Jeden z najbardziej kontrowersyjnych obrazów roku poruszający temat eutanazji. Film jest opowieścią o życiu Ramona Sampedro (Javier Bardem), człowieka który przez prawie 30 lat swojego życia toczył walkę o... śmierć, która w jego rozumieniu była ucieczką od cierpień. Po ciężkim wypadku został sparaliżowany. Mimo, ze otoczony był miłością rodziny i przyjaciół od tamtej pory cały czas starał się o skrócenie cierpień. W końcu, rozgoryczony postawą sądu, postanawia popełnić samobójstwo.

Harvey Pekar pisze komiksy. Inspiracją jego dzieł jest między innymi praca przyjaciela Roberta Crumba. Jego komiksy opowiadają o smutnej monotonii codziennego życia, opartej na jego własnym życiu w Cleveland. Pracuje jako urzędnik, a czas wolny spędza czytając książki i słuchając jazzu. Spotyka się z Joyce Brabner..... Autorzy tego obrazu do filmu włączyli sceny animowane i zdjęcia z prawdziwego życia Harvey'a Pokara. Scenariusz filmu został oparty na serii komiksów pod tytułem "American Splendor" autorstwa Harvey'a Pekara i "Our Cancer Year" autorstwa Pokara i Joyce Brabner. Film "American Splendor" zdobył główną nagrodę w dziedzinie filmu fabularnego na prestiżowym festiwalu filmu niezależnego Sundance Film Festival.

Błyskotliwa, romantyczna i zarazem niebezpieczna historia miłosna o przypadkowych spotkaniach, niespodziewanych i gwałtownych namiętnościach, pociągu i zwykłych zdradach. Film BLIŻEJ w reżyserii Mike'a Nicholsa, stanowiący adaptację nagrodzonej sztuki teatralnej Patricka Marbera, jest historią czwórki nieznajomych, których losy przypadkowo splatają się ze sobą.

Nadano mu wiele imion: "Mister Dynamit", "Ojciec chrzestny soulu", "Najciężej pracujący człowiek w show biznesie". Ale dopiero teraz będziemy mogli poznać prawdziwe oblicze legendy. James Brown już jako młody człowiek doświadczył niemal wszystkiego - odrzucenia, przemocy, poprawczaka i więzienia. Nikt nigdy nie nauczył go zasad. A on sam urodził się po to, by je łamać. Film oparty na niezwykłej historii życia Jamesa Browna zabiera widzów w podróż, rozpoczynającą się biednym dzieciństwem muzyka i prowadzącą przez proces jego ewolucji w jedną z najbardziej wpływowych postaci XX wieku.

Filmowa biografia jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku. Fiński rysownik, Touko Laaksonen, wraca z frontu II Wojny Światowej do rodzimych Helsinek. W tym czasie Finlandia, jak i wiele innych europejskich krajów, ogarnięta jest falą homofobii i represji wobec gejów. Nie mogąc realizować swoich pragnień, Touko szuka wolności w sztuce. Tak powstają pierwsze homoerotyczne rysunki przedstawiające muskularnych mężczyzn w skórach i opiętych jeansach. Mimo usilnych prób, nie udaje się opublikować jego prac w żadnym magazynie. Dopiero wyjazd do USA otwiera Touko drogę do szerokiej publiczności. Tak rodzi się „Tom of Finland”, symbol pokolenia gejowskiej rewolucji.

Tom (Tom Riley) i Nicola (Joanne Froggatt) są kochającym się małżeństwem, które wiedzie spokojne i szczęśliwe życie. Para spodziewa się właśnie drugiego dziecka. Pewnej zimowej nocy dochodzi jednak do tragedii. Tom budzi się w bólach. Trafia do szpitala, gdzie okazuje się, że przechodzi sepsę. Mężczyzna zapada w śpiączkę na pięć miesięcy. Choroba zabiera mu wszystkie kończyny oraz część twarzy. Po jego wybudzeniu cała rodzina zostaje wystawiona na ogromną próbę. Wstrząsający, oparty na faktach dramat o rodzinie, która musi odnaleźć się w obliczu tragedii.

Opowieść rozpoczyna się w niewielkim Betlejem. Tam pewnego dnia rodzi się mały chłopiec, którego matka nazwała Jezus. Król Herod gości w tym czasie trzech mędrców: Baltazara, Kacpra i Melchiora, którzy opowiadają mu historię, że narodził się przyszły król żydowski. Herod niezwłocznie wydaje rozkaz zabicia nowo narodzonych dzieci płci męskiej. Mały Jezus przypadkowo unika jatki, ponieważ ktoś ostrzegł jego ojca Józefa przed zagrożeniem i cała rodzina zbiegła do pobliskiego Egiptu. Dopiero po śmierci króla Heroda uchodźcy powracają do rodzinnego kraju...