Ben Fogle se vydává na neobyčejnou cestu ‒ třicet pět let po nejstrašnější jaderné katastrofě světa stráví týden v černobylské zakázané zóně. Ben získal zvláštní povolení, s nímž může proniknout hluboko do třicetikilometrového zamořeného pásma, do opuštěných měst a lesů a do samotné jaderné elektrárny Černobyl. V ruinách proklaté stavby se odhodlá vejít do řídicího sálu číslo 4 a díky tomu může být jedním z mála laiků, kteří na vlastní oči spatřili původní černobylský sarkofág, ochranný kryt vybudovaný kolem reaktoru. Dnes, kdy se naše životní prostředí nachází na pokraji zhroucení, nám snad tento film přece jen dodá určitou naději a zároveň nám objasní, co znamená dědictví Černobylu v dnešním světě a zdali má vůbec nejradioaktivnější město světa ještě nějakou budoucnost.

Život mezinárodně uznávané umělkyně a aktivistky Nan Goldinové je vyprávěn prostřednictvím jejích diapozitivů, intimních rozhovorů, průkopnických fotografií a vzácných záběrů z jejího osobního boje za to, aby rodina Sacklerových nesla odpovědnost za krizi předávkování.

V době arabského jara nebo vzniku hnutí Occupy se fenomén anonymní skupiny internetových aktivistů s názvem Anonymous zdál téměř všudypřítomný. Film Příběh hacktivistů zachycuje „dospívání“ internetové komunity formované soubojem se Scientologickou církví, odplatami velkým firmám či podílením se na technické podpoře blogerů při obcházení blokací internetu v arabských zemích. Hledá odpovědi na otázky o vzniku skupiny, mapuje jednotlivé kauzy, které hnutí utvářely, a ukazuje důsledky kampaní, které zasáhly jak protivníky, tak odhalené a soudně potrestané členy. Aktéři hlavních událostí, kteří souhlasili se zveřejněním své identity, před námi otevírají rozmanitou galerii toho, co se běžně skrývá pod zjednodušujícím pojmem „hacker“. Například původně málo známá "B-side" internetového boardu 4Chan nyní propojuje on-line a off-line svět, ideály svobody slova, práva na informace a soukromí s obyčejnými naschvály a kybervýtržnictvím.

S bezprecedentním přístupem k jadernému průmyslu ve Francii, Rusku a Spojených státech zkoumá Nuclear Now možnost, jak může světové společenství překonat problémy spojené se změnou klimatu a energetickou chudobou a dosáhnout lepší budoucnosti díky jaderné energii. Pod našima nohama se v atomech uranu v zemské kůře skrývá neuvěřitelně koncentrovaná energie. Věda tuto energii uvolnila v polovině 20. století, nejprve pro výrobu bomb a poté pro pohon ponorek. Spojené státy stály v čele úsilí o výrobu elektřiny z tohoto nového zdroje. V polovině 20. století, kdy společnosti začaly přecházet na jadernou energii a opouštět fosilní paliva, však začala dlouhodobá PR kampaň, jejímž cílem bylo zastrašit veřejnost a kterou částečně financovaly zájmy uhelných a ropných společností.

Dokument, který poodhaluje roušku toho, co se v našem světě skutečně děje. V návaznosti na tok peněz se ukazuje globální konsolidace moci prakticky ve všech aspektech našeho života. Film propojuje průlomové poznatky vědy, vědomí a aktivismu a nabízí skutečná řešení a posiluje nás praktickými a odvážnými strategiemi, jak znovu získat naše životy a naši budoucnost.