"W Imię Ojca" opowiada o przeżyciach Gerry'ego Conlona, który dorastał we wstrząsanym zamachami terrorystycznymi Belfaście początku lat 70-tych. Conlon (Daniel Day-Lewis) był drobnym złodziejaszkiem, który ku niezadowoleniu swego ojca Giuseppe (Pete Postlethwaite) większość czasu spędzał w okolicznych barach. Gdy Gerry popadł w konflikt z IRA, ojciec wysłał go do Anglii, gdzie chłopak został niesłusznie oskarżony o udział w zamachu bombowym, w którym zginęło wielu niewinnych ludzi. Sąd skazał go na dożywocie, a wraz z nim aresztowano i uwięziono także jego ojca. W więzieniu Gerry zdał sobie sprawę, że Giuseppe pod maską słabości ukrywał wewnętrzną siłę i głęboką mądrość życiową. Minęło wiele lat, zanim dzięki wysiłkom energicznej pani mecenas (Emma Thompson) Gerry, zdołał udowodnić swą niewinność, oczyścić imię ojca i ujawnić światu prawdę o jednej z największych pomyłek w historii brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości.
"Życie Carlita" to gangsterski film akcji w reżyserii znakomitego Briana De Palmy. Wyróżniony nagrodą Academy Award, Al Pacino gra barona narkotykowego, który próbuje zmienić swoje życie. Zwolniony z więzienia, dzięki pomocy swojego uzależnionego od kokainy prawnika, Carlito Brigante - były król świata narkotyków, postanawia zerwać z niechlubną przeszłością i pragnie rozpocząć normalne życie. Podejmuje pracę jako menadżer nocnego klubu i obiecując rzetelną poprawę odnawia romans ze swoją byłą dziewczyną. Wyjście na prostą nie jest jednak łatwe. Carlito na każdym kroku napotyka byłych kumpli oraz bezwzględnych młodocianych opryszków, pragnących zaistnieć na scenie czarnego półświatka. Pomimo dobrych intencji, Carlito znów uwikła się w brutalną walkę na śmierć i życie z siłami, które nie chcą pozwolić mu odejść. [opis dystrybutora dvd]
Lata 90. Filmowy portret Giulio Andreottiego, kontrowersyjnego polityka, który posiada we Włoszech niemal władzę całkowitą.
Agent FBI Joseph D. Pistone, otrzymuje zadanie infiltracji mafijnej rodziny Lefty'ego Ruggiero. Podając się za młodego pasera biżuterii Donniego Brasco, Pistone zaskarbia sobie przyjaźń i zaufanie gangstera. Wkrótce okazuje się, że bardzo trudno jest pogodzić oddanemu swej pracy Pistonowi życie zawodowe i prywatne. Młody agent przeżywa wewnętrzne rozterki, jako że z biegiem czasu zaczyna coraz bardziej podziwiać i szanować Ruggiero, człowieka, którego ma wydać...
Będący adaptacją jednej z najlepiej ostatnio przyjętych powieści, film Chłopiec z latawcem jest pełną emocji opowieścią o przyjaźni, rodzinie, trudnych do wybaczenia błędach oraz powodującej odkupienie miłości. W znajdującym się na krawędzi wojny Afganistanie, dwóch przyjaciół z dzieciństwa, Amir i Hassan, wkrótce zostanie rozdzielonych na zawsze. Słoneczne popołudnie w Kabulu. W powietrzu czuć radość panującą przed turniejem puszczania latawców. Jednak po zakończonym zwycięstwem konkursie, zdrada jednego z chłopców początkuje nieprzewidywalną w skutkach katastrofę. Teraz, po 20 latach spędzonych w Ameryce, Amir wraca do rządzonego przez Talibów Afganistanu, aby stawić czoła gnębiącym go mrocznym sekretom i po raz ostatni postarać się znaleźć szansę odkupienia.
Film ukazuje specyfikę kultury lat siedemdziesiątych. Epokę wolnej miłości, narkotyków i starego, dobrego rocka. Jest 28 maja 1976 r. Grupa nastolatków świętuje swój ostatni dzień roku szkolnego i początek wakacji. Są seniorami w liceum, co daje im prawo "zaopiekowania się" młodszymi kolegami. Mniej lub bardziej brutalnie przeprowadzają rytualne otrzęsiny przyszłych pierwszaków. Zbliża się wieczór, wszyscy czekają na imprezę u jednego z maturzystów. Jednak ta zostaje nagle odwołana. Młodzież rozprasza się po lokalach. Czas umila im, przeważnie bezcelowe, jeżdżenie w kółko po mieście z licznymi atrakcjami w postaci niszczenia skrzynek pocztowych, czy przewracania kubłów na śmieci. W końcu wszystkich obiega wiadomość o imprezie organizowanej pod Księżycową Wieżą. Zjeżdża się masa ludzi.
