Film porusza wciąż gorący temat służb specjalnych. Opisuje przerażającą, paranoiczną i czasami śmieszną historię systemu kontroli obywateli we wschodnich Niemczech. Historia oparta na faktach. Wczesne lata 80-te. Znany dramaturg Georg Dreyman wraz ze swoją partnerką Christą, popularną aktorką tworzą parę intelektualistów- gwiazd w socjalistycznym państwie. Ich poglądy i styl życia nie zawsze zgadzają się z doktryną partii dlatego są pod ścisłą obserwacją Agenta Stasi, którego zaczyna wciągać i fascynować ich życie...

Frank W. Abagnale pracował jako lekarz, prawnik oraz pilot wielkiej linii lotniczej - wszystko to, zanim ukończył 21 lat. Był mistrzem oszustwa, a także błyskotliwym fałszerzem. Dzięki niezwykłym zdolnościom do podrabiania podpisów na czekach, zgromadził fortunę wartą miliony dolarów. Agent FBI Carl Hanratty postawił sobie za główny cel złapanie Franka i doprowadzenie go przed oblicze sprawiedliwości. Frank jednak zawsze jest o krok przed agentem, zostawiając przynętę, która sprawia, że kontynuuje on pościg.

Kiedy Al Pacino i Robert De Niro wyrównują rachunki, "Gorączka" gwałtownie wzrasta. Film w reżyserii i na podstawie scenariusza Michaela Manna składa się z niesamowitych ujęć, w których scenę napadu na bank Mike Clark z "USA Today" nazwał "najwspanialszą sceną akcyjną ostatnich lat". Znajdziesz tu również "najbardziej imponującą obsadę aktorską zebraną w jednym filmie" ("Newsweek"). Val Kilmer, Jon Voight, Tom Sizemore i Ashley Judd partnerują dwóm gwiazdom największego formatu - Pacino i De Niro. Vincent Hanna (Al Pacino) to genialny gliniarz z wydziału zabójstw. Neil McCauley (Robert De Niro) - niepospolity, perfekcyjny i niezwykle zuchwały przestępca. Obaj staną do pojedynku na siłę, przebiegłość i intelekt.

Jake i Rose, para młodych kochanków, poznają i zakochują się podczas dziewiczego rejsu "niezatapialnego" transatlantyku Titanic. Nie dane im było jednak zaznać pełni szczęścia i miłosnych uniesień. Gdy luksusowy liniowiec wpada na górę lodową, ich pełen pasji, płomienny romans przeradza się w przerażającą, mrożącą krew w żyłach walkę o przetrwanie o życie. Reżyserem "Titanica" jest prawdziwy wizjoner w świecie kina, James Cameron, wielokrotnie nagradzany reżyser. Stworzył on nieporównywalne z niczym dzieło, po mistrzowsku żonglując uczuciami swoich bohaterów, miłość przeplatając z nienawiścią, hart ducha i odwagę konfrontując z podłością i tchórzostwem w obliczu wielkiej katastrofy i sprawiając, że film "Titanic" to istny triumf kinematografii.

Solaris – planeta, która materializuje obraz tych, z kim nie jesteśmy w stanie się rozstać w swoich myślach, uczuciach, życzeniach, bez względu na to, jakiego rodzaju są to uczucia: czy to miłość, żal, czy poczucie winy. Solaris nie więzi, ale i nie wypuszcza swoich gości, wciela jedynie w życie to, z czym nigdy nie będzie się w stanie rozstać. W dużej mierze film stanowi połączenie fantastyki z rozmyślaniami o kosmosie, Ziemi, człowieku, sumieniu, życiu, śmierci i odpowiedzialności przed przyszłością.

Sam Spade, prywatny detektyw, otrzymuje zlecenie odnalezienia młodszej siostry Ruth Wonderly. W miarę jak Spade zaczyna zagłębiać się w sprawie, przekonuje się, że jego prawdziwe zlecenie polega na odnalezieniu niewielkiego posągu przedstawiającego sokoła. Rzeźba ta powstała w roku 1539 i była wyrazem hołdu złożonego przez Templariuszy królowi Hiszpanii. W drodze do Hiszpanii galera, która ją przewoziła, została zatopiona przez piratów, a po posągu słuch zaginął. Rzeźba odnajduje się po latach w San Francisco, ale chętnych do jej zdobycia jest wielu.

W 1972 r. pięciu ludzi zostaje aresztowanych za włamanie do głównej siedziby demokratów w Waszyngtonie, znajdującej się w budynku Watergate. Okazuje się, że osoby te były powiązane z krajowym komitetem działającym na rzecz ponownego wyboru Nixona na prezydenta. Bob Woodward, reporter Washington Post, zbiera materiały dotyczące włamania, nie wiedząc, że znajdzie w tej sprawie coś interesującego. Wkrótce dziennikarz Carl Bernstein nawiązuje współpracę z Bobem. Mężczyzna o pseudonimie Deep Throat podpowiada Bobowi, czym warto się zainteresować.

Prywatny detektyw Philip Marlowe (Humphrey Bogart) zostaje wynajęty przez bogatego dżentelmena do ochrony jego pięknej córki. Nieopatrznie sam staje się ofiarą starannie ukartowanej intrygi, której rozwiązania strzeże mroczna zasłona milczenia i zbrodni... Znakomita adaptacja debiutanckiej powieści Raymonda Chandlera.

