Tai istorija apie didį Amerikos generolą Patoną, kuris dalyvavo tiek I, tiek II pasauliniame kare. Jis gimė 1885-11-11 San Gabriel (Kalifornijoje),1909 metais baigė Vest Point karo akademiją. Dalyvavo Pirmajame pasauliniame kare (vadovavo ką tik suformuotam Jungtinių Amerikos Valstijų tankų korpusui, kuris kovėsi Prancūzijoje). Per Antrąjį pasaulinį karą kariavo Maroke (1942), Sicilijoje (1943), vėliau vadovavo 3‑ajai armijai, kuri dalyvavo Sąjungininkų puolime Šiaurės Prancūzijoje (1944) ir Vokietijoje (1945). Pagarsėjo žaibišku tankų junginių reidu į Vokietijos gilumą (1945-02-03). Jis laikomas vienu gabiausių, bet ir prieštaringiausių Jungtinių Amerikos Valstijų karo vadų per II pasaulinį karą (pasižymėjo itin griežtais vadovavimo metodais; plačiai pagarsėjo atvejis, kai ligoninėje sumušė kareivį, kurį įtarė simuliuojant).

Jaudinanti ir sąmojinga filmo „Mano puikioji ledi“ istorija – apie profesorių Henrį Higinsą, kuris susilažina su pulkininku Pikeringu, jog gali purviną gatvės mergelę Elizą paversti rafinuota ir elegantiška dama. Kaip tarė, taip padarė – socialinis eksperimentas puikiai pavyksta ir visi patiki jaunosios Elizos aristokratiškumu. Dar daugiau – ją beprotiškai pamilsta jaunas aristokratas Fredis Ainsfordas-Hilas. Tačiau kuomet profesorius visus nuopelnus prisiskiria sau ir visai neįvertina pačios Elizos pastangų, ši supyksta ir jį palieka pabėgdama pas Fredį. Tik tuomet senasis Higinsas suvokia, kaip labai priprato prie mielo Elizos veidelio ir kad nebegali gyventi be dailios merginos. Žavus klasikinis Holivudo miuziklas, apdovanotas net aštuoniais “Oskarais”.

1942-ųjų žiema. Šeštoji vermachto armija kovoja sugriauto Stalingrado priemiesčiuose. Elitinis vokiečių kariuomenės būrys, pirmajame mūšyje praradęs pusę savo karių, tęsia sunkią kovą dėl išgyvenimo. Švilpiančios kulkos ir „katiušų“ staugesys, šaltis ir badas veda likusius kovotojus link beprotybės. Linija tarp gyvybės ir mirties tampa perregima. Praradę idealus fiurerio skelbiami šūkiai „laikytis iki galo“ įgauna visiškai kitokią, daug baisesnę prasmę...

1941 m. po kelių ekonomikos embargo mėnesių Japonija susiruošia pradėti karą su JAV. Ir pirmiausia nusitaiko į JAV karinio jūrų laivyno bazę Perl Harborą.

Dvi seserys įstoja į piramąją prefesionalaus beisbolo moterų lygą bei stengiasi atnešti jai sėkmę, nepaisant jų pačių asmeninės konkurencijos.

Pagrindinis veikėjas – amerikiečių kareivis Deividas Meningas. Jis tarnauja JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos 28-ojoje pestininkų divizijoje ir lieka vienintelis išlikęs gyvas savo būryje. Vėliau jį paaukština iki seržanto. Deividas labiau už viską pasaulyje nori atsistatydinti ir pasitraukti iš karinių misijų. Bet kuopos vadas Rojus Pričetas turi savų planų. Deividas paskiriamas atsakingu už neapmokytų karių būrį. Jis susipažįsta su naujais žmonėmis ir tampa tinkamu mokytoju būrio naujokams. Kad išgyventų šiame mirties pragare, pagrindiniam herojui teks ne tik susidurti su savo baimėmis, bet ir tapti tikru didvyriu. Parengta naujokų komanda patraukia Šmidto miesto link. Misijos metu Semas Baksteris bando pabėgti, ragindamas kitus padaryti tą patį. Meningas šauna į jį ir pataiko į ugniasvaidį, esanti vyrui ant nugaros. Įvyksta sprogimas. Pasibaisėję tuo, ką išvydo, kiti komandos nariai nesiliauja vykdę įsakymą ir šturmuoja šmidto tiltą su dideliais žmonių nuostoliais.

Milijardierius meno tyrinėtojas Tonis Starkas, kurio specializacija – Rytų šalys, jau kelerius metus intensyviai vykdo svarbiausią savo gyvenimo projektą – siekia atkurti senovės kinų miestą, kurio imperatorius buvo didysis Mandarinas, istorijoje išlikęs kaip pats žiauriausias Kinijos valdovas.