A magányos fiatalember és az egy éve elutazott szerelmét visszaváró különös lány óvatos érzelmi közeledését Visconti a mai Olaszországba helyezi. Valami lebegő, egyszerre igazi és mégsem igazi téli világot teremt, ködbe vesző romokkal, kóbor kutyával, sejtelmes sötétséggel. "Én nem árultam el őt!" - mondja saját megnyugtatására Natalia, mintegy ezzel igazolva kitartó várakozását a hídon, mert a várakozás a kapaszkodó a nyomorúságos világban. Hisz nem lenne ember az ember, ha nem jutna el újra meg újra a szűk valós lét határához, az ábrándok és álmok megvalósulását várva. S mi lehetne alkalmasabb kifejezője a félve menekülő és titkon vágyakozó léleknek, mint egy híd?
Vannak filmek, melyek a maguk csendes módján, leheletfinom eszközökkel mesélnek kis csodákról. Germain (Gérard Depardieu) amolyan ügyefogyott mackóként, francia Forrest Gumpként csetlik-botlik az életben, alkalmi munkákból él. Sörözik a haverokkal, gondozza a veteményét, s az anyja házának kertjében lakik egy lerobbant lakókocsiban. Az egykori lassú felfogású, rossz tanuló ma is nehezen tud olvasni, hadilábon áll a szavakkal, a mindennapokat a maga egyszerű módján éli meg. A szeretettelenségben töltött gyerekkor, a rideg anya által meghatározott felnőtt mindennapok sivársága után Germain csak abban lelheti örömét, hogy napközben a városka parkjában üldögél a padon, és eteti a galambokat.
Az ötvenéves, sikeres építész találkozik a kamaszkorból éppen hogy kinőtt, tizenéves leányzóval. Egymásba szeretnek, majd amikor kapcsolatuk komolyra fordul, szembe kell nézniük a külvilág értetlenkedésével.
Lagardere, az ifjú kardforgató ismer minden kis stiklit, de a vágyai netovábbja, hogy ellesse Nevers herceg kivédhetetlen cseles döfését. A véletlen úgy hozza, hogy némi csetepaté után Nevers felfogadja maga mellé, sőt lovaggá is üti. Így amikor a herceget hatalmas vagyonáért unokafivére, Gonzague megöleti, Lagardere-re hárul a feladat, hogy biztonságba helyezze Nevers csecsemő kislányát és egyetlen örökösét.
Európa egyik maffiaközpontja Lengyelország lett: a keletről özönlő szervezetek végleg megerősítették pozícióikat. Az alvilág egyik legendás alakja mára már lezüllött, miután a leszámolások családját sem kímélték. De vannak még, akik emlékeznek rá, hogy bizonyos helyzeteket csak ő képes megoldani. Ezért felkérik, hogy az egyik leghatalmasabb maffiózó lányának az életét védje meg, legyen a testőre. Az érzelmek azonban veszélyeztetik a megbízás sikerét.
Egy kárbecslő, egy cenzornő és egy filmrendező botladozásai a szerepek, maszkok, képek és illúziók világában. Tűzbe vetett emlékek és tüzetes vizsgálódások. Az örmény származású kanadai posztmodern rendező bizarr kirakósjátéka életekről és játszmákról, újrakezdésről és túlélésről, szexről és hazugságról. Egy film, amely tűzbe hozta a cannesi közönséget.
Nino Rolf évek óta él házasságban a nála fiatalabb, bájos Teresával. A nőnek kielégíthetetlen szexuális vágya van, míg a férfi, úgy tűnik, csak a múltban él. Amikor a családban megjelenik László, lányuk fasiszta nézeteket valló vőlegénye, Nino a feleségét szinte az ifjú karjaiba taszítja. A helyzet még pikánsabbá válik, amikor a házastársak megtalálják egymás féltve őrzött naplóit.
Jack Andrus római tartózkodása alatt voltaképpen önmaga számára is váratlanul visszacsöppen régi énjébe. Egykor viszonylagos sikerrel űzte a színészmesterséget, de háborús balesete miatt inkább más pályát választott. Egy régi jó barát, aki történetesen filmrendező, unszolására mégis elvállal egy szerepet, és a rég feladott színészi életformát magára öltve akarva-akaratlanul felveszi régi szokásait is. Szerelmi kalandba, majd ennek eredményeként féltékenységi drámába keveredik, sőt az élete is veszélybe kerül. Ami pedig a film egykor annyira vágyott, talmian csillogó világát jelenti, az eltelt évek után kiábrándítóan üresnek tűnik. Irvin Shaw bestseller filmváltozatának magyarországi ősbemutatója!
A gazdag családból származó lány fellázad szülei ellen, és összeáll egy nála sokkal idősebb fotóssal.
A festészet szereteténél csak a nők iránt érzett szenvedélye volt nagyobb Picassónak. Életének minden meghatározó művészeti időszakában más és más nő volt a múzsája. A zseniális művész 1943-ban a hatvanas éveinek közepén járt. A németek által megszállt Párizsban találkozott a fiatal Francoise-zal. A huszonhárom éves lány festészetet tanult. Picasso meghívta, hogy látogassa meg a műtermében, és ezzel egy különös kapcsolat vette kezdetét. Az öntörvényű művész beleszeretett a művésznövendékbe. Tíz viharos évet töltöttek együtt, Francoise két gyermeket szült neki.