Ten przekorny portret przedstawia Führera jako leniwego, odizolowanego przywódcę, odciętego od rzeczywistości, niezdolnego do rządzenia bez swoich „apostołów”. Są to główni ministrowie, doradcy, rywale i dworzanie Hitlera. Nienawidzą się nawzajem, a Führer rywalizuje między nimi, często po to, by wydobyć z nich to, co najgorsze. Portrety Hermanna Goeringa, Heinricha Himmlera, Josepha Goebbelsa, Alberta Speera, ale także Rudolfa Hoessa, komendanta obozu Auschwitz-Birkenau i doktora Josepha Mengele przedstawiają rywalizację, nienawiść i drapieżnictwo, które przerywają całą epicką grozę nazizmu. Dokument ten składa się z wyboru zdjęć archiwalnych oraz zeznań potomków i specjalistów z tego okresu.

Dane stały się cenniejszym atutem na świecie, wyprzedzając ropę naftową. Sięga się po nie, by prowadzić wojnę kulturalną i polityczną. Ludzie na całym świecie walczą o kontrolę naszych najbardziej intymnych danych osobowych. Produkcja od wielokrotnie nagradzanych twórców filmowych, takich jak Karim Amer i Jehane Noujaim, pod tytułem "Hakowanie świata" odkrywa mroczny świat wykorzystywania danych ze zdumiewającym dostępem do osobistych podróży kluczowych graczy po różnych stronach ogromnego skandalu Cambridge Analytica i Facebooka.

Jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego świata jest rozpowszechnianie fałszywych informacji, które wywołują społeczne niepokoje i dezinformują obywateli. Amerykański żołnierz strzelający do Koranu, domy publiczne reklamujące zoofilskie stosunki w Danii, Szwedzi skazani za jedzenie bekonu przy muzułmańskiej kobiecie, żołnierze ISIS w obozie szkoleniowym na Ukrainie - te historie zostały wymyślone w Rosji i rozpowszechnione w internecie. Twórcy filmu próbują dociec, czym kierują się autorzy tych informacji i jakie szkody wyrządzili.