Biznes to wojna. I to taka, w której nie bierze się jeńców. Aby zgromadzić wielki majątek, trzeba być bezwzględnym i gotowym na wszystko. Takim właśnie człowiekiem był Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis). Na przełomie XIX i XX wieku udało mu się odkryć złoża ropy naftowej w Nowym Meksyku. Umiejętnie inwestując kapitał, Plainview dorobił się całkiem pokaźnej fortuny. Sukces miał jednak swoją cenę - Daniel stał się potworem znienawidzonym przez wszystkich. Nie cofał się przed niczym, nawet jeśli w grę wchodził szantaż czy zabójstwo. W swoim dziele reżyser (Paul Thomas Anderson) pokazał brutalne narodziny wielkiego, amerykańskiego kapitału.
Ciepły, zagrany z klasą i pełen życiowej mądrości film, który zdobył wiele nagród na festiwalach kina niezależnego. Dostał też nominację do BAFTA Awards, czyli tzw. brytyjskiego Oscara. To przykład kina, w którym Brytyjczycy są najlepsi: skupionego na obserwowaniu powszedniości i wnikliwie przyglądającego się ludzkim emocjom. Lizzie przed laty odeszła od męża, bo ją bił, i teraz sama wychowuje niedosłyszącego synka Frankiego. Nie powiedziała chłopcu prawdy o ojcu, tylko zmyśloną historię, że pływa na statku Accra. 9-latek pisze do ukochanego taty listy, Lizzie je przechwytuje i sama na nie odpisuje. To jedyny sposób porozumienia z synem. Mistyfikacja udaje się do momentu, gdy do portu w Glasgow faktycznie przybija frachtowiec Accra. Lizzie wynajmuje nieznajomego mężczyznę, aby ten przez jeden dzień udawał ojca Frankiego.
Jaki jest sens życia? Duet najlepszych aktorów naszych czasów (Brad Pitt i Sean Penn) w filmie legendarnego twórcy kina – Terrence’a Malicka („Cienka czerwona linia”). Jack żyje wraz z dwójką braci oraz rodzicami w szczęśliwym domu. Rodzice otaczają go opieką i troską, a świat wydaje się być dla niego wspaniałym miejscem. Do tego z pozoru idealnego świata zaczynają jednak docierać mroczne aspekty życia takie jak choroba, cierpienie i śmierć. Chłopak zaczyna swoją drogę wiodącą ku dorosłości i przekonuje się, że w miejsce sielanki i beztroski przychodzi mu zmierzyć się z labiryntem dorosłego życia. Jack staje się zagubioną duszą w nowoczesnym świecie. Jedynym sposobem na wydostanie się z pułapki będzie znalezienie odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania o sens wiary i powód naszej egzystencji. Będzie to wymagało podróży do najodleglejszych miejsc w czasie i przestrzeni – miejsc, w których nie był jeszcze nikt.
Młoda mama niepewna wierności męża podąża jego tropem po Nowym Jorku wraz z ekscentrycznym ojcem-playboyem.
Dwóch mężczyzn traci pracę w reklamie. Teraz nie potrafią zająć się własnymi pociechami. Kłopoty zaczynają się, gdy okazuje się, że trudno też znaleźć przedszkole "przyjazne" dla dziecka. Zniechęceni próbami rozwiązania problemu przez podrzucenie dzieciaka innym - postanawiają stworzyć konkurencję. I tu zaczynają się schody - udana akcja reklamowa o mało nie spaliła na panewce. Żadna mama nie chce powierzyć im swoich rozkapryszonych, ale też i zestresowanych dzieciaków. Po wielu zabawnych perypetiach ze swoimi podopiecznymi, udaje im się jednak nawiązać z nimi więź. Ze stada rozbrykanych brzdący tworzą wzorowe przedszkole. Na tyle wzorowe, że staje się solą w oku bardzo poważnego i szacownego przedszkola prowadzonego przez doświadczoną i bardzo ważną osobę - panią dyrektor. Zaczynają się intrygi, wizytacje z kuratorium i wojna podjazdowa...
Młody chłopak zostaje zmuszony do udziału w turnieju karate. Ponieważ nie może liczyć na pomoc swojego mistrza, wstępuje do konkurencyjnej szkoły walk.
Życie Joe Albany, znanego pianisty jazzowego tworzącego w Hollywood lat 70., narkomana i ojca, zostaje pokazane z punktu widzenia dorastającej córki.
Uznany reżyser Guido niebawem ma rozpocząć zdjęcia do swojego dziewiątego filmu. Jednak wciąż nie jest w stanie skończyć scenariusza. Czy uda mu się odnaleźć inspirację w kobietach swojego życia – muzie, żonie, kochance i matce? Rob Marshall, twórca "Chicago", przedstawia ekranizację broadwayowskiego musicalu, będącego z kolei adaptacją klasycznego filmu "Osiem i pół" Federico Felliniego.
Zmysłowa Ivy zaprzyjaźnia się z nieatrakcyjną i bogatą Sylvie. Wkrótce zdobywa też zaufanie jej rodziny, co zaczyna wykorzystywać.
Vincent Gallo tworzy kontrowersyjny obraz według swego scenariusza, w którym jednocześnie występuje w głównej roli. Obraz opowiada o losach Buda Clay`a, który jest kierowcą rajdowym. Bud wciąż myśli o swej życiowej miłości, jaką jest Daisy. Jednak nie są razem. Mężczyzna próbuje zagłuszyć marzenia i wspomnienia o niej wrażeniami z innymi kobietami, ale zrezygnowany dochodzi do wniosku, że Daisy niczym nie zastąpi.