Hirayama Wataru úr dolgos hétköznapjait barátai és ismerősei színesítik, akik különféle családi problémáikban kérnek Hirayama úrtól tanácsot. Ezen problémák között leggyakrabban a barátok, ismerősök gyermekeinek, akik mind lányok, a házassággal kapcsolatos a szüleiktől teljesen eltérő hozzáállásuk áll, ugyanis saját maguk szeretnék kiválasztani, hogy kivel is házasodjanak össze. Hirayama úrról már a film legelején kiderül, hogy ő még a Japánban „hagyományos” módon kötött házasságot, azaz a szülők által kijelölt hölggyel, így ezen – némileg negatív - tapasztalat birtokában osztogatja a tanácsokat. Ismerősei nagyon szeretik emiatt, mert a nyugodt és tárgyilagos Hirayama igyekszik mindkét fél álláspontját végiggondolva tanácsot adni. Mindez egészen addig teljesen rendben is van, amikor is egy ismeretlen férfi keresi fel az irodájában és közli vele, hogy el szeretné venni a lányát feleségül. Vajon Hirayama úr saját magának is tud remek tanácsokat adni? (kilencesterv.com)
Az utolsó dal egy kicsiny amerikai tengerparti városban játszódik, és a középpontjában egy családjától elidegenedett apa áll, aki esélyt kap arra, hogy együtt töltse a nyarat lázadó tinédzser lányával, akit hosszú évek óta nem látott. Az újbóli kapcsolatfelvétel igen nehezen indul, ám szerencsére van egy közös érdeklődési pontjuk: a zene. És a zenén keresztül megismerhetjük a család történetét: barátságokat, titkokat és árulásokat, az első szerelmet és a második esélyt.
Bobby egyedül neveli a kislányát, és mivel teljes anyagi csőd fenyegeti, egy kutyaviadalon próbál pénzt keresni. Persze veszít, csakúgy, mint a dobermann, akire fogadott. A félholtra mart kutyát Bobby kislánya meggyógyítja, így már hárman próbálnak új életet kezdeni.
Jake Van Dorn szigorú kálvinista elveket vall, ahogy az összes környékbelije. Amikor tinédzser korú lánya eltűnik Los-Angeles-ben, Van Dorn magánnyomozót fogad. A nyomozás előrehaladtával ráakadnak egy olcsó pornófilmre, melyben feltűnik a fiatal lány. Van Dorn úgy dönt, saját maga hozza haza a lányát, és a keresés során kénytelen alászállni a "kőkemény pornóvilágba"...
Egy befolyásos család váratlanul elhunyt feje (Patrick Warburton) egy borítékot hagy sikeres karrier előtt álló lányára. A Lily Collins által alakított Lauren pedig a titokzatos pendrive-on hagyott instrukciókat követve egy pinceépítményben fogvatartott férfit talál, aki olyan ajtókat nyit ki, ami tönkreteszi a család tagjait.
Madelene a legszeretetreméltóbb anya a világon, kislánya Lea. Felhőtlen boldog együttlétüket megtöri férje elvesztése, aki rákban halt meg. Egy kis idő elteltével feltűnik a színen Madelene egykori barátja, Ole. Ettől a perctől kezdve minden megváltozik anya és lánya életében. A kislány, Lea számára idegen férfi felforgatja addigi szép családi életüket. Lea szinte úgy nő fel, hogy észre sem veszik. Madelene nem elég erős ahhoz, hogy kidobja az alkoholista férfit. Madelene kapcsolatfüggő, nem tud a férfi nélkül élni. Lea reménytelen szembenállása az új apa, s az új férj-szereppel szemben teljesen kilátástalan. Lea egyetlen menedéke, teenager korában Henrik, az első nagy szerelem... Később gyermekük születik, Sonja, aki nevelőszülőkhöz kerül, mert Lea a kábítószer rabjává válik.
Hopkins, a Los Angeles-i zsaru megszállottja annak, hogy a társadalom tündérmesékkel és románcokkal tömi a nők fejét. A gyilkos utáni nyomozás a feminista költő könyvesboltjába vezeti, aki verset és virágot kap ajándékba egy ismeretlentől.
Donald Quinelle épp kereskedelmi igazgatói posztról álmodozik, amikor főnöke papagája közli vele a hírt: ki van rúgva. Ugyanezen a szép napon Sonny Paluso végignézi, amint kedvenc benzinkútja a levegőbe repül. A két szerencsétlen fickó egy New York-i kávézóban talál egymásra, ahol is véletlenül lefegyvereznek egy banditát, Jack Locke-ot. Donald és Sonny egy csapásra médiasztárrá válnak. A népszerűség azonban nem tart sokáig, ráadásul Jack egy adminisztrációs tévedés folytán kiszabadul, és üldözőbe veszi elfogóit.