W starej posiadłości Wildcoxów, Howards End w Surrey, Helen Schlegel i Paul Wilcox przeżywają wielką młodzieńczą miłość. Rodzina Paula nie jest zachwycona i romans zostaje stłumiony w zarodku. Mija kilka miesięcy. Rodzina Wilcoxów wynajmuje na zimę kamienicę w Londynie - na wprost okien domu, w którym mieszka Helen Schlegel z siostrą Margaret i bratem Tibby. Margaret ciąży niezręczność sytuacji. Udaje się z wizytą do pani Ruth Wilcox. Obie panie zaprzyjaźniają się. Ruth Wilcox jest poważnie chora, ukrywa ten fakt przed rodziną i wkrótce umiera. W testamencie rodową posiadłość zapisuje... Margaret Schlegel

Komediowa biografia koncentrująca się na życiu fikcyjnego gitarzysty jazzowego Emmetta Raya. Ray był nieodpowiedzialnym, rozrzutnym, aroganckim, nieznośnym, nadużywającym alkoholu, nieszczęśliwym człowiekiem, który jednocześnie mógł być uznany za najlepszego gitarzystę na świecie. Śledzimy życie Raya: epizody upijania się, jego dziwaczne hobby polegające na strzelaniu do szczurów i obserwacji mijających pociągów, marzenia o sławie i bogactwie, dziwną obsesję na punkcie bardziej znanego gitarzysty Djangi Reinhardta oraz oczywiście granie jego pięknej muzyki.

Pełna rozmachu opowieść o jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci współczesnego sportu. Cassius Clay powszechnie znany jako Muhammad Ali był wielokrotnym mistrzem świata wagi ciężkiej w boksie zawodowym. Przez jednych kochany, przez innych obrzucany obelgami był człowiekiem, którego siła sięgała daleko poza bokserski ring. Kiedy przechodząc na Islam przybrał nazwisko Muhammad Ali, stał się celem nieustannych ataków. Jednak nie ugiął się nawet pod naciskami władz, którym nie podobała się jego postawa wobec wojny w Wietnamie. Ali całe życie poświęcił walce na ringu i miłości do kobiet. Nigdy nie bał się wyzwań i nie uznawał kompromisów.

Końcówka I wojny światowej. Manfred von Richthofen, znany po obu stronach frontu jako Czerwony Baron, to nie tylko as niemieckiego lotnictwa, ale i symbol oczekiwanego przez Niemców zwycięstwa. Walki powietrzne to dla niego bardziej kwestia współzawodnictwa sportowego i honorowej rywalizacji niż akty krwawej agresji. Jego imię wzbudza u przeciwników grozę i respekt, jednak po drugiej stronie ma godnego siebie rywala – Roya Browna, pilota kanadyjskiej floty powietrznej. Dojdzie między nimi do jednego z najsłynniejszych podniebnych pojedynków w historii.

W połowie lat 60. Truman Capote wpada na pomysł napisania książki opartej na faktach. Materiał do stworzenia dzieła dostrzega w sprawie morderstwa popełnionego przez dwóch recydywistów na czteroosobowej rodzinie farmerów z Kansas. Sprawcy, Perry Smith i Dick Hickock, siedzą w celi, oczekując na wyrok. Capote zapisuje kolejne etapy procesu, tworzy portrety zabójców, opisuje ich zachowanie w sądzie. Dając jednemu z morderców nadzieję na pomoc, wchodzi z nim w coraz bardziej intymną relację.

Joanna d'Arc przyszła na świat w roku 1412 w czasie Wojny Stuletniej. Niejednokrotnie była świadkiem najazdów angielskiego rycerstwa na okoliczne wioski i związanych z nimi ludzkich dramatów. W wieku lat trzynastu nadzwyczaj religijna dziewczynka znajduje miecz. Wkrótce potem ma wizję, która umacnia ją w przekonaniu, że jej świętą misją jest uratować ojczyznę przed najeźdźcą...

Węgry, u progu XVII wieku. Hrabina Elżbieta Batory jest uznawana za najbardziej wpływową kobietę w kraju. Jej znajomość z dużo młodszym mężczyzną, Istvanem, przeradza się w obsesyjną i namiętną miłość. Ale jej rozkosz nie trwa długo: ojciec Istvana, hrabia Thurzo, zmusza syna do zerwania z Elżbietą. Zdruzgotana Hrabina, za powód zerwania postrzega dzielącą ich różnicę wieku. Oślepiona przez tęsknotę i smutek, poddaje się szalonemu złudzeniu, że krew dziewic pomoże zachować jej urodę. Do zamku trafiają dziesiątki młodych kobiet, by go już nigdy nie opuścić …

Historia seryjnego gwałciciela Paula Bernardo i jego wspólniczki Karli Homolki, dwójki najbardziej zwyrodniałych przestępców Kanady, oraz ich zdeprawowanej zabawy pełnej porwań, napaści seksualnych i morderstw. Film ten jest zapisem wydarzeń opisanych w zeznaniach sądowych, spotkaniach pomiędzy Karlą i jej psychiatrą oraz na podstawie zapisów video zbrodni nakręconych przez samych skazanych. Makabryczne wydarzenia odsłaniają całkowity brak wyrzutów sumienia u Paula i jego dziwaczne przedstawianie urojonego świata normalności Karli, skonfliktowanej z własnym sumieniem, ale wciąż nie mogącej wyrwać się. Na koniec, czy jest ona ofiarą Paula, czy też jej widoczna poczytalność moralna czyni z niej osobę jeszcze gorszą?

"Maria Skłodowska-Curie" to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.