Patnáct tisíc dolarů, to je odměna, již může získat taneční pár, který nejdéle zůstane na tanečním parketu, pořádaném v prostředí velkolepého zábavního pavilónu nedaleko mořské pláže. Taneční maraton je senzací pro diváky, pro zúčastněné na parketu pak příležitostí zadarmo se najíst, s vidinou odměny v případě vítězství navíc. Stačí jen vyplnit přihlášku a podstoupit běžnou lékařskou prohlídku. Není divu, že do soutěže se hlásí i náhodní účastníci. Také ústřední dvojici Glorii a Roberta spojila náhoda na parketu. V tragickém příběhu, natočeném podle románu Horace McCoye, se nehraje jen o peníze, ale doslova o všechno... Děj slavného filmu, který natočil režisér Sydney Pollack, se odehrává v roce 1932, v době Velké hospodářské krize. Příběh, stejně jako literární předloha, byl pojat jako smutné podobenství o absurdní existenciální situaci moderního člověka. Film získal Oscara (za vedlejší herecký výkon) pro Giga Younga v roli konferenciéra

Působivé drama zaměřené na policejní vyšetřování série bombových útoků s 257 oběťmi, které otřásly Bombají v roce 1993. Kashyap ukazuje, jak nepokoje v Bombaji v letech 1992−3, při nichž zahynulo 1 500 lidí, převážně muslimů, vedly až k odvetným teroristickým útokům.

Obyvatelé zchátralého penzionu v Japonsku 19. století, včetně záhadného starého muže a stárnoucího herce, se zapletou do milostného trojúhelníku, který se změní v násilí. Když amorální zloděj Sutekiči přeruší svůj poměr s paní domácí Osugi a začne milostný románek s její mladší sestrou Okayo, Osugi se jí pomstí tím, že odhalí její nevěru žárlivému manželovi.

Tento pamětnický snímek o Angličance, která čelíc hrůzám války dál pěstuje své výstavní růže, zahrál na vlasteneckou strunu americkému publiku a stal se kasovním trhákem č. 1 roku 1942. Greer Garsonová utěšující vyděšené děti v bombových krytech či zajímající nepřátelské vojáky předvedla v titulní roli impozantní oskarový výkon. Když Hilter se zdál ďáblem, paní Miniverová andělem...(oficiální text distributora)

Natočeno podle skutečné události ze vzpomínek producenta CNN Roberta Wienera. 1991. Válka v zálivu. Žádný příběh nestojí za to, aby kvůli němu člověk umíral - tohle je ale životní příběh. Spolupracovníci CNN, Robert Wiener a Ingrid Formanek, se s hrůzou dívají z hotelového balkónu na bomby dopadající na Bagdád ... Každý Američan se zaujetím sledoval v lednu 1991 zprávy z první ruky od týmu reportérů CNN. Jaká ale byla skutečná situace v Perském zálivu a na začátku irácké invaze do Kuvajtu? Jak asi bylo novinářům během bombových útoků přímo uprostřed dění v Bagdádu? Nyní se můžete podívat na jedinečný příběh hrdinství těchto lidí, kteří riskovali život pro to, aby světu zprostředkovali pravdu.

Will už má jen tři měsíce vojenské služby. Ty však stráví ve vojenské nemocnici, kde si bude léčit zranění z Iráku, kde sloužil. Cítí se osamocený, protože ženu, kterou miloval, nechal a ta teď začala žít nový život. Will se dostává do nové práce, kde potkává nového spolupracovníka Tonyho. Ten mu pomáhá dostat se do normálního života. Will má zejména potíže vypořádat se s faktem, že ne všichni se z Iráku vrátili.

Emigrantům se v cizině málokdy daří dobře, a proto se často vracívají do vlasti. Aspoň to tvrdí film Pytláci. Jenže dlouhé roky odloučení i odlišné zkušenosti zaviňují odcizení, navrátilci si přestávají rozumět i se svými nejbližšími. Přesně to postihne hlavního hrdinu, jenž nedokáže porozumět změnám, kterými prošla česká vesnice. Ani se synem, ani s manželkou nenalezne společnou řeč. Přestože režisér Hynek Bočan vsadil na expresivní zobrazení, základním problémem příběhu zůstává jeho neživotnost.

Parta mladých lidí se vrací ze Slap do Prahy. Jen malíř Michal chce ještě malovat a zůstane na chatě. Útočiště u něho hledá neznámá mladá žena. Je to Eva, dcera přednosty oční kliniky Hostovského, která se toho dne ráno z donucení provdala za otcova asistenta MUDr. Moravce, ale nakonec před nemilovaným manželem uprchla. Michal ji nechá u sebe odpočinout. Eva se vrací k otci, ale po hádce odejde i z domova...