Na przedmieściach Londynu młody Jamie ucieka z zajęć wychowania fizycznego, aby uniknąć bycia ofiarą równieśników. Ste, jego bity przez ojca sąsiad, prosi matkę Jamiego o przenocowanie. Młodzieńcy odkrywają swoją tożsamość i zakochują się w sobie.
Lata 60 XX w. 29-letni Claude Hooper Bukowski opuszcza Oklahomę, by stawić się w Nowym Jorku przed komisją wojskową. Rankiem w Parku Centralnym spotyka grupę hipisów. Ci, zachwyceni jego kowbojskimi umiejętnościami, przyjmują go do komuny. Ich przywódca, Berger, który spalił kartę powołania do wojska, stara się wytłumaczyć przybyszowi bezsens wojny w Wietnamie. Jednak Claude nie zamierza wymigiwać się od spełnienia obywatelskiego obowiązku. Młodzi ludzie postanawiają pokazać mu uroki hipisowskiego życia.
Harvey Keitel w brawurowy sposób odtwarza postać nowojorskiego policjanta zarażonego wszystkim tym, co powinien zwalczać: narkomanią, prostytucją i hazardem. Gwałt na młodej zakonnicy i śledztwo w tej sprawie powoduje w nim próbę duchowego odkupienia, jednak bez uniknięcia konsekwencji wcześniejszych uczynków. Mocny i szczery film o degradacji człowieka w wielkomiejskiej dżungli, gdzie nie ma świętych a brud moralny i bezprawie są niemal na porządku dziennym.
Kiedy zwierzęta wypędzają właściciela farmy i przejmują nad nią kontrolę, myślą, że jest to początek lepszego życia. Ich marzeniem jest równość i dobrobyt dla każdego. Ciężko pracują, aby utrzymać farmę i zapewnić sobie lepsze życie. Niestety, wkrótce władzę przejmują świnie i wszystkie zdobycze rewolucji są kolejno obalane. W niedługim czasie zwierzętom żyje się gorzej niż za czasów panowania człowieka.
Słynny osiemnastowieczny pirat, kapitan Vallo, znany także jako Karmazynowy Pirat, wraz ze swoją załogą przejmuje hiszpański galeon transportujący broń i amunicję. Vallo decyduje się sprzedać skradziony arsenał przywódcy rebeliantow zwanemu El Libre
Dla Tomasza, praskiego chirurga i niepoprawnego kobieciarza, największym szczęściem jest całkowita wolność osobista. Szuka seksu bez zobowiązań, chce zasmakować nieznośnej lekkości bytu i nie obchodzą go takie rzeczy jak stałe związki czy komunizm. Niech inni mieszkańcy Pragi walczą o prawo do szczęścia i wolność narodową. Tak dzieje się do momentu, gdy Tomasz natrafia na prawdziwą miłość.
Miles Monroe, właściciel sklepu ze zdrową żywnością, poddaje się drobnemu zabiegowi chirurgicznemu, ale ponieważ operacja nie udaje się, lekarze postanawiają go zahibernować. Miles budzi się po dwustu latach w totalitarnym świecie rządzonym przez Wielkiego Brata, pełnym gigantycznych roślin oraz maszyn do zaspakajanie wszelkich potrzeb, nawet seksualnych. Bohater wplątuje się w walkę z systemem.
Rok 1968. Piętnastoletnia Beverly to bystra, pełna fantazji dziewczyna. Jest zwariowana na punkcie literatury i chłopaków. Pewnego dnia odkrywa, że jest w ciąży z Rayem, którego ani dobrze nie zna, ani nawet specjalnie nie lubi. Zgadza się jednak wyjść za niego za mąż i porzucić szkołę, gdyż tego oczekuje jej ojciec. Pomimo wielu przeszkód, dzięki silnej woli i poczuciu humoru, Beverly w końcu realizuje największe marzenie - wyjeżdża do Nowego Jorku i rozpoczyna karierę pisarską.
Gene Hackman powraca w nagrodzonej Oscarem roli "Popeye" Doyle'a - nowojorskiego detektywa, który chce przerwać krąg francuskich handlarzy narkotykami. Porwany w Marsylii przez heroinowego króla Alaina Charniera (Fernando Rey), ucieka. Zmuszony jest połączyć swe siły z francuskim partnerem (Bernard Fresson), by schwytać Charniera. Szybkie i zaskakujące zwroty akcji powodują, że druga część godnie kontynuuje klimat i charakter wspaniałego filmu z 1971 roku.
