A király beszéde egy férfi története, aki VI. György brit királyként, II. Erzsébet királynő apjaként vonult be a világtörténelembe. Miután bátyja lemondott, George azaz Bertie foglalta el trónt - igen kelletlenül. A király nem érezte méltónak magát élete legfontosabb szerepére, mert borzalmas dadogása miatt képtelen volt nyilvánosan beszédet tartani. Számos eredménytelen beszédterápiás kezelés után találkozott a liberális szellemiségű Lionel Logue-gal, aki csöppet sem hagyományos ülésein nemcsak királya hangját, hanem bátorságát is segített visszaszerezni.
Az angol Diana hercegnõ élete a tündérmese és a rémdráma keveréke, egy életút, mely csillogással és botrányokkal volt kikövezve. Az emberek szerint Diana mindig is szálka volt az angol királyi ház szemében. Nem véletlen, hogy a hercegnõ tragikus halálát követõen II. Erzsébet és a királyi család nem jelent meg a nép elõtt. Anglia értetlenül állt királynõje hallgatása elõtt, mindenki elítélte a protokollhoz ragaszkodó királyi családot. A történet arról a feszültséggel és érzelmekkel teli hétrõl szól, amely a szívek hercegnõjének halála után megrendítette az angol monarchiát.
Diana hercegnő és Károly herceg házassága már rég zátonyra futott. Az afférokról és válásról szóló pletykák dacára a királynő sandringhami kastélyában békés körülmények között folyik a készülődés a karácsonyi összejövetelre. Evészet-ivászat, lövészet és vadászat van terítéken. Diana jól ismeri a menetrendet. Ám ebben az évben a dolgok egészen máshogy alakulnak majd.
A megtörtént eseményeken alapuló filmdráma egy bennfentes beszámoló alapján készült arról, hogy a Newsnightnál dolgozó nők hogyan szervezték le András herceg elhíresült interjúját.
A film a fiatal királyi pár szerelmi történetének krónikája, az első találkozásuktól a St. Andrews egyetemen, egészen a régen várt lánykérésig Kenyában, Afrikában. A szerelmeseknek sok kihívással kell szembenézniük udvarlásuk során. William az egyetemen sosem szabadulhat a királyi gyökereitől és a feladatoktól. És ott vannak még a paparazzik, akik nagyban hozzájárultak a pár szakításához. Valamint még édesanyja Diana is, akit gyakran meglátogat William az ő saját módján, nem csak azért, hogy életben tartsa emlékét, hanem hogy útmutatást kapjon és segítse élete nagy döntésében. Abban a döntésben, ami nem csak meghatározza, hogy ki lesz a felesége, de egy napon majd Anglia királynője is.
VIII. Edward walesi herceg volt az angol trón örököse. Mindenki legnagyobb meglepetésére azonban 1936-ban lemondott a jogáról, azért, hogy feleségül vehesse szerelmét. Helyzetét nehezítette, hogy kedvese, Wallis Simpson amerikai volt, ráadásul kétszeresen is elvált nő. Edward lépése óriási megbotránkoztatást keltett, míg a sajtó valósággal démonizálta Wallis Simpsont, úgy állítva be őt, mint az asszony, aki elrabolta Anglia királyát. A történetet ezúttal Wallis Simpson szemszögéből látjuk, kapcsolatuk kezdetétől, amikor még Wallis feleség volt, Edward pedig walesi herceg.