Slovo Chronos označuje v starogréckom bájosloví čas personifikovaný ako boh. Dokumentárny film bez použitia komentára, len za pomoci hudby sprostredkúva obrazy dávnych stavieb z rôznych kútov sveta, ako sú napríklad Stonehenge či egyptské pyramídy. Okrem toho tiež ukazuje rušný a hektický život v súčasných veľkomestách. Režisér Ron Fricke sa o niekoľko rokov neskôr viacej preslávil filmom s podobnou tématikou - Baraka.
Hornatá krajina Norska tvoří monumentální kulisu tohoto filmového zážitku z přírody. Na pozadí velkolepé existenciální cesty, jejímž lidským rozměrem jsou režisérčini rodiče, se rýsují prapůvodní síly země. Margreth Olin vytvořila ohromující filmové dílo o životě, smrti, přírodě a prosté přítomnosti ve světě. Na pozadí závratně nádherných horských scenérií rodného Norska se Margreth Olin vydává na existenciální cestu s vlastními stárnoucími rodiči, jejichž lidská přítomnost slouží jako měřítko rozlehlosti nekonečných přírodních prostor. Její rodina zde odpradávna žije bok po boku s přírodou navzdory dobám, kdy prapůvodní síly země ukazují svou nemilosrdnou tvář. Vzájemná láska a celoživotní věrnost jejích rodičů jsou tichým svědectvím o tom, jak se příroda odráží v lidské duši a naopak. Ale ani ta nejpevnější hora není neměnná – a už vůbec ne v době, jako je ta naše.
Co nám jeho osud může vypovědět o našich městech, naší společnosti? Abyhom to zjistili, přidáme se k našemu vypravěči Harrisonu Fordovi při zkoumání záhad biologické rozmanitosti naší planety. Provrtáme se do metropole mikroorganismů pod New Yorkem, poplujeme s plovoucími loukami v Pacifiku a vyšplháme se na vrcholky tajemných kopců Venezuely, které inspirovaly Sira Arthura Conana Doyla při psaní jeho románu Ztracený svět. Objevujte zázračné vazby živých organismů, probádejte vzájemné spojení člověka s přírodou a snažte se porozumět hádance samotného lidského přežití