Istorija apie gyvenimą, kūrybą ir dvasinius blaškymus didingiausio ikonų tapytojo Andrėjaus Rubliovo istorinių įvykių fone draskomoje feodalinėje Rusijoje. Filmas buvo uždraustas rodyti Tarybu Sąjungoje, buvo nelegaliai parodytas Kanų kino festivalyje 1969 metais, sukėlė ten sensaciją ir buvo parduotas rodymui į daugeli pasaulio šalių. Tarybu Sąjungoje filmas buvo išleistas 1971 metais. Iki šių dienų „Andrėjus Rubliovas“ yra vienas iš didingiausiu Rusijos kinematografijos pasiekimų su tikru aktorių žvaigždynu. Pagal tarptautinių kinokritikų apklausas filmas įtrauktas į 100 geriausių filmų per visą kinematografijos istoriją.

Šokiruojančios scenos, skandalingos laikraščių antraštės, prieštaringos žiūrovų ir kritikų reakcijos, seansų metu alpstantys žmonės, kino teatruose budintys medikai ir 9 minutes trunkanti prievartos epizodas - tai yra dažniausiai platinama informacija apie argentiniečių kilmės režisieriaus Gasparo Noe antrąjį filmą. Filmas iš tiesų yra labai sunkus, brutualus, žiaurus ir šokiruojantis, bet taip pat pasižymi gražiomis, poetiškomis, intriguojančiomis ir romantiškomis scenomis. Jo veiksmas sukasi atgal, t.y. nuo tragiškos pabaigos iki džiaugsmingos pradžios. Tai filmas apie nesustojantį gyvenimą, kuris bet kurią akimirką gali pakeisti žmonių likimus. Tai filmas apie nenumaldomą keršto jausmą, kurį sukelia nepažįstamojo agresija prieš mylimą žmogų. Tai filmas apie gražių svajonių turinčius du mylimuosius, kuriuos puikiai improvizuodami vaidina realiame gyvenime susituokę aktoriai Vincentas Casselis ir Monica Bellucci.

Po sužadėtuvių klestinti pora iš Niujorko, Emilė ir Lukas, negali vienas nuo kito atsitraukti. Atsilaisvinus geidžiamo paaukštinimo pozicijai ambicingoje finansų įmonėje, palaikantys įsimylėjėlių santykiai ima peraugti į kažką baisesnio. Kai jų santykiuose negrįžtamai pasikeičia galios dinamika, Lukas ir Emilė turi susidurti su tikrąja sėkmės kaina ir nerimą keliančiomis ambicijų ribomis.