Przyszłość. Ludzie są podzieleni na dwie grupy: myślicieli, którzy stwarzają plany (ale nie wiedzą jak wszystko działa), oraz robotników, którzy wytwarzają (ale nie mają żadnej wizji). Są od siebie kompletnie odseparowani, ale razem tworzą jednak całość. Jeden człowiek z grupy myślicieli ośmiela się odwiedzić podziemia, gdzie robotnicy wykonują trudną pracę. Jest bardzo zdziwiony tym, co zobaczył...

"Blade Runner" opowiada o historii jednego z Łowców Androidów, Ricka Deckarda. Replikanci, bo tak nazwano tych androidów, byli używani do niebezpiecznych badań i kolonizacji innych planet. Po krwawym buncie zespołu androidów na pozaziemskiej kolonii, Replikanci nie mogli przebywać legalnie na Ziemi. Są oni owładnięci panicznym strachem przed nieuchronną śmiercią i za wszelką cenę starają się dotrzeć do ich konstruktorów - jedynych ludzi mogących przedłużyć ich życie. Replikanci zostali bowiem zabezpieczeni przed długotrwałym życiem ze względu na rozwijające się w nich uczucia. Specjalny oddział policji - tytułowi "Łowcy Androidów" - są detektywami, którzy mają za zadanie odnaleźć i wyeliminować zbiegłych androidów. Akcja rozgrywa się w Los Angeles w 2019 roku gdy jeden z najlepszych Łowców zostaje ranny podczas wykonywania testu Voigta-Kampffa na jednym z androidów i właśnie Deckard przejmuje jego zadanie - wyeliminowanie zbiegłych androidów typu Nexus-6.

Adaptacja najsłynniejszej powieści czeskiego pisarza Franza Kafki zrealizowana przez Orsona Wellesa, twórcę słynnego filmu "Obywatel Kane". Józef K. To zwykły urzędnik, który zostaje uwikłany w dość nietypową sytuację. Pewnego dnia znajduje policję w swym mieszkaniu, która informuje go, że został wytoczony przeciwko niemu proces. Nikt jednak nie potrafi mu wyjaśnić dlaczego. Mimo usilnych starań, by udowodnić swą niewinność, nie udaje się Józefowi K. uciec od egzekucji.

Rok 2029. Cyberagentka i Wewnętrzne Biuro Śledcze są na tropie „Władcy Marionetek” – wirusa komputerowego zdolnego do atakowania mózgów i zmieniania pamięci ofiar.

David, współczesny amerykański licealista, niepokoi się o własną przyszłość, zamartwia się wszelkimi zagrożeniami, którymi straszą media. Z upodobaniem ogląda czarno-biały telewizyjny serial z lat 50. o sielankowym życiu mieszkańców miasteczka Pleasantville. Pewnego dnia nieco tajemniczy technik wezwany do naprawy telewizora wręcza Davidowi pilot, za pomocą którego chłopak i jego siostra przenoszą się nieoczekiwanie do filmowego miasteczka. Oboje otrzymują imiona Bud i Mary Sue i stają się głównymi bohaterami serialu.

Japonia w niedalekiej przyszłości. Kraj jest gospodarczą ruiną, rząd coraz częściej musi korzystać z pomocy wojska, żeby łagodzić społeczne niezadowolenie. Młodzi ludzie przestają kultywować wielowiekowe tradycje, zaczynają coraz głośniej buntować się przeciwko utrzymywaniu starzejącego się społeczeństwa. Aby uciszyć wszelkie głosy sprzeciwu, rządzący wymyślili całkiem skuteczny "program naprawczy". Co roku jedna z klas maturalnych, wybierana ze wszystkich japońskich szkół, jest przewożona na niewielką wyspę, gdzie w ciągu 72 godzin mają walczyć ze sobą do momentu aż zostanie jedna, żywa osoba. Ktoś taki zostaje zwycięzcą rządowego programu o nazwie "Battle Royal"...

Nowy Jork. Miasto opanował dziwny wirus, który spowodował zmianę ludzi w pełne agresji i szaleństwa potwory. Osoby, które były odporne na działanie wirusa, zostały zabite przez ukrywające się w mroku kreatury. Przeżył tylko jeden człowiek, Robert Neville, który wraz ze swoim psem prowadzi monotonne życie: w dzień stara się zdobyć pożywienie a w nocy ukrywa się i walczy o swoje życie. Neville postanawia odkryć szczepionkę, by odwrócić obecną sytuację. W piwnicy ma laboratorium, gdzie przeprowadza eksperymenty. Pewnego dnia traci wszelką nadzieję i rusza do bezpośredniej walki z przerażającymi potworami.

