W 1895 roku Louis i Auguste Lumière wymyślili kinematograf i nakręcili pierwsze w historii filmy, takie jak: "Wyjście robotników z fabryki" czy "Polewacz polany". Z czasem, usprawniając pracę kamery, doskonaląc kompozycję kadru, wprowadzając duble i śmiało eksperymentując z efektami specjalnymi, położyli podwaliny pod dzisiejszą sztukę filmową. Spośród nakręconych przez nich ponad 1400 produkcji, Thierry Frémaux wybrał 114 obrazów, wśród których znalazły się klasyczne arcydzieła, jak i zaskakujące, nieznane dotychczas filmowe odkrycia. Wszystkie one – zrekonstruowane cyfrowo w jakości 4K – zostały zebrane dla uczczenia wspaniałego dziedzictwa braci Lumière.

Niewysoki chłopak z kanadyjskiej bazy wojskowej staje się międzynarodowym ulubieńcem w latach 80., po czym jego życie zmienia zaskakująca diagnoza. Co się stanie, gdy niepoprawny optymista będzie musiał się skonfrontować z nieuleczalną chorobą?

Opowieść o niezwykłym ostatnim rozdziale życia Freddiego Mercury'ego io tym, jak po jego śmierci na AIDS, Queen zorganizował jeden z największych koncertów w historii, Freddie Mercury Tribute Concert na stadionie Wembley, aby uczcić jego życie i rzucić wyzwanie uprzedzeniom związanym z HIV/ AIDS. Po raz pierwszy historia Freddiego jest opowiedziana obok doświadczeń osób, które w tym samym okresie uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa HIV i straciły bliskich. Lekarze, osoby, które przeżyły i działacze na rzecz praw człowieka, opowiadają o intensywności życia podczas pandemii AIDS i panice moralnej, jaką wywołała.

Bestsellerowa książka Shere Hite z 1976 r., The Hite Report, wyzwoliła kobiecy orgazm, ujawniając najbardziej prywatne doświadczenia tysięcy anonimowych respondentów ankiety. Jej odkrycia wstrząsnęły amerykańskim establishmentem i zapoczątkowały obecne rozmowy na temat płci, seksualności i autonomii cielesnej. Jak więc zniknął Shere Hite?