Opowieść Tylera Perry’ego o zakazanej miłości i dramacie rodzinnym wydobywa na światło dzienne 40 lat tajemnic i kłamstw przy dźwiękach bluesa z Głębokiego Południa.

Chow Ti jest biednym robotnikiem budowlanym żyjącym w slumsach. Po śmierci żony samotnie wychowuje syna Dicky'ego. Chcąc, aby jego dziecko zaszło w życiu znacznie wyżej niż on sam, niemal wszystkie pieniądze przeznacza na czesne syna w elitarnej, prywatnej szkole. Kolegami Dicky'ego są tam dzieci z zamożnych rodzin, które wyśmiewają jego brudne ubrania i rozwalające się buty. Bawią się najdroższymi zabawkami, o których Dicky może tylko pomarzyć. Pewnego dnia, przeszukując jak zwykle wysypisko śmieci w poszukaniu czegoś wartościowego, Chow Ti znajduje coś wyglądającego jak piłka. Zabiera ją dla syna. Wkrótce okazuje się, że jest to kosmiczna zabawka, pozostawiona na Ziemi przez przybyszów z innej planety.

Do miasteczka Lago przyjeżdża pokryty kurzem, nieznajomy jeździec. Szybko dochodzi między nim, a miejscowymi opryszkami do zatargu w wyniku, którego pozbawia ich życia. Mieszkańcy miasteczka widząc co zrobił i kim jest, wynajmują go do ochrony miasteczka. Wiedzą bowiem, że niedługo z więzienia zostaną zwolnieni bracia Cardinowie, których skazano za kradzież. Korzystając z przywilejów władzy, bezwzględny przybysz zaprowadza w miasteczku własne rządy. Mieszkańcy nie są już tacy pewni, czy zatrudnienie go było dobrym pomysłem...

Stany Zjednoczone, rok 1947. Stingo (Peter MacNicol), początkujący pisarz z Wirginii, wynajmuje pokój w Brooklynie. Spokój, którego potrzebuje do napisania swej pierwszej powieści, zakłócają sąsiedzi. Tuż obok mieszka bowiem młoda para, której głośna miłość i jeszcze głośniejsze awantury absorbują uwagę południowca. Okazuje się, że Nathan Landau (Kevin Kline) - niezrównoważony żydowski intelektualista - z chorobliwą wręcz obsesją zbiera dowody zbrodni popełnianych na tym narodzie. Jego przyjaciółką jest Zofia Zawistowska (Meryl Streep), Polka z Krakowa, była więźniarka obozu oświęcimskiego, której najbliższych: ojca, męża i dwoje dzieci zgładzili naziści. Stingo staje się przyjacielem i powiernikiem tych dwojga, poznaje ich tajemnice oraz pełną cierpienia, dramatyczną przeszłość...

Czechosłowacja, rok 1938. Kraj zostaje włączony do III Rzeszy. Kontrolę nad armią przejmują Niemcy. Część nie pogodzonych z losem czeskich żołnierzy ucieka do Anglii, by dalej prowadzić walkę z okupantem. Wśród nich są dwaj przyjaciele, znakomici piloci Franta i Karel. W Anglii siadają za sterami słynnych myśliwców Spitfire i już wkrótce mają okazję wsławić się w powietrznej walce. W międzyczasie Karel zakochuje się w pięknej Angielce. Niestety dziewczyna wybiera starszego Frantę. Między przyjaciółmi dochodzi do konfliktu. Tymczasem zbliża się decydująca bitwa, w której pilot bez wsparcia lojalnego przyjaciela, nie ma szans.

Gdy 17 września 1939 roku armia radziecka wkroczyła do Polski, nieprzygotowana do walki na dwóch frontach armia II Rzeczpospolitej musiała ponieść klęskę. Wśród jeńców wojennych znalazło się kilkanaście tysięcy oficerów. Ich rodziny z utęsknieniem czekały na ich powrót. Nigdy on jednak nie nastąpił. Dzieło Andrzeja Wajdy ukazuje historie kobiet, które mimo upływu lat, ciągle czekały na powrót swych mężów, synów, braci i ojców, uwięzionych przez NKWD.

1932 rok, Irlandia. Aktywista Jimmy Gralton (Barry Ward) wraca do domu po dziesięciu latach spędzonych w USA. Radość z tego powodu rozpiera jego matkę Alice (Aileen Henry) oraz licznych znajomych. Niestety, nie wszyscy są zadowoleni z jego powrotu – w tym lokalny ksiądz Sheridan (Jim Norton) oraz działacz faszystowski Dennis O'Keefe (Brían F. O'Byrne). Jimmy odważnie mówi, co myśli. Na domiar złego organizuje zajęcia dla mieszkańców miasteczka, na których mogą rozwijać swoje talenty oraz dobrze się bawić. Na irlandzkiej prowincji nie wszystkim to się podoba.

Film składa się z siedmiu krótkich epizodów. Łączy je jedno - wszystkie ukazują ostatnie chwile z życia samobójców, każdy z nich nosi nazwę kolejnego dnia tygodnia. W pierwszej historii mężczyzna po powrocie z pracy postanawia zakończyć swe życie i zażywszy pigułki nasenne, kładzie się w wannie. We Wtorku następny mężczyzna po obejrzeniu filmu Ilsa - She Wolf of the SS zabija przy pomocy pistoletu siebie i swą dziewczynę. W następnej noweli dziewczyna pomaga w samobójstwie przypadkowo napotkanemu mężczyżnie. W Czwartku widz widzi zdjęcia mostu i czyta nazwiska ludzi, którzy z niego skoczyli. Piątek to historia starszej kobiety, która po otrzymaniu listu od organizacji samobójców zażywa truciznę. W przedostatniej historii sfrustrowana dziewczyna uzbrojona w kamerę i broń urządza masakrę w punkowym klubie i na końcu sama ginie z ręki jednego z klubowiczów. W ostatniej Niedzieli mężczyzna po przebudzeniu wpada w depresję i zabija się, uderzając kilkakrotnie głową w ścianę.