Mitch, po tym jak odkrył prawdziwe oblicze swej dziewczyny, wyprowadza się i wynajmuje domek na terenie kampusu uniwersyteckiego. Zawsze blisko są jego dwaj przyjaciele - Frank i Beanie, którzy dla poprawienia jego humoru organizują w domku imprezę. Od tego momentu rozpoczynają się ich problemy z dziekanem, nota bene kolegą z dzieciństwa, którego niegdyś gnębili. Dziekan postanawia, że domek Mitcha zostanie preznaczony na cele uniwersyteckie. Chłopaki, aby ratować Mitcha wykorzystują luki w statucie uczelni i zawiązują bractwo, które można by podciągnąc pod działalność prostudencką...
W panamskiej strefie kanałowej doszło do tragedii: podczas ataku huraganu zaginął oddział przygotowywany do walk w dżungli. Z sześciu ludzi przeżyło dwóch, ci, którzy ich odnaleźli, widzieli jak strzelał do nich trzeci. Co stało się z resztą, zwłaszcza z sierżantem Westem, znienawidzonym przez rekrutów zupakiem, ale przecież świetnym, doświadczonym żołnierzem? Prowadząca wojskowe śledztwo kapitan Osborne nie potrafi niczego wyjaśnić: ocaleni żołnierze nabrali wody w usta. Dowódca bazy wzywa więc na pomoc starego przyjaciela, Hardy'ego - niegdyś komandosa, obecnie agenta DEA o wątpliwej zresztą reputacji.
Lata 60., Nowy Jork. Fritz, student kociego college'u ubiera się i zachowuje jak hippie, liczy na łatwy seks i dostęp do narkotyków. Pewnego dnia po wypaleniu kilku skrętów z marihuany Fritz ma halucynacje. W wyniku omamów prowokuje policyjną strzelaninę, w której ginie jego przyjaciel Duke. Włócząc się ze swoją dziewczyną po kraju, spotyka uzależnionego od heroiny królika rowerzystę i planujących zamach bombowy terrorystów, którzy symbolizują Anioły Piekła i Czarne Pantery. Ta niezwykła i osobliwa podróż przez czasy antyestablishmentowego buntu jest radykalnym odstępstwem od dziecinnej i infantylnej animacji typowej dla Ameryki.
Republika San Miguel, Ameryka Środkowa, rok 1907. Przez kraj znękany bezwzględnymi rządami wędruje francuska trupa wodewilowa. Gwiazdą zespołu jest śpiewaczka Maria. Gdy do grupy dołącza córka irlandzkiego anarchisty, również Maria, śpiewaczka angażuje ją jako partnerkę. Wszystko idzie dobrze do czasu, gdy artyści zostają wplątani w wir rewolucji, która wybucha wśród gnębionego ludu. Kiedy ginie przywódca rebeliantów, Flores, obie kobiety stają na ich czele. W krótkim czasie panie rozprawiają się z wojskami reżimu i zostają bohaterkami narodu.
Barcelona, Hiszpania, 1912 rok. Zniknięcie dziewczyny z zamożnej rodziny uruchamia serię wydarzeń, które wstrząsną słabymi fundamentami obłudnego społeczeństwa.
Eugene Sands to znany i ceniony chirurg z Los Angeles. Bohater traci prawo wykonywania zawodu po nieudanej operacji, którą przeprowadził po zażyciu amfetaminy. Zawodowa degradacja i brak zajęcia sprawiają, że coraz bardziej pogrąża się w narkotykowym nałogu. Pewnego wieczoru w barze, jest świadkiem strzelaniny między gangsterami. Jeden z nich zostaje ciężko ranny. Eugene udziela pierwszej pomocy rannemu. Asystuje mu obecna w barze piękna dziewczyna. Niedługo po tym wydarzeniu Eugene spotyka się z dobrze znanym w przestępczym światku, Raymondem Blossomem. Składa on Sandsowi propozycję, aby opiekował się zdrowiem pracujących dla niego gangsterów. W rezydencji mafiosa obecna jest również dziewczyna z baru, Claire, która okazuje się być jego ukochaną. Sands początkowo się waha, ale kusi go możliwość powrotu do wyuczonej profesji, hojna pensja oraz... urocza Claire.