Mima, sławna piosenkarka postanawia wypróbować swoje aktorskie możliwości, w wyniku czego porzuca swoje dotychczasowe zajęcie. Szybko jednak okazuje się, że praca aktorki nie jest taką jaką sobie wymarzyła a filmy, w których gra, przepełnione są seksem i brutalnością. Rozdarta wewnętrznie Mima zaczyna mieć halucynacje i prześladuje ją przeszłość w osobie wyimaginowanej Mimy piosenkarki.

Requiem dla snu pokazuje historię czterech mieszkających na Brooklynie bohaterów, którzy przez narkotyki niszczą sobie życie. Są nimi: Tyrone Love, Marion Silver, jej chłopak Harry Goldfrab oraz jego matka Sara. Tyrone i Harry zaczynają sprzedawać narkotyki - sami także są uzależnieni. Niestety im dłużej w tym siedzą, tym trudniej jest im się utrzymać. Z kolei matka Harry'ego otrzymuje od swojego lekarza podejrzane tabletki dzięki którym czuje się zadziwiająco dobrze.

Jack Lucas jest aroganckim prezenterem nowojorskiej stacji radiowej. Pewnego dnia niebacznie rzucone w eter słowa przyczyniają się do tragedii – słuchacz Jacka zastrzelił kilku ludzi w jednej z restauracji. Jack traci pracę i stacza się. Trzy lata później Jack czując się przegranym człowiekiem, próbuje ze sobą skończyć. Splot wydarzeń powoduje, że zostaje ocalony przez włóczęgę niespełna rozumu – Parry'ego. Parry niegdyś był profesorem literatury, lecz utracił zmysły po zamachu w restauracji, w którym zginęła jego żona. Żyje w świecie fantazji – zamków, dam i prześladującego go Czerwonego Jeźdźca. Chce odnaleźć Świętego Graala, który ma go uzdrowić. Jack gnębiony wyrzutami sumienia decyduje się pomóc Parry'emu.

Cudowne ocalenie z katastrofy lotniczej Maksa Kleina całkowicie pozbawia go poczucia strachu. Pomóc próbuje mu psycholog Bill Perlman. Max spotyka również Carlę Rodrigo, która pogrążona w rozpaczy obwinia się o śmierć swojego dziecka, które zginęło w tej samej katastrofie, która odmieniła życie Maksa.

Czternastoletnia Hayley Stark (Ellen Page) czatuje z Jeffem Kohlerem (Patrick Wilson), przemiłym i eleganckim artystą fotografikiem. Z pozoru niewinne słowa są śmiertelnie niebezpieczną grą. Jeff proponuje spotkanie w kawiarni, dziewczynka zgadza się i już wkrótce zamykają się za nią masywne drzwi mieszkania dwukrotnie starszego od niej mężczyzny. Wszystko układa się zgodnie z planem drapieżcy. Ofiara zgadza się na sesję zdjęciową, sama nawet chce się rozebrać. W sieć wpadła łatwa zdobycz...

Film opowiada historie Mariane - wdowy po reporterze "Wall Street Journal", zamordowanym w 2002 roku w Pakistanie przez terrorystów. Danny Pearl był doświadczonym dziennikarzem, korespondentem wojennym, legitymującym się doświadczeniami z Chorwacji, Libanu, Indii i Pakistanu. Redakcja "Wall Street Journal" mianowała go szefem działu Azji Południowej. Po 11 września Pearl miał przyjrzeć się Pakistanowi – opisać niesnaski między różnymi siłami politycznymi w tym kraju, a także podjąć próbę dotarcia do szejka Mubaraka Alima Szacha Gilaniego, powiązanego z niedoszłym zamachowcem Richardem C. Reidem, planującym wysadzenie samolotu pasażerskiego nad Stanami Zjednoczonymi - schwytano go w ostatniej chwili, już na pokładzie.

Lata 90. XX wieku. Thomas Harrison (Conor Proft) jest młodzieńcem, który zainspirowany Kurtem Cobainem marzy o założeniu własnego zespołu tworzącego muzykę grunge'ową. Po śmierci wokalisty marzenie to zamienia się w obsesję. Tymczasem jego młodsza siostra, zbuntowana nastolatka z problemami osobistymi, Bridget (Michaela Cavazos), gardzi utworami, którymi zachwyca się ich pokolenie. Wybiera rap.