Šis filmas išgarsino genialųjį japonų režisierių Akirą Kurosavą visame pasaulyje. Filmo veiksmas nukelia į XII a. Japoniją. Žmogžudystės ir prievartavimo liudininkai pasakoja visiškai skirtingas ir prieštaraujančias viena kitai nusikaltimo versijas. Kas iš jų teisus? Kas apskritai yra tiesa? Pagrindinį vaidmenį sukūrė Toshiro Mifune.
Rašytojas Tomas (Paul Bettany) pirmasis pasitinka Greisę ir ima įkalbinėti miestiečius paslėpti ją. Atsidėkodama moteris sudaro gan keistą sandėrį: dirbti kiekvienam miestelėnui. Ji privalo kasdien padaryti gerą darbą, bet kai už Greisės galvą pasiūloma didelė pinigų suma, žmonės nutaria dar kartą peržiūrėti sutartį. Dogviliečiai sutinka priglausti bėglę, bet dabar ji privalės atidirbti tą pinigų sumą, kurią miestelis prarado. Nuo šiol Greisė turi dirbti nuo ryto iki vakaro, kęsti pažeminimus, įžeidinėjimus, teikti miestelėnams lytines paslaugas. Palaipsniui ji tampa vergė ir kalinė. Viena, ko nežino miestelio gyventojai, yra tai, jog Greisė atlieka misiją ir visi jie žaidžia su ugnimi.
Sukrečianti istorija išsamiai atpasakojanti garsųjį 1971 m. Stanfordo (JAV) universiteto mokslininkų vykdytą “Kalėjimo eksperimentą”, jo eigą ir labai netikėtus rezultatus. Po elementarios atrankos sveiki, stabilios psichikos vyrai dviems savaitėms “pasodinami” į dirbtinį kalėjimą. Ištisą parą stebimi užsakovų, 12 eksperimento dalyvių tampa “kaliniais”, kiti 8 “prižiūrėtojais”. Nuo pat pirmos dienos vyrai iš gatvės suskyla į priešiškas stovyklas. Su pažeminimais nelinkęs taikstytis jaunuolis tampa “savųjų” lyderiu ir kaipmat užsitarnauja su kiekviena diena žvėrėjančių “prižiūrėtojų” neapykantą. Vyrai akimirksniu įsijaučia į vaidmenis, ima pamiršti esą tik žaidimo dalyviai ir, svarbiausia, žmonės. Eksperimentas suka neprognozuota linkme, kol galiausiai apskritai netenka kontrolės. Atrodytų, ką reiškia 5 dienos improvizuotame kalėjime? Deja, jie irgi taip galvojo. Bandos jausmas, noras išsiskirti, dominuoti ar įrodyti savo pranašumą daro savo.
Vienuolė ima rūpintys mirties bausme nuteisto žmogžudžio paskutinėmis dienomis. Gal pavyktų sušvelninti bausmę? Jei ne, tai gal bent pavyktų palengvinti nuteistajam vertingai išgyventi paskutines valandas.
Daug metų išdirbusi prostitutė bare susipažįsta su jauna mergina, kurią šeima išsiuntė gydytis nuo lesbietiškų polinkių. Šioje aplinkoje moteris atranda meilę, ir viso savo apgailėtino gyvenimo prasmę, tačiau per vėlai... Filmas pasakoja apie tikrus moters gyvenimo įvykius, kuri buvo apkaltinta žmogžudystėmis ir kalėjime 12 metų laukė mirties bausmės.
Marni Edgar, pasivadinusi netikru vardu, darbinasi į įvairias kompanijas ir trumpai padirbusi dingsta su įstaigos pinigais. Ilgą laiką merginai pavykdavo išsisukti, tačiau kartą, visai to nežinodama, ji įsidarbina pas Marką Ratlandą, kuris su žaviąja vagile jau buvo susidūręs. Jis neskuba įduoti jos policijai, o imasi ją šantažuoti versdamas už jo tekėti. Šitaip jis tikisi išsiaiškinti keistų Marni poelgių priežastis. Pamažu Markas supranta, kad ji ne tik kleptomanė, ji – psichopatė, kenčianti nuo daugybės kompleksų ir fobijų. Markas verčia Marni nepasiduoti savo baimėmis ir atsikratyti praeities fantomų.
Filmas „Lakštingala“ - tai prie ekranų prikaustanti intriguojanti drama, nukeliantį žiūrovą į 1825 metų Australiją ir pasakojanti istoriją apie teisingumo ieškančią nuteistą airę Klerę ir jos draugą pėdsekį aborigeną Bilį kolonijinėje Tasmanijoje.
Iki JAV prezidento rinkimų likus 11 dienų, perrinkimo siekiantis šalies vadovas apkaltinamas seksualiai priekabiaujantis prie Baltuosiuose Rūmuose ekskursijoje apsilankiusios skautės. Problemą spręsti pakviestas Konradas Brenas sugalvoja nukreipti visuomenės dėmesį inscenizuojant galimą karinį konfliktą su Albaniją, kurios teroristai grasina šaliai. Planui įgyvendinti jis pasamdo Holivudo prodiuserį Stenlį Motsą, kuris entuziastingai imasi darbo. Viskas klojasi sėkmingai, kol į netikrą karą ima kištis CŽV ir tenka keisti planus. Be to, iš nelaisvės išlaisvintu kariu jie pasirenka seržantą Šumaną, kuris, kaip paaiškėja, iš tiesų yra nuteistas armijos teismo. Karo planuotojams pavyksta sėkmingai baigti sumanymą, tačiau po to, kai prezidentas perrenkamas antrai kadencijai, Motsas pareiškia ketinantis visuomenei atskleisti visą tiesą.
Filmo "Anglas ligonis" žvaigždė Ralphas Fiennesas vaidina buvusį policininką, besiverčiantį prekyba neteisėtais filmais. Lenis Nero savo klientams žada išpildyti visas svajones ir slapčiausius troškimus. Mat filmai, kuriuos jis parduoda, įrašyti tikrų žmonių, todėl juos žiūrintis gali pajusti ir patirti tą patį, ką ir jie. Netikėtai prekybininkui į rankas patenka plokštelė, kurioje įrašytas merginos nužudymas. Kartu su drauge Lornete, kurią vaidina "Oskaro" savininkė Angela Bassett, jis ima tirti šią bylą. Mat nužudytoji - buvusios Lenio merginos draugė. Netrukus paaiškėja, kad buvusi mylimoji taip pat įsipainiojusi į šį nešvarų reikaliuką.
Vienos pietų Floridos mokyklos vadovas kaltinamas moksleivės išprievartavimu. Iš pradžių dauguma mano, kad tai tėra prasimanymas, tačiau, kai policiją pasiekia dar vienos merginos pranešimas apie tokį nusikaltimą, vadovaujančias pareigas užimančio vyro padėtis tampa beviltiška. Kur tiesa? Policijos detektyvui tenka sunkus tyrimas, įtariamam mokyklos vadovui – sunkus laukimas.
Bobui Erlui Fergiusonui gręsia elektros kėdė už jaunos mergaitės nužudymą. Po nusikaltimo praėjus aštuoneriems metams, jis kreipiasi į teisės profesorių Polą Amstrongą padėti įrodyti, kad jis nekaltas. Vienintelis įmanomas būdas nekaltumui įrodyti – surasti tikrąjį nusikaltėlį. Polui pavyksta pasistūmėti ieškant tikrojo nusikaltėlio, tačiau policijos paramos jis negauna – mažo Floridos miestelio detektyvas įsitikinęs, kad Fergiusonas kaltas ir siekia griežčiausios bausmės.