou poznat krásu podmořského města a pomůžou ochránit své nové přátele před útokem myší, které chtějí získat nad Atlantidou moc.