Keliavimas laiku... Tai yra sugebėjimas, kurį galima panaudoti tiek žmonijos labui, tiek savanaudiškiems tikslams. Kol daugelis gali tik pasvajoti apie tokią galią, ji tapo tikrų tikriausia realybe vienai visiškai paprastai mokinukei vardu Makoto Konno. Po vieno lemtingo įvykio jos gyvenimas tampa nepaprastas – Makoto sužino turinti galią keliauti laiku. Nors iš pat pradžių ji naudojasi šia savo dovana keisdama menkus dalykus ir siekdama palengvinti savo gyvenimą, tačiau greitai ji suvokia, kad praeities keitimas gali turėti drastiškų pasekmių.

Veiksmas vyksta 2030 metų Japonijoje, NewPort'o mieste. Pasaulis ateityje, pažvelgus iš išorės, gal labai ir nepasikeitęs, tačiau technologijų vystymasis sąlygoja kibernetizacijos ir virtualiosios erdvės plėtimasi - riba tarp fizinio ir virtualaus pasaulio nyksta. Iš vienos pusės, žmogus įgyja vis daugiau kibernetinių implantų ar tampa visišku kiborgu, netgi daro elektronines savo sąmonės kopijas, kita vertus, kuriamas dirbtinis intelektas bei sudėtingos programos pamažu pradeda suvokti save kaip individus. Tačiau kartu su naujomis technologijomis iškyla ir nauji pavojai - atsiranda naujos ligos kaip kibersmegenų autizmas ar sklerozė (cyberbrain autism and Cyberbrain Sclerosis) bei kur kas padidėja hakerių keliamas pavojus. Tampa įmanoma užvaldyti ne tik priešininko kompiuterius, bet ir jo kompiuterinius implantus bei mechanines dalis, ko pasekoje, valdyti kūno judėjimą, į smegenis siunčiamą nervų informaciją, keisti atmintį.

Kultinė lenkų komedija pasakoja apie du užsišaldžiusius mokslininkus. Vyrai pabunda 2044-aisiais. Tuomet pasaulį valdo vien moterys, o du vyrai bando kažkaip išgyventi. Be abejo, po visu tuo slypi totalitaristinės sovietų sistemos komentaras, komedija dangstoma žinutė apie engiamą žmogų.

2019-ieji. Miestai atgyja į gatves nusileidus sutemoms, o pagrindiniai jų gyventojai – vampyrai. Žmonių Žemėje belikę ne daugiau nei 5% ir jie priversti slėptis. Jei žmogus patenka į vampyrų rankas, jis tuoj pat patalpinamas kraujo banke, kur iš jo pamažu pumpuojamas kraujas tol, kol nelaimėlis mirtinai nukraujuoja. Tačiau vampyrų pasaulį ištiko krizė. Jie beveik išnaikino žmones, o kraujo bankuose atsargų liko keletui mėnesių. Vampyrų mokslininkų komanda stengiasi išrasti sintetinį žmonių kraujo pakaitalą. Galbūt jis – vampyrų problemų sprendimas. Šiai komandai vadovauja jaunas mokslininkas Edvardas. Jie stovi ant atradimo slenksčio ir rodos tarptautinė maisto tiekimo problema netrukus bus išspręsta. Tačiau Edvardo padėtį komplikuoja tai, kad jis prijaučia žmonėms. Jis laikosi „dietos" – Edvardas negeria žmonių kraujo.

Filmas nukelia į baugoką ateitį, kurioje žmonės nekelia kojos iš namų. Niekada. Nes jiems to nereikia: už juos socialinį gyvenimą gyvena pažangūs robotai – „surogatai“. Tai – beveik tikslios, tik geriau atrodančios, gražesnės, žmonių kopijos. Tuo tarpu tikrieji žmonės, valdantys savuosius robotus nuotoliniu būdu, gali mėgautis pačiais įvairiausiais malonumais net neatsikeldami nuo sofos. FTB agentas Gryras (akt. Bruce‘as Willisas) gauna užduotį ištirti paslaptingą žmogžudystę. Nužudytasis – studentas, susijęs su žmogumi, išradusiu surogatus. Kitaip tariant, susijęs su žmogumi, kurio dėka mūsų planeta dabar užpildyta žmonių mechaninėmis versijomis. Žinoma, iš pradžių agentas tyrimo imasi per savo surogatą, pats saugiai sėdėdamas namuose. Tačiau greitai paaiškėja, kad norint sėkmingai išnarplioti bylą, agentui Gryrui teks pirmą kartą per daugelį metų žengti už savo būsto sienų. Ir ne vienam: kartu su dar viena FTB agente (akt. Radha Mitchell).

Dėl daugiau nei 15 milijonų bedarbių Prancūzija bankrutavo, o stambios korporacijos perpirko valstybės skolas. Būtent jos dabar - tikrieji šalies šeimininkai. Distopinėje visuomenėje korporacijos kuria naujas dopingo rūšis ir išbando jas su sportininkais, kadangi „pagerintas“ cheminis preparatas tapo legaliu verslo objektu ir garantu į pergales. Jos pradeda transliuoti žiaurias kovas, kuriose dalyviai kaunasi iki mirties. Žmonės bando organizuoti revoliuciją, o valdžios institucijos merdi korupcijoje ir korporacijų įtakoje.

2028-ieji metai. Nusikaltimų nukamuotame Los Andžele vienas iš nedaugelio saugių prieglobsčių yra viešbutis „Artemis“. Jau du dešimtmečius jame veikia ypatinga nusikaltėlių ligoninė – jei tik esi viešbučio narys, tau bet kuriuo metu bus suteikta pati geriausia pagalba. Ligoninės valdytoja – aukščiausio lygio medikė, kurią visi žino tik „Seselės“ pravarde (ją vaidina Jodie Foster). Jos valdose galioja trys paprastos taisyklės: negalima įžeidinėti personalo; negalima įsinešti jokio ginklo; griežtai draudžiama kėsintis į kito paciento sveikatą ar gyvybę. Tačiau vieną dieną į ligoninę atvyksta žmogus, iš galingos miesto gaujos pavogęs kai ką labai vertingo. Neilgai trukus į Seselės duris jau beldžiasi gaujos vadas (akt. Jeff‘as Goldblum‘as), pasiryžęs bet kokia kaina atsiimti tai, kas priklauso jam.