Pekin, rok 1924. Miastem rządzą potężni dowódcy wojskowi. Mały Douzi zaczyna naukę w słynnej szkole operowej. Żeby w ogóle mógł zostać przyjęty, matka obcina mu szósty palec, który miał u dłoni. Nauka jest bardzo wyczerpująca. Delikatny Douzi zostaje przeznaczony do grania ról kobiecych. Jego kolega, silny i odważny Shitou, staje się jego obroną. Potem obaj zdobywają sławę jako wykonawcy ról króla Chu i jego konkubiny...

Po zakończeniu stanu wojennego na Tajwanie w 1987 roku zakochani Jia-han i Ptasiek doświadczają homofobii, stygmatyzacji społecznej i nacisków ze strony swoich rodzin.

Kistoria dwóch miłości. Miłości ojca do swoich pięciu synów. I miłości jednego syna do ojca, miłości tak silnej, że zmuszającej go do życia w kłamstwie. Synem tym jest Zac Beaulieu, urodzony 25 grudnia 1960, inny od pozostałych braci, ale rozpaczliwie próbujący się dopasować. Podczas kolejnych 20 lat, życie zabiera Zaca w zaskakującą i nieoczekiwaną podróż, która w końcu prowadzi go do zaakceptowania swojej prawdziwej natury i co najważniejsze prowadzi ojca do pokochania syna takim, jakim jest.

Addi, nastoletni chłopiec wychowywany przez jasnowidzącą matkę, postanawia przyjąć prześladowanego odmieńca do swojego gangu outsiderów. Pozostawieni samymi sobie chłopcy odkrywają agresję i przemoc, ale także uczą się o lojalności i miłości. Gdy zachowanie grupy eskaluje w niebezpieczny sposób, Addi zaczyna doświadczać serii wizji przypominających sen. Czy jego nowo odkryta intuicja poprowadzi go i jego przyjaciół z powrotem na bezpieczniejszą ścieżkę?

Film reżysera "Tajemnic Los Angeles". Bohaterem utworu jest Grady Tripp, starzejący się profesor uniwersytetu i pisarz. Borykając się z przeciwnościami losu stara się dać własnej sławie, choć nie wydał nic od czasu wielkiej powieści sprzed siedmiu lat. Wplątuje się też w liczne, nieudane związki z kobietami a co więcej pani rektor uczelni, w której wykłada, jest z nim w ciąży.

Filmowa biografia jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku. Fiński rysownik, Touko Laaksonen, wraca z frontu II Wojny Światowej do rodzimych Helsinek. W tym czasie Finlandia, jak i wiele innych europejskich krajów, ogarnięta jest falą homofobii i represji wobec gejów. Nie mogąc realizować swoich pragnień, Touko szuka wolności w sztuce. Tak powstają pierwsze homoerotyczne rysunki przedstawiające muskularnych mężczyzn w skórach i opiętych jeansach. Mimo usilnych prób, nie udaje się opublikować jego prac w żadnym magazynie. Dopiero wyjazd do USA otwiera Touko drogę do szerokiej publiczności. Tak rodzi się „Tom of Finland”, symbol pokolenia gejowskiej rewolucji.

Bezrobotny trzydziestolatek Hlynur nadal mieszka z matką, a dni spędza na piciu, oglądaniu filmów pornograficznych i surfowaniu po sieci. Na święta Bożego Narodzenia do ich domu wprowadza się nauczycielka flamenco jego matki, Lola. Podczas nieobecności matki Hlynur odkrywa, że Lola jest lesbijką, a jednak Nowy Rok spędza z nią w łóżku. Wkrótce dociera do niego, że Lola dzieli z matką nie tylko dom. Ostatecznie, Hlynur będzie musiał znaleźć swoje miejsce w tej układance i wyzbyć się nieco egoizmu.