Nie minął rok od chwili, gdy człowiek stanął na Księżycu, a już dla większości Amerykanów misja Apollo 13 była jeszcze jednym rutynowym lotem w Kosmos. Do czasu jednak, gdy ciszy przestrzeni nie rozdarły znamienne słowa: "Houston, mamy problem." Tamte ciężkie chwile z kwietnia 1970 roku przypomina Ron Howard w kosmicznym dreszczowcu z udziałem Toma Hanksa oraz innych znanych aktorów. Oto zawieszeni 400 tysięcy kilometrów nad Ziemią w uszkodzonym pojeździe kosmicznym astronauci Jim Lovell (Hanks), Fred Haise (Bill Paxton), Jack Swigert (Kevin Bacon) rozpaczliwie walczą o przetrwanie. Jednocześnie w Ośrodku Kontroli Lotów astronauta Gene Kranz (Ed Harris) na czele bohaterskiej załogi robi wszystko, aby sprowadzić ich na Ziemię. "Apollo 13" to zapierająca dech w piersiach opowieść o przygodzie, wierze i odwadze. Historia, która wydarzyła się naprawdę!

Harry Caul jest specjalistą od podsłuchu. W swoim rzadkim fachu osiągnął mistrzostwo. Jest w stanie podsłuchać każdą rozmowę, niezależnie od tego, w jakim miejscu się ona odbywa. Jedną z koronnych zasad, jaką Caul kieruje się w swojej pracy, jest nieangażowanie się. Ten chłodny profesjonalizm to pancerz ochronny. Pewnego dnia inwigilując rozmowę pary młodych ludzi, Harry łamie swoją zasadę.

Rok 1972. Sydney Schanberg zostaje wysłany do Kambodży jako korespondent New York Timesa. Jego zadaniem jest relacjonowanie nasilających się zamieszek pomiędzy Czerwonymi Khmerami a rządem. Asystent Sydneya - Dith Pran to mieszkaniec Kambodży, dobrze zorientowany w sytuacji politycznej kraju. Dith jest niezastąpiony jako tłumacz, mediator, ale także jako przyjaciel. Kiedy w kwietniu 1975 roku zwycięskie wojska Czerwonych Khmerów przejmują władzę nad stolicą Phnom Penh, życie przyjaciół ulega nieodwracalnej zmianie, a Pran trafia do obozu pracy.

Opowieść o parze, której związek zostaje wystawiony na ciężką próbę. Piękna Alex zostaje brutalnie zgwałcona i pobita przez nieznajomego mężczyznę. Jej chłopak postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość i dokonać zemsty. W tym celu wynajmuje dwóch bandytów, którzy mają mu pomóc odnaleźć gwałciciela.

Kimberly Wells, ambitna dziennikarka telewizyjna, dostaje od szefa nowe zadanie. Ma przygotować reportaż z elektrowni atomowej. Na miejscu sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. Dochodzi do niebezpiecznej awarii reaktora. Pracownicy i przełożony zmiany próbują bagatelizować wypadek, ale kamerzyście udaje się nagrać całe wydarzenie. Materiał nie zostaje jednak wyemitowany, a Kimberly dostaje zakaz wstępu do elektrowni. Kierownictwo zakładu stara się ze wszystkich sił ukryć prawdę przed opinią publiczną.

W jednym ze swoich najsłynniejszych filmów Steve McQueen wciela się w postać twardego i bezkompromisowego detektywa Franka Bullitta, który otrzymuje rozkaz ochrony świadka mającego złożyć zeznania w procesie przeciwko mafii. Niestety, zarówno świadek jak i jeden z towarzyszących Bullittowi policjantów, zostają zastrzeleni przez tajemniczego zamachowca. Wszystko wskazuje na to, że w zabójstwo zamieszany może być ktoś z policji. Bullitt rozpoczyna prywatne śledztwo, któremu przeciwni są jednak nie tylko jego przełożeni, ale również wpływowy senator Walter Chalmers (Robert Vaughn) z niewiadomych powodów pragnący jak najszybciej uznać sprawę za zakończoną.

Nowożytny Londyn, przestępca seksualny trzyma policję w stanie gotowości, jednak dość typowo dla Hitchcocka ślady zbrodni wiodą do niewinnego człowieka, który teraz musi wymknąć się spod litery prawa, by odnaleźć prawdziwego mordercę. John Finch, Alec McCowen i Barry Foster to czołówka brytyjskiej obsady tego dreszczowca, gdzie sceny napięcia przeplatają się z momentami czarnego humoru niewątpliwie wyróżniającego produkcje Hitchcocka. Autorem scenariusza jest Anthony Shaffer.

John i Laura Baxterowie podczas wakacji w Wenecji spotykają dwie kobiety. Jedna z nich twierdzi, że widzi ducha ich zmarłej córki.

10 sierpnia 2000 roku okręt podwodny Kursk, stalowy kolos o rozmiarach pary jumbo jetów i długości dwóch boisk piłkarskich, wyrusza na pierwsze od dekady ćwiczenia wojenne. W wielkich manewrach Floty Północnej niezatapialna duma rosyjskiej marynarki bierze udział w towarzystwie 30 okrętów i trzech innych łodzi podwodnych. Dwa dni później potężna eksplozja, którą zarejestrowały nawet sejsmografy na Alasce, posyła Kursk na dno arktycznych wód Morza Barentsa. Według docierających informacji katastrofę przeżywa zaledwie 23 z 118 obecnych na pokładzie marynarzy.