Susie Salmon zostaje brutalnie zgwałcona i zamordowana przez swojego sąsiada. To, co się dzieje po jej śmierci, obserwuje z nieba. Spoglądając w dół, snuje głosem czternastolatki powieść koszmarną, ale też pełną nadziei. Przez długie tygodnie po swojej śmierci Susie obserwuje życie, które toczy się już bez niej – przysłuchuje się pogłoskom na temat swojego zniknięcia, współczuje rodzicom, którzy ciągle wierzą, że córka się odnajdzie, obserwuje, jak ten, który ją zamordował, zaciera ślady zbrodni, widzi jak małżeństwo jej rodziców rozpada się, ojciec obsesyjnie pragnie zemsty, a siostra staję się osobą zupełnie obcą.
Om (Shah Rukh Khan) jest statystą, ale marzy o karierze aktorskiej. Matka (Asawari Joshi) i jego najlepszy przyjaciel (Shreyas Talpade) wierzą w jego umiejętności. Mężczyzna zakochany jest w pięknej Shantipriyi (Deepika Padukone), gwieździe Bollywood. Om ratuje kobietę z pożaru na planie filmowym, przez co zaprzyjaźniają się. Wtedy to dowiaduje się, że od dwóch lat jest ona żoną sławnego producenta (Arjun Rampal). Kiedy kobieta żąda ujawnienia tego faktu, jej mąż okazuje się być egoistą, któremu Shantipriyi przeszkadza w spełnieniu marzeń. Chcąc pozbyć się żony podpala plan ich najnowszego filmu.
Historia działalności Frakcji Czerwonej Armii - niemieckiej organizacji terrorystycznej, która za cel wzięła sobie walkę z "amerykańskim imperializmem".
Katarzyna Blum oskarżona jest o udzielenie pomocy zamieszanemu w rewolucyjną działalność, poszukiwanemu przez policję Ludwigowi Goettenowi. Przesłuchujący ją komisarz współpracuje z mediami. Te niszczą życie prywatne Katarzyny oskarżając ją o złe prowadzenie się, zupełny brak moralności i szkodzenie społeczeństwu. Media wdzierają się w środowisko, w którym wychowywała się Katarzyna, manipulują wypowiedziami świadków, wywierają też presję na chorej matce Katarzyny. Pozostawiona sama sobie Katarzyna nie ma żadnych szans w starciu z prasową nagonką. Postanawia wziąć sprawy we własne ręce. Film jest staranną adaptacją prozy niemieckiego noblisty Heinricha Bölla i echem w dyskusji na temat odbioru publicznego działalności grupy Baader-Meinhof.
Rok 1972. Amerykański mistrz szachów Bobby Fischer (Tobey Maguire) uzyskuje prawo do gry o tytuł mistrza świata. Jego przeciwnikiem będzie obrońca tytułu Rosjanin Boris Spasski (Liev Schreiber). Mistrzowski pojedynek na szczycie to w środku zimnej wojny bój o coś więcej niż tylko szachowy prymat. Przygotowania do meczu w Reykjaviku stanowią mieszankę psychologii i propagandy. Tymczasem znany również z trudnego charakteru Fischer stawia przed organizatorami kolejne, coraz dziwniejsze wyzwania...
Lata 70., Korea Południowa. Reżyser Kim próbuje zmienić zakończenie swojego najnowszego filmu. Na przeszkodzie stają urząd cenzury, niechętny producent oraz zdezorientowana obsada.
Film opowiada historię chłopca, którego matka (Annette Bening) oddaje na wychowanie swojemu psychiatrze, przypominającemu z wyglądu Świętego Mikołaja (Brian Cox). Dwunastoletni Augusten Burroughs (Joseph Cross) mieszka z dziwaczną rodziną doktora, wśród koszmarnego bałaganu. Przyjaźni się z pedofilem (Joseph Fiennes) mieszkającym w szopie na podwórku. Jest to opowieść o dzieciństwie bez zasad, z choinką stojącą na środku pokoju przez okrągły rok, w domu, gdzie valium zastępuje cukierki, a nudę zabija się przy pomocy elektrowstrząsów.
1940 rok. Grupa polskich narciarzy podejmuje konspiracyjną działalność. Wkrótce na ich trop wpadają Niemcy.