Stoletý příběh kultovního řetězce restaurací Horn & Hardart, inspirace pro Starbucks, kde generace Američanů společně jedly a pily kávu u společných stolů. Z pohledu bývalých zákazníků sledujeme, jak podnik stoupá ke svému vrcholnému úspěchu a poté se potýká s rychlým občerstvením v navždy změněné Americe.

Manchester 1976. Na jednom z prvních vystoupení punkové skupiny Sex Pistols se sice schází jen skromné publikum, účinky nového hudebního stylu jsou však ohromující. Nepopsatelný zážitek ovlivní na zbytek života většinu přítomných fanoušků a odstartuje novou kapitolu v dějinách hudby. V čele manchesterské scény se ocitá televizní moderátor Tony Wilson, jenž okamžitě zakládá legendární Factory Records. Vlastní krví sepisuje smlouvu se skupinou Joy Division, která prorazí debutovým albem Unknown Pleasures a hitem Love Will Tear Us Apart. V roce 1980 zpěvák kapely Ian Curtis spáchá sebevraždu, zbytek Joy Divison ovšem pokračuje dál pod názvem New Order. O tři roky později vydávají nahrávku Blue Monday, jejíž obal je tak drahý, že na každé prodané kopii vydavatelství prodělá pět pencí. Začátkem osmdesátých let otevírá Tony Wilson také jeden z nejslavnějších tanečních klubů Hacienda, dějiště další hudební revoluce, která z pódií smete kapely a nahradí je DJ.

Příběh o výjimečné závěrečné kapitole života Freddieho Mercuryho a o tom, jak skupina Queen po jeho smrti na AIDS uspořádala jeden z největších koncertů v historii, koncert na počest Freddieho Mercuryho na stadionu ve Wembley, aby oslavila jeho život a zpochybnila předsudky týkající se HIV/AIDS. Poprvé je Freddieho příběh vyprávěn společně se zkušenostmi těch, kteří byli ve stejném období testováni na HIV a ztratili své blízké. Lékaři, přeživší a bojovníci za lidská práva vyprávějí o intenzitě prožívání pandemie AIDS a morální panice, kterou přinesla.