Frank Cotton (Sean Chapman) rozwiązuje tajemnicę magicznej kostki Lemarchanda i wkracza w świat Cenobitów - piekielnego wymiaru, w którym ból i rozkosz są nierozłączne. Przywrócony przez przypadek do życia powraca za Ziemię jako przerażające monstrum. To jednak dopiero początek koszmaru. By stać się na powrót człowiekiem, Frank potrzebuje ofiar... Te zaś postanawia dostarczyć mu znudzona spokojnym i nudnym życiem bratowa. Tymczasem demoniczni Cenobici ze złowrogim Pinheadem na czele, wcale nie zamierzają rezygnować ze swojego łupu i zrobią wszystko, by Frank znowu zaczął cierpieć... Mrożący krew w żyłach horror Clive'a Barkera, który na trwale zapisał się w historii tego gatunku. [opis dystrybutora dvd]

Jest rok 2047. Statek kosmiczny "Lewis and Clark" opuszcza układ słoneczny w poszukiwaniu zaginionego przed siedmiu laty promu "Event Horizon". Miał on z szybkością większą od światła omijać czarne dziury, ale kiedy uruchomił silnik grawitacyjny - słuch o nim zaginął. Na odnalezionym wraku promu - złowieszczej konstrukcji pełnej korytarzy i ciasnych pomieszczeń - nie widać śladu życia, ale biomonitory rejestrują niepokojące znaki. To ślady tragedii, jaka się tu rozegrała. Ale także załogę "Lewis and Clark" zaczynają trapić okrutne koszmary, wpływające destruktywnie na psychikę jej członków. Czy ostrzeżenie "Ratujcie się z piekła!", jakie pozostawił kapitan "Event Horizon", należy odczytywać dosłownie? Wszak od tego koszmaru nie ma ucieczki!

W XVI-wiecznym Zazzau, obecnie Zarii w Nigerii, Amina musi wykorzystać swoje umiejętności wojskowe i taktykę, aby bronić królestwa swojej rodziny. Oparte na prawdziwej historii.

"Wizje Europy" to gigantyczny projekt stworzony przez Zentropę - firmę produkcyjną założoną m.in. przez duńskiego reżysera Larsa von Triera. Pomysł był prosty: 25 uznanych reżyserów z 25 różnych krajów - członków nowej Unii Europejskiej przedstawia swoją wizję Nowej Europy. Obowiązywała całkowita dowolność artystyczna, filmy mogły dotyczyć zarówno teraźniejszości, jak i przyszłości. Jedynym ograniczeniem był czas etiud - każdy twórca miał do wykorzystania maksymalnie 5 minut. Polskę reprezentuje Małgorzata Szumowska i jej "Skrzyżowanie" ze zdjęciami Michała Englerta.