Bliżej nieokreślona przyszłość. Totalitarny rząd próbuje za wszelką cenę kontrolować społeczeństwo, tępiąc wszelkie przejawy wolności słowa. Narzędziem opresji jest straż pożarna, której podstawowym zadaniem jest palenie książek. Guy Montag, należący do straży mężczyzna, buntuje się przeciwko obowiązującemu prawu. Ciekawy tego, co kryją palone książki, zakochuje się w pięknej, młodej kobiecie, która należy do walczącego z reżimem podziemia.

Świat został zamieniony w gruzy w wyniku potężnego trzęsienia ziemi. Chociaż nikt nie wie na pewno, jak daleko sięgają ruiny ani jaka może być przyczyna trzęsienia ziemi, w sercu Seulu stoi tylko jeden budynek mieszkalny. Nazywa się Hwang Gung Apartments. Solidarność mieszkańców szybko maleje. Pod przywództwem tajemniczego Yeong-taka szczęśliwi mieszkańcy budynku siłą eksmitują bezdomnych szukających schronienia i narzucają faszystowską dyscyplinę.

Orwellowska wizja bezosobowego, wyjałowionego świata, w którym 42-letni Andreas (Trond Fausa Aurvaag) przybywa do obcego miasta, nie wiedząc jak i dlaczego się tam znalazł. Jednak czeka tu na niego dom, praca, a nawet dziewczyna. Z czasem Andreas nabiera przekonania, że z tego miejsca nie ma ucieczki. Poznaje (Per Schaanning) Hugo, który prowadzi go do piwnicy swego domu i pokazuje tajemną szczelinę w ścianie, przez którą Andreas słyszy cudowną muzykę, przywołującą na myśl wszystko to, czego brakuje w jego życiu. Być może szczelina jest braną do innego, lepszego świata. Andreas i Hugo planują ucieczkę.

Thomas Newton (David Bowie) przybywa na Ziemię. Celem jego wizyty jest zdobycie wody, składnika, którego zaczyna brakować na jego rodzimej planecie. Korzystając ze swoich nadprzyrodzonych możliwości, szybko staje na czele przemysłowego imperium i zdobywa konieczne środki do realizacji swojego projektu. Niestety, sprawy się komplikują. Newton, który zdążył już zakosztować uroków życia, bogactwa i luksusu na Ziemi, coraz bardziej zwleka z wykonaniem zadania.

W niezbyt odległej przyszłości ludzkość zamieszkuje bogate i ściśle strzeżone miasta, a "mniej uprzywilejowani" osady na pustyni, poza granicami tych miast. Nikt nie może się przemieszczać bez specjalnego zezwolenia na podróż. W fałszerce dokumentów zakochuje się detektyw, prowadzący przeciw niej śledztwo.

Wierny ideałom oficer Joe poznaje słynnego więźnia politycznego Thorne'a i pod jego wpływem przystępuje do spisku mającego na celu obalenie rządów dyktatora. Zakończony sukcesem przewrót nie oznacza jednak końca dramatycznych wydarzeń. Okazuje się bowiem, że Thorne ma wobec kraju plany, które stoją w sprzeczności z poglądami Joego. Między przyjaciółmi wybucha konflikt.

Tytułowe 451 stopni w skali Fahrenheita to temperatura w jakiej spala się papier. A spalanie papieru, a dokładniej książek, to nowe zadanie straży pożarnej, nałożone na nią przez faszystowskie władze w celu stłumienia wszelkich niepodległych ruchów inteligenckich. Jeden ze strażaków, Guy Montag, nie może się odnaleźć w nowej roli i zaczyna kwestionować rozkazy przełożonych oraz ideologię rządzących. Zbiega się to z momentem poznania pięknej kobiety oraz środowiska rebeliantów, którzy w ramach walki z sianym przez władzę terrorem uczą się na pamięć książek, aby ich zawartość nie zniknęła wraz ze zniknięciem papieru. Film jest drugą już ekranizacją powieści Ray'a Bradbury'ego o takim samym tytule.

Jest rok 2080. Klony zastępują ludzi przy wszelkich pracach wymagających wysiłku. Jednak klony nie są wieczne. Każdy z nich ma zakodowaną datę ważności, po której muszą zostać uśmiercone. W tym celu powstaje specjalny oddział o nazwie MP. Jeden z jego członków - "R" zakochuje się żeńskim klonie o imieniu Ria, która przekroczył już swoją datę ważności. "R" zrobi wszystko, żeby ją ocalić. O pomoc zwraca się do tajemniczego doktora Croya.