Stres i wypalenie zawodowe? Witaj w klubie! Zapraszamy na filmową opowieść o absurdach współczesnej kultury pracy. Brak decyzyjności, niezrozumiała struktura, niekończące się spotkania, biurokracja i ciągłe ASAPy. Okazuje się, że elementy naszej codziennej pracy zostały już dawno opisane. Nie chodzi tu jednak o poradnik zarządzania, lecz aliancką instrukcję dla sabotażystów z czasów drugiej wojny światowej. Jak to się stało, że zjawiska obiektywnie uznane za szkodliwe zadomowiły się na dobre w naszych biurach? I do czego prowadzi korporacyjna obsesja wydajności? Film o samotności współczesnego pracownika i o systemie, któremu bez wahania poświęcamy wszystko, co ważne, nie dostając nic w zamian.

Michael Moore z przenikliwością, pasją i odwagą patrzy w oczy nieszczęściu dotykającemu jego rodaków. Pyta, jaką cenę Ameryka płaci za miłość do kapitalizmu, który kiedyś wydawał się niewinny. Dziś "amerykański sen" staje się koszmarem. Ten osobisty film Moore'a, jego opus magnum, dedykowany jest zwykłym ludziom, globalnemu kryzysowi i wpływowi korporacji na życie obywateli. Moore twierdzi, że kapitalizm to zło, które musimy wyeliminować i zastąpić systemem dobrym dla wszystkich. Reżyser pokazuje niebezpieczeństwa relacji świata finansów i polityki, zachęty do kupowania domów na kredyt, manipulacje korporacji, które doprowadziły do kryzysu i bezrobocia.

Film to rozważania reżysera na temat społeczeństwa konsumcji, jego zachowań, celów i braku szczęścia mimo możliwości zaspokojenia wszystkich materialnych potrzeb.