Natočená verzia pôvodného Broadway hitu Hamilton kombinuje najlepšie prvky živého divadla, filmu a streamovaného obsahu v ohromujúcej zmesi hip-hopu, jazzu, R&B a Broadwaya. Predstavenie rozpráva príbeh jedného z Amerických otcov zakladateľov - Alexandra Hamiltona. Tento revolučný moment v divadle je príbeh Ameriky kedysi, vyrozprávaný z pohľadu tej súčasnej.

Televízna inscenácia, ktorá mapuje deň zo života súčasnej ženy.

Obraz slovenskej dediny v období vysťahovalectva Slovákov do Ameriky. Hlavný hrdina sa vracia z Ameriky do rodnej dediny. Dozvedá sa o ožobračení svojej rodiny krčmárom a richtárom podvodnými machináciami. Napriek svojej túžbe pokojne sa usadiť, je nútený naprávať dôsledky tejto nespravodlivosti. I keď napokon dosiahne svoj cieľ, odchádza do mesta nezmierený s tiesnivými pomermi na dedine, ovplyvnenými majetkovou závislosťou.

Televízna inscenácia divadelnej hry nemeckého autora Gerharta Hauptmanna, v ktorej autor zobrazuje morálny a fyzický úpadok rodiny. Sedemdesiatročný podnikateľ Mathias Clausen verí, že po manželkinej smrti nájde šťastie a lásku u mladej Inken Petersovej, dcéry záhradníka. Ich vzťah nezostáva dlho utajený ani jeho deťom. Po Clausenovom rozhodnutí vziať si Inken za ženu sa jeho deti usilujú zbaviť ho svojprávnosti. Strach o rodinný majetok maskujú predstieraním obáv o spoločenské znemožnenie otca a zhanobenie matkinej pamiatky. Úklady vyústia do tragédie - v zúfalstve nad svetom, v ktorom nemajú miesto idealisti a humanisti, si Clausen berie život.

Príbeh osamelých ľudí, ktorí v typizovaných mestských bytoch hľadajú cestu jeden k druhému. Hlavnou postavou je dôchodca Titus Gara, ktorý žije sám v paneláku, má susedku pani Kristekovú osamelú, ale aj sebeckú a zlomyseľnú ženu. Titus sa chce stretávať s ľuďmi preto uverejní inzerát, že predáva starožitnosti. Nejde mu ani o ich predaj, ale chce sa rozprávať s ľuďmi, zvlášť si zakladá na invalidnom kresle a svietniku. Takto sa zoznámi s Mariánom Belanom tiež osamelým človekom, ktorého prepustili z väzenia. Obidvaja vydedenci sa rýchlo zblížia. V susedstve bývajúca Alžbeta Kristeková, neznášanlivá osoba, ktorá si uzurpovala na posluhovanie miernu pani Javorskú, nechce súhlasiť s prítomnosťou bývalého väzňa v dome.

Scénická situácia postáv zobrazuje vnútorný konflikt autora, uvažujúceho o povahe divadla a jeho vzťahu ku skutočnosti. Život postáv na scéne sa dostáva do konfliktu so životom skutočných postáv. Ich "skutočný" príbeh je však len vonkajším prejavom vnútorného napätia, jedným z pólov ich paradoxnej existencie, v ktorej na jednej strane žijú vlastný, autonómny život, a na druhej strane zostávajú závislé od vôle autora ako výtvory jeho fantázie.